PDA

Zobacz pełną wersję : Domy dla Odwa?nych z Archipelagu



zielonooka
17-05-2004, 11:51
No wlasnie, co o nich sadzicie, mnie zawsze krecily takie domy tylko czy jestem dosc odwazna ? :D
Strasznie podoba mi sie coś w stylu Leona ... tylko
Jestem prawie zdecydowana na taki dom w stylu nowoczesnym,
pozdrawiam ( to moj 1-wszy post :lol: )jak sie zdecyduje na projekt i zaczne (kiedys tam) budowe to moze bedzie wiecej)
pozdrawiam!

arrton
17-05-2004, 13:35
Gdybym nie był akurat na etapie podejmowania decyzji, i przez to na bieżąco z przeglądaniem wszelakich projektów to nie wiedziałbym o czym mówisz konkretnie. Dodawaj linki dla ścisłości.

Dowiedz sie o warunki zagospodarowania przestrzennego. Nie zawsze można budowac takie domy, bo dach musi byc skośny, bo max. wysokość i inne takie.

Takie domy fajne są, ale ja byłem kiedyś w jednym i nie urzekł mnie. Środek był równie nowoczesny - równie zimny, zgrywało się wszystko i estetycznie bez zarzutu, nawet funkcjonalnie nie wiele było tam niedopatrzeń, ale wrażenie jakieś takie mi pozostało niezazbytnie.

Pozdr.
tOMEK

zielonooka
17-05-2004, 14:53
bardzo chetnie dolacze linka ale przyznam sie szczerze ze nie umiem tego zrobic:( :cry:
a mi sie takie wnetrze surowe troszke podoba projekty urzekly mnie tez tym ze maja w srodku ogrod zimowy...:)

bosik
17-05-2004, 16:10
Oto linki:

http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=198&form=simple&seek=;0;2;;;0;0;;;;;;;;;0;1&ExtraNavText=Fryderyk

http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=367&form=simple&seek=;0;2;;;0;0;;;;;;;;;0;1&ExtraNavText=Mario

http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=340&form=simple&seek=;0;2;;;0;0;;;;;;;;;0;1&ExtraNavText=Leon

Piękne "domki" - cóż pomarzyć można... :wink:

Slawek :)
17-05-2004, 17:27
Muszę wyznać, że mnie najbardziej urzekł Ksawery,
w dalszej kolejności Piotr i Rafał...

Wwiola
17-05-2004, 17:52
Cóż, projekty nie tylko dla odwaznych, ale i bogatych... Sam projekt 15 000zł. Ja mogę tylko popatrzeć.... i w zasadzie nie załuje, bo podoba mi się coś zgoła odmiennego :D

Slawek :)
18-05-2004, 08:17
No właśnie, ceny projektów są z kosmosu i zastanawiam się, skąd one się biorą?
Bo o ile forma ładna, to nie przesadzajmy, to nie są dzieła rewolucyjne nawet dla krajowej architektury, dodatkowo czerpiące pełnymi garściami z doświadczeń zachodu...
Większość nie jest także skomplikowana konstrukcyjnie.
Myślę, że to zwykłe żerowanie na kliencie. U nas niestety nowoczesne projekty podobają się wąskiemu gronu inwestorów, z reguły bardziej zamożnych, a więc można doić. Szkoda, bo IMHO powinny być pośród nich także domy dla przeciętnego Kowalskiego. Raziłyby mnie mniej, niż rząd "dworków" przemieszanych z "kolonialnymi" parterówkami na wielu osiedlach - ale to moje prywatne zdanie 8)
Pozdrowienia

zielonooka
18-05-2004, 08:44
Bosik dzieki za wstawienie linkow to po pierwsze :wink:
a po drugie - cena tych projektow bierze sie z tad ze kazdy projekt typowy musi na siebie zarobic (dlatego kosztuje mniej niz indywidualny bo jest wielokrotnie sprzedawany) a widocznie te domy zadko sa kupowane albo moze wogole (az zadzwonie do archipelagu i sie spytam czy jakiegos Leona sprzedali :D ) i stad te 15 tys
A wogole co myslicie o takich otwartych wnetrzach? jak np kuchnia na srodku domu nieoslonieta scianami - czy to bardzo niepraktyczne?
pozdrawiam!

Slawek :)
18-05-2004, 09:19
Hey Zielonooka,
myślę, że na postwione przez Ciebie pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć. Tj. czy potrafisz żyć z otwartą kuchnią. Bo jeśli raziłoby Cię jej nieuporządkowane wnętrze widziane np. z salonu lub klatki schodowej, a nie lubisz sprzątać natychmiast po każdym gotowaniu, czy innej czynności, to może nie warto koniecznie decydować się na taką kuchnię. Ewentualnie pewien nieporządek Ciebie nie razi, i możesz z tym żyć 8)
Wydaje mi się, że otwarta kuchnia jest nieco droższa w realizacji, bo chyba obliguje do zastosowania trochę lepszego wyposażenia (ale oszczędza się często na stole) i dobrze, acz nieuciążliwie działającej wentylacji (znów wydatek na np. wydajny ale i b. cichy okap).
Otwarta kuchnia doskonale sprawdza się również u użytkowników, którzy nie gotują często w domu i u których kuchnia bardziej wygląda, niż służy...
Serdeczne pozdrowienia
P.S. U nas kuchnia jest otwarta szerokim przejściem na salon, abym mógł swobodnie rozmawiać z gośćmi podczas gotowania.