PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można przyśpieszyć wodociągi?



winczenzo
27-03-2012, 08:48
Wiem, wiem, głupie pytanie ale może ktoś coś doradzi.
Otóż zlozylem wniosek o wydanie warunków technicznych. Wodociągi odpisały, że nie ma możliwości i że planują mnie podłączyć za 6 lat, bo to pierwszy i jedyny wniosek z tego rejonu. Odpowiedzialem, ze to nieprawda, bo mają, poza moim, jeszcze przynajmniej dwa wnioski. Po przemyśleniu skrócili czas oczekiwania do lat czterech. Wczoraj dowiedzialem sie o zlozonych przynajmniej czterech kolejnych wnioskach. Wiem, że wodociągi to niezależna i niezawisła firma ale czy ktoś wie czy istnieją przepisy, procedury lub mechanizmy pozwalające skrócic czas budowy wodociągu/kanalizacji w takich przypadkach?
Wnioski, o ktorych piszę dotyczą sąsiadujących dzialek w zwartym prostokącie, do najblizszej z nich odleglosc od kanalizacji i wodociagu to ok 100-150m.

kama33
28-03-2012, 15:15
U mnie sytuacja podobna. Od dłuzszego czasu walczymy z gminą, miastem i wodociagami. W końcu udało się wynegocjować, że my zapłacimy za materiał, a wodociagi zrobią 110 metrów. Po dzisiejszej rozmowie stanęło na tygodniu po świętach, więc już niedługo :) Na szczęście właściciele trzech sąsiednich działek dołożą się do kosztów :) Inaczej czekalibyśmy kilka lat lub robili całość na własny koszt. Wyceny mieliśmy od 10 tys zł do 18 tys zł.

winczenzo
29-03-2012, 09:01
To są koszty samego wodociągu czy rownież kanalizacji?

kama33
29-03-2012, 10:22
To jest koszt samej wody. Kanalizację ciągniemy z innego miejsca i tylko do naszej działki więc nikt nam się nie dołoży ;) I niestety do kanalizacji potrzebny jest przewiert pod drogą (ok 3 tys) Jeżeli wodę zrobią nam wodociagi to zapłacimy ok 5-6 tys. rozbite na 4 działki. Koszt znośny :)