PDA

Zobacz pełną wersję : Jak nadlać schody?



rafalge
17-05-2004, 09:23
Witam w poniedziałek :-(((
Mam taki probel że ostatni stopień w schodach jest prawie o 10 cm wyższy niż pozostałe (błąd wykonawcy - moje niedopatrzenie)

Poza tematem teściowa przy pierwszej inspekcji przekonała sie o tym "dobrze żę wylewka nie pękła"

Chce ponadlewać pozostłe schody tak aby tę nierówność "zgubić"
Jaką zaprawę mam użyć czy wystarczy zaprawa cementowa?
Czy powierzchnia schodów ma być specjalnie przygotowana żeby nadlana cześć nie odpadła i nie popękała.
Proszę o porady

Pozdr
Rafał

bajzi
17-05-2004, 09:41
czy masz już ocieplenie i warstwy wykończeniowe? bo może nie będziesz musiał wyrównywać. zazwyczaj na podłodze parteru czy przyziemia te warstwy mają ok. 15cm, więc pierwszy stopień powinien mieć o te 15cm. więcej w stanie surowym, a na piętrze, gdzie jest zazwyczaj tylko płyta pilśniowa i wylewka 5cm ten stopień jest właśnie o tą w-wę wykończeniową niższy. ale spotkałam się z tym, że ostatni stopień wylewano tak, żeby jego góra była na równi z wylewką. sprawdź.

kgadzina
17-05-2004, 09:48
Nie spiesz się z nadlewaniem schodów. W zaleznosci od tego jak je później będziesz wykańczał możesz zawsze podnieść ich poziom stosując różne materiały w zależnosći od tego czym finalnie będziesz je okładał. Byc może wystarczy dołożyć deskę ( jesli schody będą póżniej drewniane? ).
Zastanów się pod tym kątem. To tylko surowe schody, zawsze zdążysz coś dołożyć, lepiej zaczekać i dobrze sprawę przemyśleć niż potem znów skuwać.

Tomasz M.
17-05-2004, 09:55
Rafalge, czy faktycznie ostatni (licząc od dołu?) stopień jest wyższy (tzn. trzeba wyżej podnieść nogę żeby na niego wejść), czy jest taki sam jak inne, a tylko jego powierzchnia wypada wyżej powierzchni stropu bez wylewki? z izolacją i wylewką?

rafalge
17-05-2004, 10:17
Chodzi o ostatni schodek (wchodząc z dołu na górę)
Wykonane jest już wygłuszenie i końcowa wylewka na to bedzie układany panel


Rafał

daniel13
18-05-2004, 11:15
Ja miałem ten sam problem. Po zrobieniu ocieplenia okazało się że pierwszy (na dole) ma 5 cm a ostatni (na gorze) ma 27 cm. Trzeba było wyrównać. Zrobiłem zbrojenie, wwierciłem się w "stare" schody i wylałem na to wszystko zaprawę - tylko nie pamiętam juz jaka to była. Coś z gotowych Cersanit. Od kilku miesięcy leżą trepu jesionowe połączone tymczasowo z panelami - na parkiet juz nie starczyło kaski. Ale nic się nie kruszy, nie stuka i raczej jest OK.
Powodzenia. :D

SlawekZ
18-05-2004, 16:59
U moich rodziców była podobna sytuacja, i facet który to robił zrobił szalunek i nadlał wszystkie stopnie jastrychem (piasek, cement, woda) uprzedniu stare stopnie mocno polał wodą.
Następnie schody zostały obłożone deska dębowa. Było to jakies 10 lat temu. Wszystko jest OK

dareks
18-05-2004, 21:39
dobry stolarz wyrówna wysokość stopni podwyższając np o 1cm każdy stopień. Np 17 stopni to 17 cm.

rafalge
19-05-2004, 07:33
Teściowa wczoraj znowu sie potknęła..... :D
Chce podlać te schody i zaczynając od góry będę gubił po 1 cm.
Jeśli dobrze rozumiem to pierwszy mam podlać np. 1 cm następny 2 cm itd tak żeby wyrównać do ostatniego. Wyrysuje to jeszcze na ścianie.
Dzieki za radę.
Czy mam używać specjalnej zaprawy czy wystarczy cementowa?
A może dodać zaprawę klejową do cementu?

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie to proszę o odpowieć

Pozdr
Rafał

GRom
19-05-2004, 08:01
Jeśli zamierzesz podlać to zasadniczo pomiętaj, że trepy powinny mieć jednakową wysokość