PDA

Zobacz pełną wersję : Baterie wannowe , bateria nawannowa - wątek zbiorczy



Strony : [1] 2

daniel13
17-05-2004, 12:58
Moi drodzy, temat juz był kiedyś poruszany.
Poszukuję baterii wannowej, proszę o wasze uwagi dotyczące firm, modeli, cen.

Dziękuję za cenne uwagi.

Slawek :)
17-05-2004, 13:05
Grohe - smart, niemiecki mechanizm za umiarkowaną cenę...
Pozdrowienia

mik99
17-05-2004, 21:42
Dobre wyroby, ale tych droższych serii mają Krakowskie Fabryki Armatur.

polecam :wink:

RobertOC
18-05-2004, 07:22
Myślę, że godne polecenia są baterie KFA. W mieszkaniu od 8 lat używam taką i nic się z nią nie działo jak do tej pory. Do nowego domu też tej firmy kupiłem.

YEYO
18-05-2004, 10:27
Kupiłem Deante 3-otworową za 1000 zł. 5 lat gwarancji i serwis u klienta. Podobno nie marudzą, że "woda była za słona". Początkowo myślałem o zamontowaniu zwykłej na kolankach, ale: lepsza bateria to ok. 400 zł do tego 2 kolanka po 70zł =140 zł do tego dwa pierścienie przejściowe do montażu prysznica na wannie 2x70 zł =140 (wąż musi wejść pod baterią w wannę i wyjść dalej - chciałem mieć wysuwany, a nie walający się po wannie) do tego jakaś lepsza słuchaweczka za 100zł + wężyki jakieś 30 zł co w sumie daje 700-800 zł więc gra nie była warta świeczki. Ale oczywiście moża to zrobić i za 500zł.

Herne
18-05-2004, 11:37
Valvex termostatyczna - cieszę się nią a razie w pudełku.

Ciechanka
18-05-2004, 12:33
Ja skusiłam się na baterię wannową Damixy z serii Gala - trzyotworowa z wężem wysuwanym z obrzeża wanny, duża wylewka oraz mieszacz. Jest bardzo ładna ale niestety cholernie droga (jak dla mnie) - bardzo podobną w stylu ma Deante - ale nie wiem jak u nich ten model się nazywa- jest o poołowę tańsza (około 1000)

KrzysiekMarusza
18-05-2004, 13:40
Dzięki za KFA, a może jeszcze ktoś ma jakieś doswiadczenia z
armaturą niezbyt drogą a dobrą ? Tzn.. Kludi, Grohe, itp. nie bardzo
m,nie interesują ....
Jestem na etapie zakupu . :)

hej - Krzysiek

Slawek :)
18-05-2004, 14:13
Krzysiek, nie wiem co dla Ciebie jest drogą baterią - smart kosztuje od 190 - do 240 PLN za umywalkową i niewiele więcej za inne - to jest taka tania seria, aczkolwiek jak mnie zapewniali Niemcy - z mechanizmami tymi samymi co droższe, tyle że o bardzo surowym wzornictwie...
Pozdrowienia

KrzysiekMarusza
18-05-2004, 18:13
Dzięki Sławku :)
Dla mnie niedrogie to są w okolicach 120-150 zł - ew.
już z rabatem :)

hej - Krzysiek

majki
18-05-2004, 18:50
W tej chwili mam w mieszkaniu RS
Wannowa z słuchawką i do umywalki kosztowały razem coś koło 700 zł, ale jest ok.
Majki

sakus
13-08-2004, 09:36
Odświeżam temacik, bo interesują mnie baterie wannowe stojące (wychodzące z wanny), z możliwością podłączenia słuchawki prysznica. Przejrzałem strony www kilku producentów i nic nie znalazłem :o . Może któryś z forumowiczów cosik mi podeśle.

alexsoft
13-08-2004, 10:39
Wg moich informacji (też taką wylewkę miałem w mieszkaniu) to NIE ma baterii sztorcowych poza jednym modelem z KFA. za to można zastosować "kolanka" i wtedy pasuje większość baterii "ściennych"....

KrzysiekMarusza
13-08-2004, 10:49
Własnie mam coś takiego z KFA, z dodatkowymi kolankami
hej - Krzysiek

ddkdarek
13-08-2004, 13:45
Wg moich informacji (też taką wylewkę miałem w mieszkaniu) to NIE ma baterii sztorcowych poza jednym modelem z KFA. za to można zastosować "kolanka" i wtedy pasuje większość baterii "ściennych"....

Ja kupiłem (jeszcze leży nie zainstalowana) Bonetti www.bonetti.com.pl 3-otworową. Ciekaw jestem jak będzie się sprawować.
Pozdrawiam

sakus
13-08-2004, 14:00
Chyba powinienem dodać, że chodzi mi o baterię jednootworową w cenie około 500 pln

KrzysiekMarusza
13-08-2004, 14:09
moja kosztowala cos kolo 150 zł - 2-otworowa, monowana na kolankach
(chyba ok. 10 zł sztuka) - dla mnie OK

pozdr - Krzysiek

tomek_2
02-12-2004, 19:44
Kochani - czy bateria wannowa 1-otworowa SAGA firmy Oras (chyba polska firma z Olesna) to dobry wybor? Kosztowala mnie po rabacie ok. 225 zł. Nie jestem do konca przekonany co do jej wygladu (dosc masywna ale ma krotka wylewke), ale podoba mi sie to, ze nie trzeba wiercic az 3 otworow. Co mozecie powiedziec o tej baterii ew. o bateriach nawannowych tego typu?

Tommco
02-12-2004, 20:44
Ja mam trójotworową Bonetti. Jak do tej pory za dużo nie używałem, więc o trwałości trudno tu mówić. 5 lat gwarancji ma.

Pozdrawiam

T.

Piotrek T
02-12-2004, 20:54
Oras z termostatem zwłaszcza do kabiny i cena nie za wysoka

invx
02-12-2004, 20:57
krotko i na temat: KLUDI

nurni
02-12-2004, 21:04
krotko i na temat: KLUDI

Na temat owszem, ale za krótko - cena ............ :wink:

tomek_2
02-12-2004, 21:49
Ale ja juz mam te baterie nawannowa Saga f-my Oras i szukam kogos, kto ma taka sama ew. podobna baterie 1-otworowa tego typu. Czy taka "pojedyncza" bateria nie wyglada troche nieciekawie na duzej wannie jak Rosa firmy Ravak? Wahalismy sie mocno miedzy 2-otworowa nasciena montowana na wannie na kolankach i wlasnie ta 1-otworowa. Wybor padl na te druga, jutro ma byc montowana. Ale w razie czego moge ja zamienic na inna. Napiszcie cos please.

invx
02-12-2004, 22:01
cena jak to cena :wink: ale warto zaplacic.

tomek_2
02-12-2004, 23:42
invx: masz b. glebokie przemyslenia :)

xavi
03-12-2004, 06:23
Bateria za 100 czy za 1000 zł - co za różnica - woda przecież i tak leci...,
a design to już kwestia indywidualna.
Pamiętać tylko trzeba o dobrych wężykach przyłączających.

krzysztofh
03-12-2004, 06:57
Bateria za 100 czy za 1000 zł - co za różnica - woda przecież i tak leci...,
a design to już kwestia indywidualna.
Pamiętać tylko trzeba o dobrych wężykach przyłączających.

Nie do końca. Jasne że płaci się za markę, ale wśród wyrobów jednej firmy też są wyroby mniej lub bardziej ekskluzywne.
Dyskusja w tym wątku jest ciekawa. Jak ktoś ma wybrać artykuł jak czyta o bateriach za 100 i grubo ponad 1000 PLN.

Z tymi artykułami jest jak z samochodami. Jak ktoś chce wydać 70tys to nie szuka używanego malucha. Później może korzystać z komfortu klimy itp.
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że woda i tak leci.
Wychodząc z tego założenia można nabyć mosiężne zawory po 15PLN, przez które też leci woda.
Ale aby nie popadać w skrajność. Montowałem baterie po 70 PLN kupione z pełną świadomością minimalizacji kosztów, tyle, że okazało się że po otwarciu baterii szumi w niej woda, a po pół roku zaczęła cieknąć. Obecnie korzystam z nieco lepszego asortymentu np. Kludi zlewozmywakowa. Użytkuję z zadowoleniem ok 10 lat. Nieco się podstarzała ale ogólnie jest OK.
Do nowego domu nie kupuję złotych klamek ale dbam o ogólny wygląd i jakość, więc i baterie będą przyzwoite.

invx
03-12-2004, 14:54
Pamiętać tylko trzeba o dobrych wężykach przyłączających.

zgadza sie, najlepiej sztywne miedziane, a takich np. KFA hyba nie posiada wogule

:P

pete
03-12-2004, 18:14
Ja kupiłem (jeszcze leży nie zainstalowana) Bonetti www.bonetti.com.pl 3-otworową. Ciekaw jestem jak będzie się sprawować.
Pozdrawiam[/quote]

Ja mam już zainstalowaną bonetti 3 otworową. Bonetti to generalnie firma powiedzmy średnia jakościowo, ale akurat baterie wannowe wielootworowe przechodzą dokładną kontrolę techniczną- wiadomość ze źródłą zbliżonego do firmy.
Jak dotychczas ( 2 miesiące sporadycznego używanie- włąśnie się przenosimy) wszystko jest w porządku. Baterie umywalkowe i prysznicowe mam Orasa, ale wannowa była zbyt droga.
Pozdrawiam

pete
03-12-2004, 18:18
Ale ja juz mam te baterie nawannowa Saga f-my Oras i szukam kogos, kto ma taka sama ew. podobna baterie 1-otworowa tego typu. Czy taka "pojedyncza" bateria nie wyglada troche nieciekawie na duzej wannie jak Rosa firmy Ravak? Wahalismy sie mocno miedzy 2-otworowa nasciena montowana na wannie na kolankach i wlasnie ta 1-otworowa. Wybor padl na te druga, jutro ma byc montowana. Ale w razie czego moge ja zamienic na inna. Napiszcie cos please.

Też mamy wannę Rosa Ravak-a. Pojedyncza stojąca bateria wygląda niezbyt dobrze, dlatego zamontowaliśmy trójotworową. Patrz post wyżej.
pzdr

Widlak
15-03-2005, 21:03
Szukam opini uzytkownikow o bateriach firmy Nobili. Podobaja mi sie satynowe (licze na to, ze nie bedzie na nich widac osadu z kamienia)

Jan Przestrzelski
15-03-2005, 21:31
W jednym z hoteli w samym centrum Londynu (landkastergate),kąpałem się w wannie z dwoma kranami-jeden na ciepłą ,a drugi na zimną wodę.
Pomysłowy Anglik połączył krany plastikowym wężykiem poprzez trujnik wyprowadził przewód do natrysku -czy to nie ciekawe rozwiązanie?
Byłem zszokowany zaradnością i pękałem ze śmiechu wyglądając przez okno otwierające się na zewnątrz. :D :D :D
Przeprasz-to tylko taka dygresja na poważny temat.

Jarek.P
16-03-2005, 08:48
W jednym z hoteli w samym centrum Londynu (landkastergate),kąpałem się w wannie z dwoma kranami-jeden na ciepłą ,a drugi na zimną wodę.


U angoli to standard, baterie ze wspólnym wylotem są tam w zasadzie nieobecne. A wkurza to przy użyciu straszliwie! Umycie sobie twarzy w umywalce jest sporą sztuką (odkręcamy oba kurki, w dłonie nalewamy zimne, dolewamy ciepłej i myjemy się tym, co jeszcze nie zdążyło przeciec przez palce). W obiektach publicznych zdarza się wersja hardcore: zamiast kurków przyciski.
Zapytany o powody stosowania takich rozdzielonych baterii angol u którego nocowałem zacząć coś chrzanić o tradycjach i o oszczędności wody...

J.

Maluszek
16-03-2005, 09:08
My wybraliśmy baterię odpływowo-przelewową firmy Kludi (Mega-Mix) - wygląda tak:

http://www.kludi.pl/products/images/uploads/Mega-Mix-milieu-158.jpg

jej główną zaletą jest to, że jej nie widać (bo umocowana jest na ściance wanny) i to, że w wannie zrobiliśmy tylko jeden otwór na słuchawkę prysznicową. A co do ceny wyrobów Kludi - jeżeli dostanie się dobry upust to nie są takie bardzo drogie.

markus_gdynia
16-03-2005, 09:27
KLUDI - umywalkowa w łazience na parterze, proste i zgrabne wzornictwo, cena 210PLN (myslę że jest to przyzwoita cena).

