PDA

Zobacz pełną wersję : Dolot powietrza do kominka.



akone
27-03-2012, 15:05
Zamieściłem w ogólnych doświadczeniach, ale tu wątek powinien znaleśc sie docelowo.

Mam dość duży problem, który za bardzo nie wiem jak rozwiązać. Mianowicie, wiadomo jak to bywa przy budowie 1 domu część decyzji na początku okazuje się nieprzemyślana i w późniejszych etapach trzeba je korygować tak by spełniały swoje role. U nas sytuacja ma miejsce przy dolocie powietrza do kominka.
Dolot został przewidziany, umieszczony w piasku pod chudziakiem, niestety wychodzi teraz w fundamencie gdzie praktycznie będzie pod właściwym poziomem budynku(pod kostką). Pytanie więc jest takie jak wyprowadzić ten dolot żeby, choć częściowo spełniał swoją role. Ponieważ wylot jest okrągły fi 180, myślałem o poprowadzeniu przejściówki na kanał wentylacyjny płaski i poprowadzeniu go w ociepleniu. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Przepraszam za podwójny post. Pozdrawiam.

KrzysztofLis2
28-03-2012, 14:14
A co stoi na przeszkodzie pod kostką go zawinąć do pionu i zakończyć małą, acz efektowną czerpnią?

sterowiec40
28-03-2012, 15:24
Witam
a co myślicie o tym:http://www.linkair.pl/Gruntowy,_zwirowy_wymiennik_ciepla,_to_same_korzys ci,3597.html

eniu
28-03-2012, 15:29
Można też pociągnąć dalej, gdzieś w krzaki :), gdzie łatwiej będzie
ukryć jakiś wywijas, który zabezpieczy kanał przed wlewaniem wody,
tak by ta nie zasyfonowała przyłącza...