PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z242 pracownia STUDIO Z500



magik0601
25-03-2012, 18:45
Witam,
Poszukuję projektu domu tak do 140m2 w sumie, z dwoma pokojami na parterze i poddaszem użytkowym (realizacja w 2 etapie). Znalazłam projekt Z242 (http://www.z500.pl/projekt/z242,Parterowy-dom-z-opcja-adaptacji-poddasza-Funkcjonalny-ekonomiczny-w-budowie.html): Co sądzicie o kosztach budowy? Nie uważacie, że są zaniżone? Czy to w ogóle realne?
Pozdrawiam

oresund
22-04-2012, 20:46
154tys netto to chyba materiały po upustach,
obrys domu nie jest mały, dach nie jest mały,
sam strop gęstożebrowy pochłonie dużo stali i robocizny

Tofik482
22-04-2012, 22:52
Wg. mnie to całkiem ładny, zgrabny domek. Może trochę bym zastanowił się nad konstrukcją dachu - po co tam taki potężny strop - przy takim rozstawie ścian można by z powodzeniem zastosować wiązary dachowe i z nich zrobić strop. Ale to już architekt adaptujący musiałby się pobawić.

Co do kosztów - to te na ich stronie są brane z sufitu. Ja stawiam z140 i wg strony www miał kosztować 205 tys., zamówiony do projektu kosztorys przysłali na kwotę 345 tys (netto), więc wyobraź sobie jak mi ciśnienie skoczyło ;) Teraz szacuję, że wydam jakieś 240 tys...

magik0601
23-04-2012, 10:28
Tofik..świetny domek..też się nad nim zastanawialiśmy..oprócz niego, z242 i z10, w grę wchodzi też z35(wersja bez garażu). z35 i z10 są bardzo podobne. Boję się, że wszystkie kalkulacje na stronie z500 są zaniżone tylko po to by zdobyć klienta. Z drugiej strony są osoby, które wybudowały z10 za 170tyś. Myślicie, że 250tyś (max.300) wystarczy na wybudowanie domu do wprowadzenia się? Myślę tu o z242 albo o z35 bez garażu i duuuużej ilości pracy własnej.

Tofik482
24-04-2012, 21:49
Jeżeli idzie o koszty budowy to musielibyście popytać lokalnych wykonawców, sprawdzić z grubsza ceny w hurtowniach - może jeszcze pogadać z jakimś lokalnym kosztorysantem. Nie wiem skąd jesteście, a lokalnie ceny baaardzo się różnią. Do tego trzeba znaleźć właściwego wykonawce. Najlepiej pogadać z kilkoma - na pewno przynajmniej z grubsza będą w stanie oszacować koszty materiałów i ich pracy. U nas np. robociznę do SSO różne ekipy wyceniały od 30 do 70 tys. a materiały na ok 80 tys. W chwili obecnej wychodzi że w materiałach faktycznie ok 80 tys powinno wystarczyć.

Co do projektu to z242 a z35 różnią się metrażem o blisko 30m i ilością pokoi. W sumie trudno coś doradzić. Wszystko zależy jakie macie potrzeby i założenia - aranżację wnętrz można do woli zmieniać. My na przykład pozmienialiśmy kuchnię z salonem, w miejscu spiżarni przesunęliśmy lekko ściany i wygospodarowaliśmy małą łazieneczkę z wejściem z sypialni.

Dodatkowo, pamiętajcie, że im prostszy dom, tym tańszy w budowie (czyli ideałem byłaby stodoła ;) ) każde "udziwnienie" to dodatkowe koszta.

malux20
27-05-2012, 22:46
fajnie spotkać kogoś , kto robi z140