KFA - umywalkowa w pomieszczeniu gospodarczym, coś koło 90 PLN


Wydaje mi się, że najlepszym testerem na jakość baterii jest wykonanie zestawu korka automatycznego. W Kludi wszystko pasuje elegancko i działabez najmniejszego problemu, w KFA trudno spasować elementy, zaczep na pręcie nie trzyma i sprawia wrażenie wykonania na tępej tokarce.

MaBi
16-03-2005, 09:33
Firma nie zawsze stanowi o cenie tylko konkretny model ja np. kupiłem Kludi natryskową za 250zł a przy wannie mam trzyotworową Paffoni -użytkowaną od 9 m-cy. W kuchni mam Deante przeniesioną z poprzedniego adresu i działa bez zarzutu od 6 lat (oby nie zapeszyć :) ) Na dole w umywalce jeszcze coś innego - chyba KFA.
O rany jaki my mamy bałagan :lol:

16-03-2005, 10:21
w kuchni tania deante - 5 lat bez zarzutu,
w łazience Hansa Grohe - ze słuchawki odłazi już "chromowana" powłoka

Kaganek
13-06-2005, 10:04
Baterie Tres - ceny przystępne różnorodne modele :wink:

andzia28
13-06-2005, 17:17
W starym mieszkaniu miałam Grohe, w nowym mam Grohe. Nieustannie polecam!

piastrans
13-06-2005, 18:17
witam
baterie TRES- bardzo różnorodne ceny , wzornictwo, oferta

Sonika
13-06-2005, 18:32
My też mamy TRES, ale jeszcze nie używałam, bo nasz domek dopiero się wykańcza.

duch07
13-06-2005, 20:24
Trzyotworowa Tress.Cena około 1300,myśle że do przezycia :D

piastrans
13-06-2005, 20:35
chciałam tylko dodać, że też mam wannowa trzyotworowa Tres (duch07) z tą wysoka wylewką i jesli chodzi o wizual to naprawde coś pieknego , jeszcze polecam baterie podtynkowa Tress seria classic w zaskakujacej chyba niskiej cenie / ok 500 zł.- mam w kabinie prysznicowej .
pozdr

lafcadio
14-06-2005, 06:55
U mnie SkyTres i Grohe Eurowing :wink:

ozzie
14-06-2005, 07:31
W naszej lazience: trzyotworowa Kludi z dluzsza wylewka, podtynkowa do naszej kabiny
W lazience dzieci: hansgrohe focus, dobra jakos i cena. Ta wannowa bateria nie jest tak ladna jak Kludi, ale w koncu gdzie trzeba oszczedzic :wink:

mmarysia
14-06-2005, 08:04
W dotychczasowym mieszkaniu mam zakupione z pełną swiadomoscią jakies noname-y zakupione w OBI. Byliśmy na dorobku, mieszkanie maiło byc przejściowe itp. - O dziwo do dzis wszystkie super sie sprawdzają ( 6 lat)- a najlepiej bateria natryskowa - istna podróbka Hans Grohe- kupując ją wtedy nawet nie wiedzielismy ze jest na ich wzór robiona. Teraz kupię cos pewniejszego - bo wydaje mi sie ze mieliśmy po prostu szczęscie- ale faktem jest ze orginalna bateria natryskowa hasn Grohe będąca w użytkowaniu teściów - poraniła mi dłoń- takie sie porobiły zadziory na słuchawce z odchodzącej powłoki- "chromowej" - a jak widze to nie wyjątek.

milimetr198
14-07-2005, 13:59
jestem na etapie wykonywania instalacji i zastanawiam sie jak doprowadzic podłaczenia do wanny. Jaka baterię wybrać stojaca czy scienna? Proszę o poinie na temat obu tych rozwiązań.

lw73
14-07-2005, 15:51
Witam
Ja polecałbym jednak ścienną niż wannową

Grzesiek13
14-07-2005, 15:55
A mnie osobiście bardziej pasuje nawannowa 3-otworowa.
Monika

Sonika
14-07-2005, 16:10
A mnie osobiście bardziej pasuje nawannowa 3-otworowa.
Monika


Mnie też :D i właśnie taką mam, ale montowaną nie na wannie tylko za.

Carrrlos
14-07-2005, 22:18
ścienne są tańsze, nawannowe dużo droższe (są obecnie bardziej modne, stąd droższe)
niskobudżetowo: ścienna to i nawet za 50 zł z wężem kupisz, nawannową od 500 w górę.

baterie przyzwoite, odowiednio 250 zł za ścienną 1500 za 3-4 otworową z półki

lw73
15-07-2005, 09:12
Nie mówmy o bateriach "marketowych" bo to jest totalna pomyłka to co oni proponują.
Owszem mogę Ci i taką sprzedać ale nie daje gwarancji na jakość.
A jeśli chodzi o baterie z trzema wyjściami to faktycznie są ładne ale...
ładnie też kosztują.
Pozdrawiam
Marek

2112wojtek
15-07-2005, 10:15
A moze sprobuj baterii naplywowo-przelewowej :D .Cena posrednia pomiedzy scienna a nawannowa,bat. prawie niewidoczna ,wiec pasuje do wszystkiego i nie ma o co tylkiem zahaczyc przy wchodzeniu, wychodzeniu z wanny . Np. Kludii ser.Mega - Mix, Rotexa-Multi, -Tipp, -2000.

Maluszek
15-07-2005, 10:19
Ja mam baterię Kludi napływowo-przelewową. Super sprawa - przede wszystkim jej nie widać i jak napisał Wojtek nie przeszkadza przy wchodzeniu do wanny.

Jarek.P
15-07-2005, 11:42
A moze sprobuj baterii naplywowo-przelewowej :D .Cena posrednia pomiedzy scienna a nawannowa,bat. prawie niewidoczna ,wiec pasuje do wszystkiego i nie ma o co tylkiem zahaczyc przy wchodzeniu, wychodzeniu z wanny . Np. Kludii ser.Mega - Mix, Rotexa-Multi, -Tipp, -2000.

Jak to wygląda - już sobie znalazłem w googlu, a jak się to sprawuje w praktyce? Napełnianie wanny OK, ale np. wody do wiaderka od mopa już się inaczej jak słuchawką od prysznica nie naleje?
A właśnie - jak do tego jest podłączony prysznic? Bo ze znalezionych zdjęć mi nijak nie wynika.

J.

2112wojtek
15-07-2005, 12:31
Jak to wygląda - już sobie znalazłem w googlu, a jak się to sprawuje w praktyce? Napełnianie wanny OK, ale np. wody do wiaderka od mopa już się inaczej jak słuchawką od prysznica nie naleje?
A właśnie - jak do tego jest podłączony prysznic? Bo ze znalezionych zdjęć mi nijak nie wynika.


Napelnianie wiadra moze odbywac sie za pomoca "sluchawki", wyciaganej wylewki baterii umywalkowej itd.nie koniecznie z lazienki ale np. w kuchni. Mysle , ze nie jest akurat konieczne napelnianie wiadra z kurka wanny :lol: .Chociaz jak sie uprzesz to i z tej baterii tez napelnisz, bo woda wylewa sie calkiem solidnym sikiem i nie leci po sciance :lol: :lol:
Prysznic jest podlaczony do baterii / element wewnetrzny/ czyli waz prysznica wychodzi w murku wanny, wychodzi ze sciany, wychodzi z obrzeza wanny / do wyboru / natomiast przelacznik sluchawka-wylewka znajduje sie w zewnetrznym elemencie baterii - guziczek, pociagniecie lub wcisniecie pokretla - wszystko zalezy od modelu.Baterie maja termostaty, wiec nawet jak Ci wystygnie woda w wannie , to palcem u nogi dolejesz sobie cieplej wody, nie przerywajac przy tym lektury.
pozdrawiam

milimetr198
19-07-2005, 08:40
A jak jest ze stabilnościa umocowania takiej baterii na wannie akrylowej. Fachowcy trochę straszą że może się to troszeczke ruszać i po pewnym czasie źle wygląda lub nawet się rozszczelnia podłączenie.

Maluszek
19-07-2005, 08:55
My taką baterię przymocowaną do wanny akrylowej użytkujemy już ponad 1,5 roku i jak na razie nic się z nią nie dzieje - jest dobrze umocowana, nic się nie rozszczelniło.

Jarek.P
19-07-2005, 09:35
A jak jest ze stabilnościa umocowania takiej baterii na wannie akrylowej. Fachowcy trochę straszą że może się to troszeczke ruszać i po pewnym czasie źle wygląda lub nawet się rozszczelnia podłączenie.


Windows prawda :)
Oczywiście, jak się za taką baterię będziemy łapać przy wstawaniu, fzy na niej siadać, to różnie może być, ale przy normalnie użytkowanej nic nie ma prawa się stać.
Również mam baterię sztorcową mocowana do wanny akrylowej, już prawie cztery lata stoi i jest OK.

J.

Yvett
19-07-2005, 13:24
Ja też mam baterie sztorcową, ale mocowaną za wanną. Trochę mnie martwi, ze po wężu od prysznica leci tam woda i powstanie z tego jakiś grzyb :cry: . Mam to od niedawna, więc nie wiem jak to będzie za jakiś czas. A jak to jest u Was?

julcik
23-07-2005, 21:16
Ja też mam baterię mocowaną za wanną i używamy jej 2 miesiące ,a już nam się rozszczelniła i prysznic trzeba odkładać do wanny ,aż woda wyleci,bo jeżeli odłoży się na stojąco to woda cieknie.U mojej kuzynki jest taka bateria,ale podstawa prysznica,czy sam prysznic jest przechylony w przód,tak ,że nawet jak cieknie to do wanny.
Mój mąż upierał się na taką baterię,nie dość,że droga(Grohe),to jednak bardziej problemowa w użytkowaniu.

milimetr198
29-08-2005, 12:05
A co sądzicie o stojacej jednouchwytowej baterii ORAS'a ? Wygląda jak zwykła umywalkowa, tylko w wylewce ma zaworek ciśnieniowy i miejsce do podłączenia wężą do natrysku.

Magdzia
29-08-2005, 12:16
Ja mam 3-punktową, zamontowaną nie w wannie a w jej obudowie, z ukrytym wężem od główki prysznicowej. Nie chciałam, żeby mi się wąż pałętał po wannie, jak byłoby w przypadku baterii ściennej. Jestem zadowolona z tego co mam. I wcale nie było tak strasznie drogo - kupiliśmy zestaw Grohe w promocji. Jedyna wada, jaką teraz widzę, to zbyt mała odległość strumienia wody z kranu od wewnętrzego brzegu wanny (stopa kranu odsunięta zbyt daleko od wanny) w związku z tym np. nie da się umyć pod tym kranem głowy. Nie przeszkadza to oczywiście w niczym przy normalnej kąpieli.

MarzannaPG
16-05-2006, 14:47
Czy ktoś widział/wie/ posiada baterię trójotworową do wanny w kolorze bieli? Całej bieli, bez złotych dodatków, ewentualnie srebrne mogą być! Bardzo proszę o podanie co to za typ baterii.
Od dłuższego czasu szukam po mieście i całej Polsce (sklepy internetowe) i nie ma w kolorze białym - wszędzie tylko chrom i chrom! Oszaleć można! Czy nikt nie kupuje baterii w kolorze białym?
Acha, dodam, że znalazłam białą, ale w cenie 1 500zł! To trochę za dużo jak na moje możliwości cenowe a właściwie to wolę za tę kwotę kupić coś innego do domu a nie baterie... A tymczasem chromowane są nawet w cenie 400zł! :-?
A zatem: BIAŁA TRÓJOTWOROWA do wanny WANTED w rozsądnej cenie (do 1000zł - o ile to jest rozsądna cena :wink: )

xdotka
17-05-2006, 11:09
ja mam baterię 3-otworową białą.kupiłam ją w raf-ie,na pewno poniżej 1000zł,ale 8 lat temu. http://www.raf-polska.pl/.
mam nadzięję,że pomogłam

MarzannaPG
17-05-2006, 16:01
Dzięki. Wrzuciłam tam zapytanie, bo na stronie mają w wersji chrom. Ceny niestety powyżej 1000 ale nie za dużo. Zobaczymy. Pewnie, że wolałabym w wersji białej za połowę tego, ale czasem mówi się trudno...

malutka123
10-08-2006, 20:50
A co sadzicie o baterii PAFFONI, mam zamiar taka kupic ale nie wiem nic na temat tej firmy :(

HVPS
10-08-2006, 21:09
dla mnie najlepsze baterie na rynku to Hansgrohe szczegolnie seria Metris S

Widlak
11-08-2006, 10:39
A co sadzicie o baterii PAFFONI, mam zamiar taka kupic ale nie wiem nic na temat tej firmy :(
Mam Paffoni z serii Smart w kuchni i umywalkową. Identyczne sprzedaje Deante (Ikar), tylko Paffoni sa troche tańsze. Na razie jestem zadowolona. Baterie są dwuuchwytowe, satynowe. Odkręcają się w przeciwną stronę niż można by się spodziewać, więc osoby nieprzyzwyczajone zamiast zakrecać odkręcają na max.

malutka123
11-08-2006, 12:37
Ja zastanawiam sie nad zakupem PAFFONI seria STICK, chcę trójootworowa i umywalkowa. Czy ktos z was moze użytkuje taką lub coś wie na ich temat?

motyczka
11-08-2006, 13:20
ja obecnie uzytkuje z KFA serie AMETYST - dożywotnia gwarancja producenta z przyjazdem do domu...cena ok. 300 zł. za baterię umywalkową :)

http://ewabymail.pl/images/40281500.jpg

LamiaReno
17-08-2006, 23:07
czy ktoś z Was ma emaliowane baterie? jak się sprwdzają?

invx
18-08-2006, 18:49
ja mialem lat temu kilka (nascie?)
po pewnym czasie powloka odchodzi, robia sie odpryski, zadrapania itp, itd. Od tamtej pory zadnych emalii. :)

19-08-2006, 09:14
Ja mam armaturę Roca - wygląda fajnie, zobaczymy, jak się sprawdzi "w praniu"

adass
19-08-2006, 12:46
sie tu koncert zyczen zrobil 8)

wiec ja po 9 latach z KFA zalozylem teraz Kludi :D
wannowa leje juz ponad miesiac i wciaz wyglada jak wyjeta z pudelka,co przy mojej wapiennej wodzie wcale nie jest takie oczywiste...wiec duzy plus
w pudelku bylo wszystko co potrzebne do podlaczenia,i co najwazniejsze wszystko pasowalo....w KFA wcale tak rozowo nie bylo....wiec nastepny plus

w drugiej lazience tez bedzie Kludi
8)

lw73
20-08-2006, 21:39
ja obecnie uzytkuje z KFA serie AMETYST - dożywotnia gwarancja producenta z przyjazdem do domu...cena ok. 300 zł. za baterię umywalkową :)

http://ewabymail.pl/images/40281500.jpg

Witam
W tej samej cenie są baterie firmy Roca a Kludi są niewiele droższe.
Tak więc czy KFA to taki rarytas?

Rezi
20-08-2006, 22:06
moze nie rarytas
ale jezeli chodzi o jakość ROCA to KFA chyb sa lepsze

xvx
20-08-2006, 23:06
ja zdecydowalam sie na baterie TRES- jakosc podobna do ROCA, a ceny interesujacych mnie modeli sa bardziej przystepne

Lucia
24-08-2006, 12:45
Deante Birillo - za urodę :D

malutka123
31-08-2006, 10:54
A czy ktos z was ma może ten model Paffoniego STICK

http://img406.imageshack.us/img406/7162/sk040zu4.jpg

Kanton
18-09-2006, 11:11
człowieku rownie dobrze moglbys napisac ze chcesz kupic samochod i proszisz o opinie. :evil:
podaj przedzial cenowy i styl w jakim ma byc bo z tych odpowiedzi nic sie nie dowiesz

Joasia
18-09-2006, 11:53
Hi hi hi, człowiek już dawno mieszka, sądząc po dacie pytania, więc się tak nie denerwuj :lol:

Kanton
18-09-2006, 11:58
wiem ale tak sobie pisze, :lol:

Kanton
18-09-2006, 11:59
znalazlem fajnego posta z 2002 r. moze tez odpisze

kaaj
21-09-2006, 09:32
post może i stary, ale jary, cały czas aktualny
ja do jednej łazienki wybrałam roca seria amura, pięknaśna
http://www.roca.pl/katalog/medium/med_527514580.jpg
http://www.roca.pl/katalog/big/big_527234680.jpg
http://www.roca.pl/katalog/big/big_527306680.jpg

do małej łazienki, tres
http://www.trespolska.pl/temporary_thumbnails/245/da056c5cbb8cd71f846796ddba209b3f/166103.jpg

jolka009
26-09-2006, 10:51
myślę o zainstalowaniu baterii stojącej na wannie akrylowej (wywiercenie otworu w rogu wanny). Czy to dobre rozwiązanie? Czy sprawdza się w wannie bateria bez prysznica (będzie w tej łazience osobna kabina prysznicowa)?

Mohag
26-09-2006, 11:35
Ja bym raczej dodala do tej stojacej prysznic... tz zrobic trojotworowa albo cztero. No chyba ze nie masz nic przeciwko splukiwaniu wanny woda z wiaderka :wink:

hollly
26-09-2006, 22:26
bez prysznica ani rusz, mamy zamontowaną 4 otworową a w chwili obecnej jest w trakcie reklamacji jedna z części i niestety wylewka prysznicowa nie działa - koszmar jeżeli chodzi o mycie wanny(wiaderko się sprawdza ale jest cholernie niewygodne). Co do wiercenia, bałem się tego jak cholera jednak poradziłem sobie sam (odpowiednia nakładka na wiertarkę plus otwornice), wiercić powoli, najlepiej zakleić miejsca wiercenia taśma samoprzylepną aby uniknąć odprysków.

warkot
27-09-2006, 18:00
dziś rozmawiałam z hydraulikiem - częste są awarie, które ciężko wykryć - z wyciąganego prysznica często kapie woda pod wannę, leci po ścianie a potem problemsiki gotowe

Mohag
27-09-2006, 20:29
warkot, a dlaczego akurat prysznic wyciagany ma czeste awarie ? nie moge sobie jakos tego wyobrazic zeby wyciagany prysznic przy wannie roznil sie w konstrucji od kuchennego naprzyklad tz z wyciagana wylewka, ktory mam juz kupe lat i nigdy nie mialam z nim problemu.
Fakt ze latwiej zobaczyc awarie jak waz masz w szafce niz pod wanna, ale jak sie spojrzy od czasu do czasu czy woda gdzies nie kapie to bedzie okejos.

mariuszpete
27-09-2006, 20:52
myślę o zainstalowaniu baterii stojącej na wannie akrylowej (wywiercenie otworu w rogu wanny). Czy to dobre rozwiązanie? Czy sprawdza się w wannie bateria bez prysznica (będzie w tej łazience osobna kabina prysznicowa)?

Nie polecam. Jesli w miejscu gdzie bedzie otwor wanna nie jest dodatkowo wzmocniona na 99.9% akryl popeka.

hollly
27-09-2006, 23:03
mariuszpete
nie zgadzam się z Tobą, widziałem już wiele wanien i nic nie pękało iw cale w tych miejscach nie było wzmocnienia

warkot
28-09-2006, 16:37
Mohag - nie mam zieloego pojęcia "dlaczego?" dzielę się tylko informacją którą uzuskałam u hydraulika - mnie facet przekonał - uszczelki w prysznicach bardzo często puszczają to wiem z doświadczenia użytkowania niechowanych wężów

Mohag
28-09-2006, 19:17
warkot dzieki :lol: u mnie od 10 lat nie ma problemu z chowana wylewka z wezem, poprostu tam nie ma uszczelki :wink:

2112wojtek
28-09-2006, 20:30
warkot dzieki :lol: u mnie od 10 lat nie ma problemu z chowana wylewka z wezem, poprostu tam nie ma uszczelki :wink:

:P :P :P klaniam Ci sie nisko -pelen uznania:D Dobre! :D


Nie polecam. Jesli w miejscu gdzie bedzie otwor wanna nie jest dodatkowo wzmocniona na 99.9% akryl popeka.

opowiadasz , bo wiesz czy tak Ci sie tylko wydaje na tzw rozum ?



nie mam zieloego pojęcia "dlaczego?" dzielę się tylko informacją którą uzuskałam u hydraulika - mnie facet przekonał - uszczelki w prysznicach bardzo często puszczają to wiem z doświadczenia użytkowania niechowanych wężów

Jesli do diesla nalejemy benzyny to nie pojedzie. Hydraulik pewnie nie zkladal nigdy baterii podtynkowej -nawannowej skoro wyglasza takie rzeczy. Waz i trzpien bateri sa mocowane w skrzynkach, po to zeby sie waz dobrze wysuwal a bateria nie wylamywala akrylowej wanny(chociaz akurat do tego to rzadko jest to potrzebne standardowo dostarczana podkladka zazwyczaj wystarcza a jak bateria jest wyjatkowa , to producent takie historie przewiduje - nie robmy idiotow z firm , ktore zjadly na tym zeby. Tu z reguly nikt nie uprawia radosnej tworczosci/

Kanton
04-10-2006, 13:14
przede wszystkim wanien nie montuje się na "mur-beton" kazda wanna powinna byc tak zamontowana zeby mozna bylo ja odsunąć lub dostac sie pod nią bez demolowania łazienki....
przypomniał mi się autentyk: w czasach gdy pracowałem u producenta zglosil sie klient z reklamacją wanny z hydro, że mu nie działa silnik. Po wizycie serwisanta okazało się że wanna była zamontowana "na -mur-beton" tzn glazurnik wykonał korytko z cegieł w wymiarze wanny, napełnił je płynnym betonem po czym wcisnął w to wannę. :D

Kanton
04-10-2006, 13:16
nie popęka nie popęka chyba że ktoś wchodząc do wanny musi się z każdym razem "uwiesić" na wylewce

Honorka
11-10-2006, 20:47
Witam
Jak zamontowac taka baetrię? Mój glazurnik pierwszy raz na oczy widzi takie cudo :o Nie chodzi tu o przyłącza hydrauliczne ale o montaz na płytkach obudowujących wannę.
Bateria ma byc na nich zamontowana. Wanna obmurowana jest suporkiem. Glazurnik sie boi, że jak wytnie dziurę w suporku a potem położy plytki i przykreci baterie to suporek peknie i sie pokruszy, rozleci pod płytka. On sobie pomyslał, że między suporkami (na suporkach) położy płytę KG, na to naklei płytki i do tego będzie mocował baterię :o
Czy on nie za bardzo kombinuje? Ja nie mam pojęcia i nie myslałam, że bede sie tym zajmować :roll:
A sprawa jest na cito, na jutro :roll: :-?

kiwal
12-10-2006, 09:09
A nie można zamontować takiej baterii na brzegu wanny??

Monika B
12-10-2006, 09:39
Przerabiałam temat. Moi glazurmnicy oparli płytke na belicie i od spodu wzmocnili ją stalowymi listwami. Zrobione jest tak, aby w razie awarii zbić tą jedna płytkę.
Jak powinno byc lepiej - nie wiem.
Acha - zwróć uwagę na zabezpieczenie pod spodem przed wilgocią. Niektóre baterie mają system wyłapywania tego co tam skapie. Ja pomalowałam spód folią w płynie.

Honorka
12-10-2006, 20:10
Dzisiaj przyszedł pomysł z metalem :)
Dzieki Monika :) Ty to potwierdzasz i dziękuję za poradę z folią (słyszałam to też od Soniki - a jak dwie osoby mówia to samo to racje mają :D) i tak zrobimy :)
Kiwal - brzeg wanny jest za wąski :) A poza tym po co niszczyc piekną wannę :roll: :D

3porzeczki
18-10-2006, 20:28
podciągam, może ktoś się jeszcze wypowie. Kupiłam włoską 3-otworową Thesa (już wiem, włoskich się nie kupuje :( instrukcji niet, a mój glazurnik, dobra chłopina, ale coś takiego widzi po raz pierwszy.

I drugie pytanie, czy mogę połaczyć syfon wanny "na sztywno" bez kratki ściekowej? Gdzie w takim razie będzi ściekać woda, która wleje się do otworu prysznica? Coś takego prędzej czy później się przydaży... znając pomysłowość moich dzieci
Piszcie piszcie, bo jutro będziemy łączyć!!!!!

Rezi
18-10-2006, 21:22
możesz zastosowac do tego płytę granitowa 2 cm lub dwie sklejone płytki gresowe z wywierconymi otworami - na wierzch przyklejasz płytki cokołowe


która wleje się do otworu prysznica? no właśnie to jest wada takich baterii ( z wyjątkiem grohe hansgrohe i hansa)

bastus2
22-03-2007, 19:52
NO TO PO KILKU MIESIĄCACH CZAS ODŚWIEŻYĆ WĄTEK - ZDECYDOWAŁEM SIE KUPIC TRES MAX DPO CAŁJE LAZIENIKI - CZYLI UMYWALKI, BIDET I WANNA. Mam twaaaardąąąąąąąą wodę - użytkouje ktoś ten model i jak go oceniacie i jak sie sprawuje - to najwważniejsze ??

AgataL
16-04-2007, 11:11
No to ja podnoszę wątek. Szukam baterii!!!!! Nie ja jedyna pewnie. Czeka mnie zakup długiej baterii umywalkowej, bateria bidetowa i nawannowa trzyotworowa. Cena niewygórowana. Chciałabym się z tymi trzema zmieścić w cenie 1500zł-1800zł. Patrzyłam na KFA bo mam takie w mieszkaniu. Co Wy o nich sądzicie? No i czy macie jakieś sugestie odnośnie wyboru. Może jest jakaś firma, która "robi dobrze" :wink: w podobnych cenach?
Pozdrawiam.

SAVAGE7
16-04-2007, 11:44
kfa to po prostu solidna firma. cena do jakości na duży plus. mam w łazience i w kuchni. polecam. do prysznica termostatyczna hansgroche...rewelacja. przy nastepnej wymianie będę się zastanawiał nad wszystkimi termostatycznymi.

AgataL
16-04-2007, 12:44
dziękuję SAVAGE. myślę, że kfa to jednak dobra jakość. oglądałam je w necie ale musze zobaczyć na żywca w sklepie. w mieszkaniu mam najprostrze i najtańsze ale mimo to sprawuja się świetnie.

kapek
25-06-2007, 14:17
Witam,

Wybrałam według mnie ciekawa wannę firmy Ravak, model Magnolia.
http://www.ravak.pl/?page=magnolia

Myślałam o zakupieniu takiego rozwiązania które pozwala napełniać wannę poprzez przelew, a jedynie na jednym z grubszych końców wanny umieścić baterie trzy częściową czyli: mieszacz, przełącznik oraz prysznic.

Obecnie znalazłam dostępne rozwiązanie tylko w firmie Damixa, seria Jupiter.
http://www.damixa.com/default.aspx?Page=products&groupid=3&series=8299&product=8305

Czy ktoś widział jeszcze innych producentów którzy mają takie rozwiązania ?

Ania

Joasia
25-06-2007, 15:31
Zamontował nam łazienkarz na wannie tzw. baterię wielootworową:

http://www.ritmonio.it/site/img_view.php?id=23&table=immagini

No i chała. Jak sie wyciagnie prysznic, to nie spossób go włożyć z powrotem jedną ręką. Wąż jest gumowy (może metalowy jako cięższy łatwiej by się chował?). W tym otworku na wąż jest gumowa uszczelka (zapobiega wlewaniu wody pod wannę, ale chamuje ruch węża). No i trzeba go tam wpychać. A ja bym chciala, żeby się lekko tam chował.

Czy Wy też tak macie?

Może wyciąć tę uszczelkę?

Monika $ Seba
25-06-2007, 16:56
Zamontował nam łazienkarz na wannie tzw. baterię wielootworową:

www.ritmonio.it/site/img_view.php?id=23&table=immagini

No i chała. Jak sie wyciagnie prysznic, to nie spossób go włożyć z powrotem jedną ręką. Wąż jest gumowy (może metalowy jako cięższy łatwiej by się chował?). W tym otworku na wąż jest gumowa uszczelka (zapobiega wlewaniu wody pod wannę, ale chamuje ruch węża). No i trzeba go tam wpychać. A ja bym chciala, żeby się lekko tam chował.

Czy Wy też tak macie?

Może wyciąć tę uszczelkę?
link nie działa może pomogę
www.ritmonio.it/site/img_view.php?id=23&table=immagini

wiem , ze można zamontować zwijacz do węża aby zapobiec takim problemom ale to kosztuje.... niemało. No i pytanie czy do tej baterii da się go "dopasować"?

Monika $ Seba
25-06-2007, 17:07
Czy ktoś widział jeszcze innych producentów którzy mają takie rozwiązania ?

Ania

Polecam strone www.megalazienki.pl poszukaj sama lub zapytaj fachowcow
podany tam jest kontakt do bardzo milych panow- takze gg -3863770 zadaj im to pytanie- znajda ci cos. Ja jestem zadowolona ze wspolpracy z nimi :D
pzdrw, M.

piter12
25-06-2007, 17:16
polecam armature kraków niedawno zakupiłem i jestem zadowolony są tańsze

dżordż5
25-06-2007, 17:24
My mamy baterię wannową trzyczęściową firmy Kludi seria York. Ma swoje mankamenty, ale wąż od prysznica jest metalowy i chowa się w otworze bez problemu jedną ręką, żadnego zwijacza nie mamy.

JC
25-06-2007, 21:01
polecam armature kraków niedawno zakupiłem i jestem zadowolony są tańsze
kraków- jakqa nazwa firmy?

Joasia
25-06-2007, 22:08
Dżordż5, a jest tam też gumowa uszczelka?

[Monika & Seba, dziękuję 8) ].

tomnow
25-06-2007, 22:24
potocznie kraków - KFA krakowska fabryka armatury

dżordż5
26-06-2007, 08:12
A więc tak, sprawdziłam dokładnie, w otworze nie ma gumowej uszczelki, tylko raczej plastikowa wkładka. Mąż twierdzi, że gdyby była guma to wąż by się wcale nie wsuwał do otworu, a guma z czasem by się wycierała i wiórkowała.

beatca
26-06-2007, 09:03
My mamy baterię wannową trzyczęściową firmy Kludi seria York. Ma swoje mankamenty, ale wąż od prysznica jest metalowy i chowa się w otworze bez problemu jedną ręką, żadnego zwijacza nie mamy.

Napisz prosze jakie mankamenty masz na myśli :o , czy nie kupilibyście jej jeszcze raz?? Jeśli nie, to z jakiego powodu? Właśnie zastanawiam sie nad jej zakupem... :roll:

novi_ana
26-06-2007, 09:08
a wąż ma zamocowane obciążenie żeby się łatwiej chował? tak jak baterie kuchnenne z wyciąganą wylewką?

SAVAGE7
26-06-2007, 10:14
właśnie. zamontaować obciążnik i po kłopocie.

ls75
26-06-2007, 11:07
Ale jak wanna jest niska/nisko zamontowana to i tak obciaznik nic nie pomoze.
U nas jest obciaznik i jak sie wyjmuje caly waz to ladnie sie chowa dopoki obciaznik nie dojdzie do posadzki potem trzeba troche poruszac w gore i w dol zeby schowac.

Joasia
26-06-2007, 11:32
No dobrze, czyli w podsumowaniu:
1. wyciąć uszczelkę (?!!!)
2. zamienić wąż gumowy na metalowy (?)
3. zamontować obciążnik (jak??).

A może ktoś ma jeszcze inne pomysły? Poza, oczywiście, kupnem wielootworowej baterii hansgrohe za 7 tysięcy...

Nota bene znajomi, którzy mają wąż chyba sikaflex, taki, co się automatycznie zwija - też nie są zadowoleni, bo nie da sie tego prysznica nigdzie odłożyć - cały czas trzeba go trzymać, a właściwie ciągnąć.

SAVAGE7
26-06-2007, 12:02
ech, nie miała baba kłopotu to se kupiła... :-? . ja to bym wywalił taką baterię i kupił normalną bez udziwnień. bo cóż z tego, że ładnie to wygląda jak niefunkcjonalne.

Joasia
26-06-2007, 12:54
No, żebym wcześniej wiedziała... Ale, kurczę, tyle osób na Forum ma - i zero informacji, że z tym mogą być takie kłopoty. Ta bateria jest rzeczywiście ładna, ale co z tego - żeby schować prysznic trzeba go wpychać na siłę, oburącz :( .
Mam wannę owalną ustawioną w rogu lazienki - i nie było jak zamontować baterii naściennej (w łazience na parterze mam taką i wporzo). Albo trzeba bylo domurowac słupek, albo ten kran sterczący z wanny. No i kurczę źle wybrałam :-? .

dżordż5
26-06-2007, 20:13
Do Beatca. Nasza bateria po 6 miesiącach zepsuła się tzn. nie przesuwał się ten dzyndzel w wylewce, który przełącza wodę z kranu na prysznic i na odwrót. Szybka naprawa przez serwis, ale po kolejnych 6 miesiącach te same objawy, znowu naprawa, i znowu po sześciu miesiącach ten sam problem. Przy trzeciej naprawie zmusiłam faceta, żeby wymienił całą wylewkę i na razie chodzi, ale nie minęło jeszcze owe sześć miesięcy. Trudno powiedzieć czy to mój egzemplarz był felerny, czy to jakiś ogólny problem. Mam baterie umywalkowe Kludi i są w najlepszym porządku.

Diegoboss
27-06-2007, 18:44
Całkowicie odradzam zakup firmy KFA, ciekawe rzeczy a niezbyt drogie ma TRES, a jak kogoś cena nie zbrzydzi to Hansgrohe

Rezi
27-06-2007, 19:39
mamy Damixa Gala
w wannie 3 otwórówka

REWELACJA POLECAM

kapek
28-06-2007, 15:46
Damia Gala trzy otowrowa bez wylewki bylo moim wyborem, ale wlasnie przed kilkoma miesiacami przestali sprzedawac wlasnie ten model Gali poniewaz podobno sie nie sprzedawal. Staralem sie dowiedziec czy ktos nie ma na magazynie i chce sie pozbyc, jednak bez skutku.

Obecnie wybralam rozwiazanie podtynkowe firmy Hansgrohe i tak juz zostanie choc bardzo chcialam aby wszystko bylo w rancie wanny.

Ania.

kabietka
29-06-2007, 21:51
Całkowicie odradzam zakup firmy KFA, ciekawe rzeczy a niezbyt drogie ma TRES, a jak kogoś cena nie zbrzydzi to Hansgrohe


Możesz napisać dlaczego odradzasz KFA ?

kabietka
29-06-2007, 21:52
Całkowicie odradzam zakup firmy KFA, ciekawe rzeczy a niezbyt drogie ma TRES, a jak kogoś cena nie zbrzydzi to Hansgrohe


Możesz napisać dlaczego odradzasz KFA ?

Hamfrej
10-07-2007, 21:44
Ja mam baterię trzyotworową w wannie firmy Kludi, seria York. Tania nie była, ale sprawuje się dobrze. Gwarancję mam na pięć lat.

agnieszkakusi
11-07-2007, 06:11
my mamy taką http://deante.pl/baterie_lazienkowe_jednouchwytowe_tradycyjne_magno lia_bateria_wannowa_trojotworowa.xhtml
Zresztą seria Magnolia :wink:
sprawdza się znakomicie i nie powala cenowo.

andrzej74
11-07-2007, 08:31
Obecnie na York Kludi jest promocja- dodają za 1 zł baterię umywalkową wartości koło 600 zł.

vbe
20-09-2007, 20:18
Zakupiłam właśnie Deante Domino - spodobała mi się szeroka wylewka :)

majja
21-09-2007, 06:55
My też kupiliśmy deante magnolia i z tej samej serii baterię do bidetu i 2 baterie do umywalek ale jeszcze nie mamy zainstalowane.W Deante ma serwis przyjeżdża do domu jeżeli coś się zepsuje.

kubaimycha
27-09-2007, 21:06
Muszę się zdecydować, gdzie umieszczę baterię wannową :
-na brzegu wanny ( tylko konkretne miejsca do wycięcia)
-na cokole z płytek ( musi być odpowiednio szeroki)
-na ścianie (wygodne?)
Od tego mocowania zależy wybór (rodzaj) owej baterii
Chciałabym zasięgnąć rady, gdzie/jak macie ją zamontowaną. Niby problem mały, ale nie wiem, jakie są za i przeciw różnym rozwiązaniom.
Zdjęcia mile widziane... :D

jacekp71
27-09-2007, 22:13
nasza jest zainstalowana na cokole idacym wokol wanny.
bateria piecioelementowa wiec bylo co wiercic ;-)

kubaimycha
28-09-2007, 06:10
Hydraulik ostatnio odradzał mi baterie montowane na wannie, w których wąż od słuchawki chowa się pod wanną. Ponoć może zbierać się pod wanną woda i w ogóle wąż nie powinien luźno leżeć na betonie. Aby częściowo wyeliminować powyższe można kupić do takiej baterii coś, co w Hansgrohe nazywa się secuflex box - w to coś chowa się wąż po odłożeniu słuchawki. Minusem jest to, że wąż po wyciągnięciu ma tendencję do chowania się- trzeba ciągle trzymać go w ręku, nie można po prostu odłożyć go na chwilę gdziekolwiek...Wąż może być tylko metalowy i tylko 1,10 m długości. No i w dalszym ciągu pozostaje ryzyko zbierania sie wody pod wanną...
Ładnie wyglądają takie nawannowe kilkuotworowe baterie, ale już teraz mam mętlik w głowie...
Dajcie znać , jak to jest u Was...

Kanton
29-09-2007, 19:16
przepraszam ale hydraulik bredzi,
odpowiadając wiekszość wanien ma miejsce zalecane przez producenta do zamontowania baterii i tylko tam należy montować, jeżeli nie ma takiego miejsca to lepiej zamontować ścienną, jak już ma byc na półce to powinien to zrobić dobry fachowiec bo jest to bardzo kłopotliwe w montażu jak i w późniejszym serwicie, czasami lepiej sie zastanowić dwa razy niż pchać się z baterią na półkę.

kubaimycha
29-09-2007, 20:21
przepraszam ale hydraulik bredzi,
odpowiadając wiekszość wanien ma miejsce zalecane przez producenta do zamontowania baterii i tylko tam należy montować, jeżeli nie ma takiego miejsca to lepiej zamontować ścienną, jak już ma byc na półce to powinien to zrobić dobry fachowiec bo jest to bardzo kłopotliwe w montażu jak i w późniejszym serwicie, czasami lepiej sie zastanowić dwa razy niż pchać się z baterią na półkę.

Chyba nie dość jasno wyraziłam opinię hydraulika...Jego zdaniem montowanie baterii na wannie ( konkretne miejsca są bezdyskusyjne), gdzie wąż prysznicowy chowa się pod nią w ogóle jako takie nie jest dobrym pomysłem...Argumenty przedstawiłam w poprzednim poście. Znacznie lepszym pomysłem jest, jak to było kiedyś- na ścianie...Mój pomysł : bateria naścienna z przełącznikiem wanna/prysznic, słuchawka z wężem mocowana do ściany i napełnianie wanny przez przelew...Czy to dobry pomysł ?

Kanton
30-09-2007, 20:18
po co ci napełnianie przez przelew jak masz wanna / prysznic ja k juz chcesz napełnianie przez przelew to daj baterię natryskową

kubaimycha
30-09-2007, 20:22
po co ci napełnianie przez przelew jak masz wanna / prysznic ja k juz chcesz napełnianie przez przelew to daj baterię natryskową

...ale muszę chyba jakoś spowodować, że przez ten przelew poleci woda ? Bateria rzecz jasna bez wylewki - z przełącznikiem przelew/prysznic...

Kanton
30-09-2007, 23:18
niedawno coś takiego sprzedawałem klientowi jak podjade do firmy to znajde zestawienie i ci przesle

kubaimycha
01-10-2007, 05:35
niedawno coś takiego sprzedawałem klientowi jak podjade do firmy to znajde zestawienie i ci przesle


byłoby super... :D

Grazia-Ol
01-10-2007, 06:18
Do Kantona.

Przy okazji tego wątku, proszę Cię Kanton o poradę. Wanna stoi przy niewielkiej ściance. Będzie bez prysznica, ale słuchawka z wężem potrzebna.
Bateria z mieszaczem będzie w ścianie nad wanną. Jak rozwiązać problem wieszania czy chowania węża i słuchawki.

Możesz doradzić jakieś rozwiązanie i konkretną markę baterii.

I drugie pytanie: słyszałam że Hansgrohe ma w promocji zesatwy prysznicowe i umywalkowe w bardzo dobrej cenie. Na ich stronie nic takiego nie widzę.
Wiesz coś na ten temat?

Kanton
03-10-2007, 14:04
o hansgrohe mozna powiedzieć wszystko ale nie to że jest tani, bywaja czasami okresowe promocje na zestawy natryskowe z ABS (plastikowe), węża się nie da schować heżeli bateria jest na ścianie, można tylko powiesiś słuchawkę na uchwycie punktowym który jest w zestawie z każdą baterią naścienną.

Morrwa
03-10-2007, 14:11
Do Kantona.

Przy okazji tego wątku, proszę Cię Kanton o poradę. Wanna stoi przy niewielkiej ściance. Będzie bez prysznica, ale słuchawka z wężem potrzebna.
Bateria z mieszaczem będzie w ścianie nad wanną. Jak rozwiązać problem wieszania czy chowania węża i słuchawki.


U nas słuchawka zamontowana jest w rogu wanny. Jest oczko. Wąż chowa się pod wannę. Może to nie jest zły pomysł dla ciebie.
Pomimo, że ktoś na wątku odradzał takie rozwiązanie, moi rodzice od 6 lat użytkują z powodzeniem taki wąż. I wszystko gra i buczy.

Mieszadła mam na ścianie powyżej wanny. Nad nimi wysoko 'deszczownicę'. Wanna napełniana przez przelew. Zobaczymy jak to się sprawdzi na polu walki.

Kanton
03-10-2007, 14:15
bateria naścienna z przełącznikiem wanna/prysznic, słuchawka z wężem mocowana do ściany i napełnianie wanny przez przelew...Czy to dobry pomysł ?
_________________
tak jeżeli bateria jest podtynkowa, bierzesz:
bateria podtynkowa wanna/prysznic,
wyjście wanna podłączasz do np Talentofila (napełnianie razem z przelewem)
wyjście natrysk podłączasz do przyłącza kątowego (wyprowadzenie na tynk)
zestaw natryskowy podłączasz do przyłącza kątowego.
Wten sposób przełącznikiem wanna/prysznic przełączasznapełnianie wanyy lub natrysk, ale nie możesz regulować natężenia wypływu z natrysku.
jeżeli założysz inny zestaw będziesz mogła regulować wypływem ze słuchawki np:
pdtynk natryskowy, rozdzielacz, przyłącze kątowe, zest natrysk

Morrwa
03-10-2007, 14:24
bateria naścienna z przełącznikiem wanna/prysznic, słuchawka z wężem mocowana do ściany i napełnianie wanny przez przelew...Czy to dobry pomysł ?
_________________
tak jeżeli bateria jest podtynkowa, bierzesz:
bateria podtynkowa wanna/prysznic,
wyjście wanna podłączasz do np Talentofila (napełnianie razem z przelewem)
wyjście natrysk podłączasz do przyłącza kątowego (wyprowadzenie na tynk)
zestaw natryskowy podłączasz do przyłącza kątowego.
Wten sposób przełącznikiem wanna/prysznic przełączasznapełnianie wanyy lub natrysk, ale nie możesz regulować natężenia wypływu z natrysku.
jeżeli założysz inny zestaw będziesz mogła regulować wypływem ze słuchawki np:
pdtynk natryskowy, rozdzielacz, przyłącze kątowe, zest natrysk

To do mnie post?

Ja mam jeden przełącznik na ścianie - przełącza z deszczownicy na napełniacz przelewowy i na słuchawkę. Druga 'wajcha' to mieszacz. Czyli na na ścianie mam dwie wajchy. Deszczownica na górze, napełniacz w wannie. Rączka w wannie. Nie wiem jak to jest popodłączane, ale mogę regulować strumień w każdym elemencie.

kubaimycha
03-10-2007, 18:55
bateria naścienna z przełącznikiem wanna/prysznic, słuchawka z wężem mocowana do ściany i napełnianie wanny przez przelew...Czy to dobry pomysł ?
_________________
tak jeżeli bateria jest podtynkowa, bierzesz:
bateria podtynkowa wanna/prysznic,
wyjście wanna podłączasz do np Talentofila (napełnianie razem z przelewem)
wyjście natrysk podłączasz do przyłącza kątowego (wyprowadzenie na tynk)
zestaw natryskowy podłączasz do przyłącza kątowego.
Wten sposób przełącznikiem wanna/prysznic przełączasznapełnianie wanyy lub natrysk, ale nie możesz regulować natężenia wypływu z natrysku.
jeżeli założysz inny zestaw będziesz mogła regulować wypływem ze słuchawki np:
pdtynk natryskowy, rozdzielacz, przyłącze kątowe, zest natrysk

...jeszcze raz, jak dla blondynki :lol: ...Jak w związku z tym, mocując baterię wannowo-natryskową z napełnianiem przez przelew regulować wypływ z natrysku ? Za baterią najpierw rozdzielacz i potem reszta ? Chyba sie pogubiłam... :oops:

Grazia-Ol
03-10-2007, 20:18
:o Utożsamiam się w tym temacie z kubaimychą.
Muszę specjalne nauki pobrać, żeby to przyswoić. :oops:

kubaimycha
03-10-2007, 20:25
:o Utożsamiam się w tym temacie z kubaimychą.
Muszę specjalne nauki pobrać, żeby to przyswoić. :oops:

...a już myślałam, że to ze mną coś nie tak :roll: :lol: ...Poprosimy więc, Kanton jeszcze raz, tylko nieco prościej...Lubię dokładnie wiedzieć, co i jak, żeby mi potem jakiś "fachofiec" nie robił wody z mózgu...

d5620s
03-10-2007, 22:15
O rany-zaraz doktoraty zaczniecie pisac na ten temat- dołączam do prośby o przełożenie tego z polskiego na nasze :-?

Kanton
04-10-2007, 10:20
chwila zaraz narysuje i wrzuce na fotosika

kubaimycha
04-10-2007, 12:40
chwila zaraz narysuje i wrzuce na fotosika

...byłoby miło... :D

Kanton
04-10-2007, 16:15
i wuala:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd5b1d46c056f94a.html

xdotka
04-10-2007, 20:42
Hydraulik ostatnio odradzał mi baterie montowane na wannie, w których wąż od słuchawki chowa się pod wanną. Ponoć może zbierać się pod wanną woda i w ogóle wąż nie powinien luźno leżeć na betonie
Dajcie znać , jak to jest u Was...
Mam baterię na wannie, 3-otworową.
Wody pod wanną niet,
wąż metalowy i nic się z nim nie dzieje
i tak już ponad 10 lat
Nie wiem czy to ma znaczenie dla węża :roll: , ale pod wanną są płytki.
A i słuchawka nie stoi na wannie pionowo, tylko pod kątem ok 45*, więc jak po odłożeniu coś tam kapie, to do wanny - może to jest istotne :roll:
Słuchawkę spokojnie można wyjąć i odłożyć na bok, podobnie jak w bateriach kuchennych z wyciąganą wylewką.

kubaimycha
05-10-2007, 07:14
i wuala:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd5b1d46c056f94a.html
...serdeczne dzięki, tak mniej więcej to sobie wyobrażałam...

pm2000
17-10-2007, 21:34
Witam, proszę o poradę. Kończę wykańczanie łazienki. Mam do zamontowania narożną wannę i baterię nawannową 3-otworową. Pytanie czy poza aspektami wizualnymi są jakieś "za i przeciw" montażu baterii bezposrednio w na brzegu wanny lub w płytkach, które tworzą półkę przy niej? Wykonawca radzi robić to w wannie "żeby na półce nie było wody po odkładaniu słuchawki".

pozdrawiam, pm2000

kubaimycha
18-10-2007, 06:12
Jakiś czas temu zadałam to pytanie

http://forum.muratordom.pl/bateria-wannowo-prysznicowa-miejsce-montazu,t113334.htm

Zdecydowałam się na baterie podtynkową z napełnianiem wanny przez przelew ( Hansgrohe )

pm2000
18-10-2007, 08:01
Dzięki, ciekawe, ale u mnie jest troche inaczej. Otóż mogę to zrobić albo na brzegu wanny, albo na płytkach, półce która jest przy wannie (płytki są w poziomie). Chodzi mi głównie o to czy jeśli umieszczę baterię na płytkach to będzie problem z kapiącą wodą lub inne których się nie domyślam :)

OK
18-10-2007, 12:05
A wykonawca uważa, że jak Ci zamontuje baterię na wannie, to po odłożeniu słuchawki nie będzie wody na półce przy wannie? Że tam po kąpieli sucho będzie? :o Poza tym dlaczego po odłożeniu słuchawka ma kapać, a płytkom ma to szkodzić? Niech robi tak, żeby nie kapało, a płytki tak, żeby im woda nie szkodziła. A jakiś uchwyt do tej słuchawki będzie? Na ścianie pewnie :roll:
A może wykonawcy łatwiej zrobić dziurę w akrylu, niż w płytkach? :roll:

Ja bym zrobiła jednak w płytkach. Jakoś mnie ten nawannowy montaż nie przekonuje. Akryl jest jednak stosunkowo miękki - wiem, że się daje jakieś wzmocnienia, ale i tak mnie to nie przekonuje. Konserwatywna jestem czasami. :-?

kubaimycha
18-10-2007, 21:33
Wg hydraulika, do którego mam zaufanie, nie da się uniknąć sytuacji, że woda po wężu prysznicowym nie będzie kapać pod wannę. I to niezależnie czy montowana na wannie, czy na płytkach. Istnieją 2 rozwiązania, oba niedokonałe :
1. wąż chowa się do takiej skrzynki ( w Hansgrohe tzw. element wewętrzny) i ewentualna woda również tam kapie...Tyle, że ta skrzynka nie ma odpływu.
2. wąż po prostu wisi sobie po odłożeniu pod wanną i tam w/w woda. No i znowu problem...
Przynajmniej jw teorii wydaje się to logiczne...
Do w/w baterii nie można ponoć zastosować tzw. "miękkich" węży ( isiflex)

Często najlepsze rozwiązania są najprostszymi...Po przemyśleniach koncepcja u nas (Hansgrohe) wygląda następująco :
-bateria wannowo-prysznicowa bez wylewki z mocowaniem węża na ścianie
-napełnianie wanny przez przelew
-żadnych mocowań na wannie czy na cokole z płytek

Nasz Domek
22-10-2007, 08:57
mam wanne narożnikową, njlepej sprawdzi się bateria nawannowa w narożniku, ale tam nie ma jak zrobić dojścia by kontrolować stan podłączenia...wiadomo czasami się coś dzieje z wężykami..itd...ale z kolei w czasopismach często widzę takie rozwiązania...bateria sobie jest , wanna obudowana, i wszystko niby gra...czy po prostu montuje się taą baterię w inny sposób, może nie za pomocą giętych przewodów tylko na sztywno tak jak w ścianie? i wtedy nie ma prawa się nic dziać....?

gorzkim
25-10-2007, 12:30
mam wanne narożnikową, njlepej sprawdzi się bateria nawannowa w narożniku, ale tam nie ma jak zrobić dojścia by kontrolować stan podłączenia...wiadomo czasami się coś dzieje z wężykami..itd...ale z kolei w czasopismach często widzę takie rozwiązania...bateria sobie jest , wanna obudowana, i wszystko niby gra...czy po prostu montuje się taą baterię w inny sposób, może nie za pomocą giętych przewodów tylko na sztywno tak jak w ścianie? i wtedy nie ma prawa się nic dziać....?

Ja zrobił bym na sztywno a jeżeli wężyki to bardzo dobrej jakości.

Wiech
26-10-2007, 13:28
Nasz domek. Czy wanna narożnikowa będzie sie stykala z w narozniku bezpośrednio ze ścianami pionowymi ,czy bedzie jakas półka pozioma (odsunięcie od ściany np 15 cm na połkę).Jezeli tak to w tym miejscu umiejscowił bym rewizje .Jeżeli nie to pomyślal bym o wannie podnoszonej do gory w razie awarii(opartej na obudowie i przyklejonej ). Albo wanna z obudową .Sluchawka od baterii musi wycjągać sie wanny i nie możesz zrobić ją na sztywno(chyba że dasz ja na ściane. Wiech

Annja
26-10-2007, 17:40
Podzielcie się kochani "urządzeni" forumowicze doświadczeniami w kwestii wannowych baterii stojących 3-otworowych montowanych na obrzeżu wanny.
My właśnie przymierzamy się do zakupy wanny Koła Neo. Jednocześnie podobają nam się baterie stojące 3-otworowe montowane na wannie. Już, już mieliśmy kupić i wannę i taką właśnie baterię, aż tu nagle pan ekspedient w Castoramie powiedział, że montowanie baterii 3-otworowej na wannie akrylowej wiąże się z ryzykiem pęknięcia akrylu gdyż bateria jest ciężka, a przez nawiercenie otworów osłabiamy wytrzymałoć akrylu w tym miejscu :-? Pan sugerował ażeby tę baterię zamontować na półce za wanną ( wanna i tak będzie ciut odsunięta od ściany bo będzie stała pod ścianką kolankową ). Z tym, że ta bateria która mi się podoba ma krótką wylewkę i w takim przypadku to woda będzie mi się lała na półkę a nie do wanny :-?
I co wy na to??? Coś mi się wydaje, że pan bredził, ale z zakupem wanny i baterii wstrzymaliśmy się póki co. Baterie wannowe naścienne nie podobają mi się zupełnie i jestem w kropce.
Poradźcie proszę co robić - wiercić czy nie wiercić te cholerne dziury w wannie? :-?

Sp5es
27-10-2007, 07:08
Kupic dobrą wannę - np. Villeroy Boch ma 15 mm akrylu i nie wyobrażam, aby to pękało.
Druga metoda - zazbroić/ zlaminować miejsca pod baterią dodatkowo ekoksydem/poliestrem + mata z włókna szklanego - jak łódki.

Trzecie zadać to pytanie producentowi wanny.

Spodziewam się kłopotów, tylko wtedy, gdy ta wanna to jakiś tani wynalazek o "przeźroczystej" grubości ścianki.

Annja
27-10-2007, 07:37
Obawiam się, że na wanne z 15 mm akrylem poprostu braknie nam kasy :wink:
Z tym "zazbrojeniem" od spodu to chyba niezły pomysł.
A do producenta wanny napisałam wczoraj wieczorem maila. Zobaczymy co odpowie. Myślę, że wanny Koła to nie jest znowu takie badziewie żeby ten akryl strzelił pod ciężarem baterii, ale może się mylę? :-?
Dzięki za odpowiedź.

AmberWind
27-10-2007, 09:20
A do producenta wanny napisałam wczoraj wieczorem maila.

A moze warto zapytac producenta, cz nawierci Wam otwory pod ta konkretna baterie? My kupilismy wanne Rubena i w fabryce nawiercono otwory, jednoczesnie udzielajac gwarancji na ta usluge.

e.kala
27-10-2007, 15:06
Troche sie zaniepokoiłam po przeczytaniu tego watku. Kupiłam wanne Ravak Rosa II i baterię trzyotworową. Chciałabym ją zamontowac w miejscu pokazanym na zdjęciu
http://www.ravak.pl/img/produkty/pv4_obrazek2.jpg
Przewidujecie jakies problemy?

Annja
28-10-2007, 07:34
A do producenta wanny napisałam wczoraj wieczorem maila.

A moze warto zapytac producenta, cz nawierci Wam otwory pod ta konkretna baterie? My kupilismy wanne Rubena i w fabryce nawiercono otwory, jednoczesnie udzielajac gwarancji na ta usluge.

Koło to jednak dużo niższa półka cenowa niż Ruben i nie sądzę, że świadczą podobne usługi i jeszcze dają na to gwarancję, ale nie omieszkam zapytać "eksperta" z Koła. Tobie e.kala też proponuję kontakt z producentem wanny w tej sprawie, bo to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie. no chyba, że znajdziemy na forum osobę która użytkuje taką samą wannę, wywierciła w niej otwory na 3-otworową baterię i nic złego się nie dzieje. Ale mówiąc szczerze nie liczyłabym na to :wink: :(

pulkovnica
28-10-2007, 17:20
witam wszystkich. w zeszłym tygodniu zadałam firmie Koło pytanie o otwory na baterię stojącą. oto co mi odpisano:

"Istnieje możliwość wykonania otworu na baterię stojącą w wannie akrylowej. Otwór wycina się przy pomocy otwornicy lub drobnoziarnistego wiertła, po uprzednim utwardzeniu rantu wanny. Można skorzystać z usług instalatora, który ma doświadczenie w wycinaniu otworów w akrylu."

pozdrawiam

andrzej74
28-10-2007, 17:42
Mam wannę victory spa "Korfu" a na niej baterię 3-otworową Kludi York. Na razie nic się nie dzieje. Należy jednak ostrożnie otwornicą do akrylu wykonać otwory.

imported_Niedźwiadek
28-10-2007, 18:02
Podzielcie się kochani "urządzeni" forumowicze doświadczeniami w kwestii wannowych baterii stojących 3-otworowych montowanych na obrzeżu wanny
Mamy wannę Riho Lugano i baterię 3-otworową Sky Tres - wygląda ładnie i nic się z nią (i wanną) nie dzieje.

Wciornastek
13-12-2007, 08:34
Chciałabym aby bateria trójotworowa została zamontowana na narożniku prostokatnej wanny. W tym celu w akrylu wanny zostaną wywiercone otwory. I teraz pytanie czy trzeba zrobic jakiś dodatkowy stelaż pod wanną do utrzymania baterii?

retrofood
13-12-2007, 23:33
No przecież nie zaszkodzi

Wciornastek
14-12-2007, 07:55
No przecież nie zaszkodzi

Niby tak, ale mam obawy czy taki stelaż nie będzie przeszkadzał przy wyjmowaniu węża od prysznica.
Gdzies na Forum widziałam coś takiego pod pięciootworówkę. Ale teraz nie moge odszukać fotki.

mikita
14-12-2007, 12:06
Tak próbuję sobie przypomnieć jak to jest u mnie, tj. ja mam baterie w dwóch narożnikach - w jednym wylewkę, a w drugim prysznic i "regulację". Jakoś tam muszę mieć zabezpieczone, bo mam wannę obłożoną płytkami i wiem, że robili stelaż dookoła z Ytonga. Więc tam w rogach też muszę mieć ten Ytong, bo inaczej nie byłoby jak płytek położyć, tylko, że tam mam chyba Ytongi pocięte na pół, aby się bateria zmieściła. Pamiętam, że na poczatku byly próby na sucho - jak gruby postak, aby można było bez problemu chować słuchawkę od prysznica.

Joanna i Janusz
14-12-2007, 16:52
a my mamy założone bez stelaża i na razie 3 miesiące mija i nie ma problemów

Wciornastek
17-12-2007, 07:32
Jak zawsze mogą być różne rozwiązania.
A może ktoś ma fotkię lub wie gdzie na Forum jest coś więcej o takim stelażu do baterii?

Kanton
18-12-2007, 11:17
każda wanna ma miejsce które producent wskazuje jako miejsce przeznaczone na baterię, rzadko jest to narożnik wanny prostokątnej bo to osłabia konstrukcję wanny, może się zdarzyć że jak oprzesz się o baterię akryl pęknie - odradzam takie rozwiązanie, pozatym warto się zapytać producenta czy nie stracisz gwarancji montując baterię w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Anisia3
22-01-2008, 18:19
przepraszam ale hydraulik bredzi,
odpowiadając wiekszość wanien ma miejsce zalecane przez producenta do zamontowania baterii i tylko tam należy montować, jeżeli nie ma takiego miejsca to lepiej zamontować ścienną, jak już ma byc na półce to powinien to zrobić dobry fachowiec bo jest to bardzo kłopotliwe w montażu jak i w późniejszym serwicie, czasami lepiej sie zastanowić dwa razy niż pchać się z baterią na półkę.
Kanton jeśli gdzieś tu jesteś, to powiedz dlaczego nie pchać się z baterią na półkę? Wydaje mi się, że to bezpieczniejsze niż wiercić dziury w akrylu. :-?

agakz
23-10-2008, 13:47
Poniżej dwie wersje wizualizacji mojej łazienki wykonane przez Brazę :D
miniaturki:
http://www.empikfoto.pl/albumy31/15755/615799/thumbs/21398292_827ac4b4bcc509a5med.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=21398292&filename=827ac4b4bcc509a5med.jpg)http://www.empikfoto.pl/albumy31/15755/615799/thumbs/21398293_701d792d0533c38e.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=21398293&filename=701d792d0533c38e.jpg)
Będzie prawdopodobnie wersja z mozaikową wanną, ale to w tej chwili nieistotne.
Planuję wannę prostokątną, z odpływem na środku, 180 cm, ale o stosunkowo niewielkiej pojemności, ponieważ założenie kanalizacji odsuwa się gminie w nieodgadnioną przyszłość :roll: Myślałam o takiej:
http://www.123armatura.pl/Produkty/Riho/Wanna-prostokatna-Riho-PEGAS-BC16-180x80cm_4095.html
http://www.123armatura.pl/prod/39/4095-1-1.jpg

Jaką powinnam zaplanować baterię? Wanna ma przewężenie na środku i wylewka baterii montowanej do ścianki kolankowej może być za krótka :-? Wycinać otwory w wanne?
Myślałam o czymś takim:
http://www.kfa.pl/_img_produkty/big/1624.jpg
ale jak coś się zepsuje to będzie bardzo trudny dostęp przez drzwiczki rewizyjne...

cieszynianka
23-10-2008, 14:55
Też mamy baterię trójotworową. Żeby w razie czego było dojście do wężyków i baterii, zamontowana jest nie na środku wanny, ale na krótszym boku. Na dole jest wejście rewizyjne, a wąż słuchawki wchodzi do "wanienki" plastikowej, która jest włożona przed obudowaniem wanny, żeby nie piłował po betonie, a ewentualne wycieki nie wsiąkały w beton.
:wink:

agakz
23-10-2008, 14:58
O tej misce już czytałam i pewnie też tak zrobimy, tylko ja chciałam baterię na środku, lubię symetrię, no i wanna ma być dwuosobowa :wink:

cieszynianka
23-10-2008, 15:04
Ale jak ją wstawisz na środku, to nie będzie możliwości dojścia :-?

agakz
23-10-2008, 15:12
Ale jak ją wstawisz na środku, to nie będzie możliwości dojścia :-?
Właśnie, stąd wątek, może ktoś ma jeszcze jakiś patent :-? W sumie jak zmienię model wanny i dam baterię na ścianę to też nie będzie dojścia...

cieszynianka
23-10-2008, 15:40
Jak będzie na ścianie, to nie będzie ryzyka, że wąż się przetrze, albo poluzuje, bo będzie na wierzchu. :wink:

grave
23-10-2008, 21:26
Też mamy baterię trójotworową. Żeby w razie czego było dojście do wężyków i baterii, zamontowana jest nie na środku wanny, ale na krótszym boku. Na dole jest wejście rewizyjne, a wąż słuchawki wchodzi do "wanienki" plastikowej, która jest włożona przed obudowaniem wanny, żeby nie piłował po betonie, a ewentualne wycieki nie wsiąkały w beton.
:wink:

Super pomysł! Szkoda, że nie wpadłem na to... :-? A poza tym moj fachowiec tak wycinal otwory, że jest peknięcie w płytce i tak musi byc... :x

iwett27
23-06-2009, 10:19
Kupiłam baterie trojotworowa i chcialam zamontowac ja na połce (15cm) która robie wokół wanny ale jak przymierzyliśmy baterie to wychodzi ona za nisko poniewaz wanna ma dosc szeroki rant i polka mialaby wchodzic pod ten rant a nie równo z wanna. Wymysliłam wtedy ze polke od strony sciany zrobie na równi z rantem ale wtedy okazało sie ze wylewka jest dosc krótka i woda lecialaby bezposrednio po sciance wanny....no to trzecie rozwiązanie jest takie aby umiescic baterie na wannie....czy sprawdzi sie takie rozwiązanie czy lepiej zamontowac na tej połce???? Co mam robic?????

vadiol
23-06-2009, 19:48
Baterie trojotworowa mozna zamontowac w polce za wanna , badz tez w samej wannie . Oczywiscie o ile szerokosc gornej czesci wanny na to pozwala . Musi byc jednak przewidziana rewizja , bo wezyki elastyczne baterii potrafia "strzelic" .

iwett27
24-06-2009, 08:43
Dziękuje za odpowiedz. Montujemy na wannie:)

dzabij
24-06-2009, 08:49
Ja zamontowałem baterię używając sztywnych rurek (produkuje takie min KFA z gwintem M10), wężykom pod wanną zdecydowanie nie wierzę.

aneta-we
28-07-2009, 09:00
Niesmiało proszę o fotki baterii zamontowanej na półce przy wannie :oops: .

piterazim
28-07-2009, 09:19
Niesmiało proszę o fotki baterii zamontowanej na półce przy wannie :oops: .

mówisz i masz :D
bateria Ferro Padwa

http://images47.fotosik.pl/168/89893cec9dc8bd2emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/163/b682fb5f8df7f500med.jpg (http://www.fotosik.pl)

aneta-we
28-07-2009, 09:27
Dzięki :)

Mam dylemat co do podłączenia baterii.
Myślałam, żeby dać ją na dłuższej ścianie, ale nie za bardzo będzie w razie potrzeby dostęp.
Na rysunku zaznaczone opcje możliwe do realizacji (te czerwone kółeczka, niebieska to wanna, która bedzie obudowana):

http://img526.imageshack.us/img526/4391/azienka.png

Jak będzie Waszym zdaniem ładniej i funkcjonalniej?
Wanna będzie pod oknem dachowym, lekko wpuszczona w podłogę, zeby można było stanąć.

piterazim
28-07-2009, 10:07
stawiam na dłuższą ścianę :)będzie bardziej "pod ręką"

aneta-we
28-07-2009, 10:43
stawiam na dłuższą ścianę :)będzie bardziej "pod ręką"

tylko co z dostępem w razie awarii :roll:

piterazim
28-07-2009, 11:09
no tak - doopa

inna kwestia - słuchawka z chowanym wężem - warto pomyśleć nad sposobem usuwania wilgoci, która się pojawi od mokrego węża. U siebie zamontowałem rynnę, która odprowadzi wodę w pobliże kratki rewizyjnej, dodatkowo ułożyłem płytki ze spadem, tak aby woda wypłynęła poza obudowę wanny

aneta-we
28-07-2009, 11:22
U siebie zamontowałem rynnę, która odprowadzi wodę w pobliże kratki rewizyjnej, dodatkowo ułożyłem płytki ze spadem, tak aby woda wypłynęła poza obudowę wanny

rynnę :o ?
Jest w środku, pod wanną?
A w którym dokładnie miejscu jest ten spadek, na zdjeciach nie widać.

piterazim
28-07-2009, 11:33
nie widać bo rynna jest pod zabudową. jest tak założona, że wąż się w niej układa

co do spadu to jest on minimalny i nie zauważalny gołym okiem - płytki pod wanną są ułożone tak że nawet jeśli coś by nie trafiło do rynny to i tak woda dopłynie do kratki rewizyjnej
wokół wanny też mam delikatny spad żeby wodą którą się wychlapie spłynęła na podłogę a nie zostawała przy ścianie za wanną

jaksie
28-07-2009, 12:10
no tak - doopa

inna kwestia - słuchawka z chowanym wężem - warto pomyśleć nad sposobem usuwania wilgoci, która się pojawi od mokrego węża. U siebie zamontowałem rynnę, która odprowadzi wodę w pobliże kratki rewizyjnej, dodatkowo ułożyłem płytki ze spadem, tak aby woda wypłynęła poza obudowę wanny

My też tak mamy, polecono nam to przy zakupie wanny i baterii.

giness
30-07-2009, 16:31
Słuchajcie, no mam problem... Ten temat był już na forum poruszany i czytałam o tym wielokrotnie, ale potrzebuję, żeby ktoś mi to wytłumaczył jak krowie na rowie :D
Otóż, mam baterię trzyotworową ze zwijanym (chowanym) wężem (przy całej świadomości plusów i minusów takowej) i chodzi o to, że potrzebuję wiedzieć jak rozwiązać problem spływającej z rzeczonego węża wodę. Czytałam coś o rynnie odprowadzającej tą wodę, ale jak to technicznie wygląda? Jak tą rynnę podpiąć do kanalizy.
Dodam, że bateria będzie umocowana w wybudowanym specjalnie do tego celu słupku przy wannie. Jest to bateria Deante Magnolia.

Może jakieś zdjęcia, albo "rysuneczki techniczne".

2112wojtek
30-07-2009, 17:21
Można się bawić samemu i robić odpływy, ale można zakupić gotową skrzynkę na wąż prysznicowy.
Jest to plastikowy pojemnik z rurką którą się podłącza do syfonu.Gdyby wąż pierdyknął woda będzie lecieć nie pod wannę tylko do kanalizy.
To samo zresztą z wodą , która spływa ze słuchawki.
Skrzynkę taką umieszcza się bezpośrednio pod baterią a zwinięty wąż (a czasami i pozostałe przyłącza baterii znajdują się zabezpieczone w owej skrzynce-pojemniku).
Nie jest to tanie ale najpewniejsze.
Oczywiście domorośli A. Słodowi stwierdzą , że szkoda kasy i zrobią swoje ustrojstwa z g-k wyklejając je folią w płynie i wklejając wężyki odpływowe.
Zasada jest ta sama : pojemnik na wąż pod wanną i odpływ do kanalizy
Nieważne ilu otworową masz baterię, ważne że przyłącze węża jest w obrzeżu wanny , lub murku obudowy jej - obowiązują takie same zasady, coby nie dyndało swobodnie bez zabezpieczeń i nie kapało pod obudowę.

jaksie
30-07-2009, 18:08
My kupiliśmy włąśnie gotową.

giness
30-07-2009, 20:20
Dziękuję za, jakże fachową, odpowiedź :lol: Tak też myślałam, że musi być coś gotowego, ale nie byłam pewna....już mnie głowa bolała od kombinowania jak to ustrojstwo sklecić....teraz muszę tylko znaleźć to to w jakimś sklepie.... :lol: :lol: :lol:

iwett27
30-07-2009, 20:46
Gdzie mozna taki pojemnik kupic, albo jak to sie fachowo nazywa zebym mogła pytac w sklepie i aby Pan mnie zrozumial:):)???

2112wojtek
30-07-2009, 23:05
Myślę, że głupich Panów w sklepach już coraz mniej i nawet jak nie spotkali się osobiście, to są wstanie zerknąć do katalogu lub zapytać przedstawiciela.
Nazywa się to różnie, w katalogu HansGrohe jest to np" zestaw podstawowy do baterii 3 otworowej do montażu na brzegu wanny/na cokole" niepotrzebne skreślić( analogicznie 4-ro itp z termostatem lub bez)
W omawianym przypadku nr katalogowy 13433180 dla produktów dowolnej serii 3-otworowej bez termostatu w Hans Grohe.
Swoje akcesoria ( najczęściej pasujące też do innych firm) mają także Kludi,Grohe, Teuco, Hansa ( tu uwaga mogą być niekompatybilne)i prawie wszystkie firmy produkujące tego typu baterie.

iwett27
31-07-2009, 08:18
No to znalazłam taki zestaw z Hansgrohe...niestety cena zwala mnie z nóg:(
http://alejka.pl/zestaw-podstawowy-do-baterii-3-otworowej-do-montazu-na-brzegu-wanny.html

giness
31-07-2009, 08:36
:o :o :o :o :o dwa tysiaki :o :o :o :o :o

iwett27
31-07-2009, 08:41
Niestety...ale tutaj pewnie firma robi scene...poszukam jeszcze gdzies indziej moze bedzie taniej ale przynajmniej wiem juz o co chodzi:):)

jaksie
31-07-2009, 10:05
My mamy z Tresa ale ceny nie pamiętam, coś ponad 1000.

2112wojtek
31-07-2009, 10:31
No niestety taka jest polityka firm produkujących armaturę.
Cena za wannową baterię wielootworową 850-1200zl wydaje się dosyć atrakcyjna i niewiele wyższa od zwykłej umywalkowej trzyotworówki.
Jednak , tak jak z tym drobnym drukiem na umowach ,tu też trzeba dodać jeszcze raz tyle za osprzęt.
To samo jest z bateriami podtynkowymi, to co widzimy kosztuje 700zl ale to czego już nie widać i będzie w ścianie 1000zł.
Przed chwilą sprawdziłem, że firmy wycwaniły się jeszcze bardziej. "Skrzynka" pasuje do baterii z danej firmy. nie ma więc kompatybilności.
Najtaniej wychodzą ( co niezwykle dziwne chyba) produkty jednej z najlepszych na rynku firm - Hansa.Od cen katalogowych spokojnie można wynegocjować nawet 30% rabatu. Tak więc po policzeniu 3- otworówka z Hansy z elementem podstawowym, podwannowym kosztuje najtaniej ok.3000zł.
Kludi bez tego urządzenia nie daje np. gwarancji na baterię i nie pokrywa ew. strat inwestora spowodowanych awarią urzędzenia.
Można oczywiście spróbować zaryzykować i przyjąć tezę , że w markowej armaturze nic się nie powinno stać i zamontować bez oryginalnych skrzynek, albo narazić się na przekleństwa wykonawcy dłubiącego jakieś niepewne rozwiązania zastępcze.
Znowu coś za coś.:)

basiakgk
02-08-2009, 21:50
czyli problem z usuwaniem wilgoci mozna jakos rozwiazac, a co jesli w baterii z chowanym wezem cos sie popsuje? trzeba kuc plytki zeby ja wymienic?

bisia
03-08-2009, 11:11
można też kupić specjalny zwijak do węża prysznicowego, który ma od razu zrobione podłączenie do kanalizacji na odporowadzenie wody, która wpadnie do dziury na węża. Firma Hansa ma coś takiego. Ja kupiłam, ale jeszcze nie używałam, więc nie wiem, jak się sprawdzi. Liczę, że dobrze :)
http://db048.hansa.com/index.php?IdProduct=9013

jaksie
03-08-2009, 18:17
stawiam na dłuższą ścianę :)będzie bardziej "pod ręką"

tylko co z dostępem w razie awarii :roll:

No właśnie. Nam fachowiec mówił coś o mocowaniu na płyce, która obwiedziona jest silikonem :roll: ale szczegółów nie znam.

SylwiaKrakow
03-08-2009, 18:22
Niesmiało proszę o fotki baterii zamontowanej na półce przy wannie :oops: .

mówisz i masz :D
bateria Ferro Padwa

http://images47.fotosik.pl/168/89893cec9dc8bd2emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/163/b682fb5f8df7f500med.jpg (http://www.fotosik.pl)

a czy ja moglabym wiedziec co to za wanna?? :)

cieszynianka
04-08-2009, 00:48
stawiam na dłuższą ścianę :)będzie bardziej "pod ręką"

tylko co z dostępem w razie awarii :roll:

No właśnie. Nam fachowiec mówił coś o mocowaniu na płyce, która obwiedziona jest silikonem :roll: ale szczegółów nie znam.

Można założyć rewizję - ramka metalowa do której wkleja się płytkę, a ona (ramka) trzyma się drugiej części zamocowanej w otworze za pomocą magnesu. To ustrojstwo jest do kupienia w sklepach typu Castorama, Leroy w różnych rozmiarach :wink:

wazniak_
03-09-2009, 11:41
Witam drogich forumowiczów, bo to mój pierwszy post:)

Aktualnie urządzam mieszkanie i na dniach muszę się zdecydować na "osprzęt" do łazienki. Jestem zdecydowany na wannę i strasznie podoba mi się bateria podtynkowa
http://www.torturacen.pl/baterie_lazienkowe/423682-Bateria_wannowa_podtynkowa_Talis_Classic_firmy.htm l

chcę ją skompletować z IBOXEM Universal to wiadomo. Jednak tematem w którym potrzebuję Waszej pomocy jest zestaw przelewowo-odpływowo-napełniający i zestaw do prysznica. Znalazłem taki zestaw p-o-n


http://www.nokaut.pl/oferta/zestaw-napelniajacy-odplywowy-i-przelewowy-do-wanien-grohe-talentofill-28991-000.html

Wanne wybrałem taką http://www.ceneo.pl/402816

Moje pytanie do Was to czy to wszystko będzie razem współpracowało.

cieszynianka
03-09-2009, 21:39
Zapytaj hydraulika:

http://forum.muratordom.pl/hydraulik-do-uslug,t7285.htm?highlight=hydraulik

http://forum.muratordom.pl/hydraulik-sie-uzewnetrznia-pytajcie-jak-bede-umial-to-odp,t118095.htm?highlight=pytajcie

:wink:

wazniak_
04-09-2009, 09:48
dziękuje jestem nowy, a ta informacja jest bardzo cenna:)

amatlea
04-09-2009, 16:42
Nie jestem hydraulikiem, ale mi sie wydaje, że powinno to wszystko razem działać. Proponuję zapytać w miejcu w którym będziesz to zamawiać - to najłatwiejsze rozwiązanie.
A do zestawu prysznicowego jaką baterię planujesz? Nie lepiej wziąć jedną baterię wannowo-prysznicową?

wazniak_
07-09-2009, 13:42
generalanie pewnie ze latwiej ale widzialem podobne rozwiazanie na zywo i bardzo przypadlo mi do gustu, stad pytanie:)

e-mól
20-10-2009, 21:46
Ta druga ma tę zaletę, że wąż prysznica się nie "majta" coś jeszcze?

bogus33
20-10-2009, 22:57
witaj!
małem taki sam dylemat jak ty. kazałem zrobić hydraulikom podejście pod na wannową , jednak jak zobaczyłem w sklepie wannę akrylową to nie wzbudziła mojego zaufania i kazałem przerobić na naścienną- czy postąpiłem słusznie to nie wiem jeszcze bo nie korzystam z niej jeszcze. być może są wanny akrylowe jakies inne ale w tej która wybrała żona trzeba by samemu wiercić otwór na baterię.
pozdro

piterazim
21-10-2009, 07:41
ja mam obok wanny

http://images47.fotosik.pl/75/b26353f8e6951b28med.jpg

e-mól
21-10-2009, 10:44
A czy można zrobić tak, że bateria i wylewka są ze ściany a sama słychawka w obudowie wanny?

piterazim
21-10-2009, 11:06
oczywiście

na zdjęciu masz Ferro Padwa - zestaw 3 otworowy - montujesz gdzie ci pasuje

e-mól
21-10-2009, 11:11
Ale chodzi mi o to że całość wychodzi ze ściany pionowej, czyli podtynkowo, a tylko słuchawka i wąż w obudowie.

grave
21-10-2009, 13:52
Pamiętaj tylko, abyś zrobił sobie jakiś dostęp np. do węża celem jego wymiany... oraz aby woda nie ściekała Ci z prysznica do srodka..

zbigmor
21-10-2009, 13:57
A jak takie baterie nawannowe są podłączone do rur z wodą?
Jak typowymi wężykami to jestem zdecydowanie za baterią naścienną (taką akurat mam). Ryzyko pęknięcia spore, a wymiana problematyczna.

dzabij
21-10-2009, 16:33
Ja u siebie podłączyłem sztywnymi zakończonymi z jednej strony gwintem M10 (KFA min. to produkuje).

piterazim, fotka normalnie jakby zrobiona u mnie w domu, wanna prawie identyczna, bateria bardzo podobna :-). Ja mam dodatkowo nad wanną okno dachowe.

bestisz
21-10-2009, 19:00
Ostatnio dręczył mnie problem podobny ale niestety żona postawiła mnie przed faktem dokonanym i zakupiła sobie baterię nawannową firmy Kohlman. Nie powiem baterie wykonane rewelacja. Zawory, odlewy i chromy na szczytowym poziomie. Zresztą cena bliska 1.000zł też nie jest mała.
Z racji tego że chciałem mieć dostęp do baterii zamontowałem wszystkie elementy na 15mm blacie z drewna merbau a dopiero ten blat w formie kasety wsadziłem w obudowę wanny.
Zalety takie że wyjmuję całą kasetę z elementami baterii i nie muszę rozcinać fugi czy uszkadzać w jakiś sposób glazury. Po drugie jeżeli ktoś ma elementy drewna w łazience to taki kawałek egzotycznej deseczki i chrom bardzo fajnie ożywiają wannę i wyglądają klasowo.

Przed instalacją napisałem do kilku osób z forum u których na zdjęciach zauważyłem jak bateria na wannowa stoi zamontowana na boku wanny pod ścianą. Pytałem jak ludzie mają rozwiązany problem wglądu - rewizji do baterii. 100% ludzi odpowiedziało mi że po prostu nie ma dostępu. Przyszedł hydraulik i zamontował gdzie chcieli. Potem glazurnik opłytkował i tyle. Jedna osoba napisała "jak zacznie się lać to mąż będzie się martwił" :-)
Co wyrywać wannę albo walić jej obudowę? Paranoja!!

piterazim
22-10-2009, 07:54
co do pęknięcie wężyków to nie ma u mnie żadnego problemu - w pobliżu baterii jest duży otwór rewizyjny. Po założeniu mozaiki wyciąłem płytki razem z płytą gk i powstała "otwieralna" obudowa, potem wystarczało włożyś element w swoje miejsce, zamiast fugi mam silikon

Co do patentu z drewnianym blatem - po prostu genialny :)

cieszynianka
23-10-2009, 00:10
Ostatnio dręczył mnie problem podobny ale niestety żona postawiła mnie przed faktem dokonanym i zakupiła sobie baterię nawannową firmy Kohlman. Nie powiem baterie wykonane rewelacja. Zawory, odlewy i chromy na szczytowym poziomie. Zresztą cena bliska 1.000zł też nie jest mała.
Z racji tego że chciałem mieć dostęp do baterii zamontowałem wszystkie elementy na 15mm blacie z drewna merbau a dopiero ten blat w formie kasety wsadziłem w obudowę wanny.
Zalety takie że wyjmuję całą kasetę z elementami baterii i nie muszę rozcinać fugi czy uszkadzać w jakiś sposób glazury. Po drugie jeżeli ktoś ma elementy drewna w łazience to taki kawałek egzotycznej deseczki i chrom bardzo fajnie ożywiają wannę i wyglądają klasowo.

Przed instalacją napisałem do kilku osób z forum u których na zdjęciach zauważyłem jak bateria na wannowa stoi zamontowana na boku wanny pod ścianą. Pytałem jak ludzie mają rozwiązany problem wglądu - rewizji do baterii. 100% ludzi odpowiedziało mi że po prostu nie ma dostępu. Przyszedł hydraulik i zamontował gdzie chcieli. Potem glazurnik opłytkował i tyle. Jedna osoba napisała "jak zacznie się lać to mąż będzie się martwił" :-)
Co wyrywać wannę albo walić jej obudowę? Paranoja!!

Nieprawda, niektórzy mają, w tym wątku pokazują:

http://forum.muratordom.pl/baterie-lazienkowe-jakiej-f-my,t130863.htm?highlight=plastikowa%20wanienka

:wink:

ania_a
30-12-2009, 12:35
Cześć

tym razem mam pytanie odnośnie baterii wannowych. Wstępnie wybrałam sobie taką oto baterię: link (http://deante.pl/baterie_lazienkowe_jednouchwytowe_kubistyczne_cubi c_bateria_wannowa_3-otworowa.xhtml)

sytuację w łazience mam taką, że wanna z jednej strony jest do samej ściany, a z drugiej strony (krótki bok) jest jeszcze między wanną i ścianą 20cm półka z glazury.

Pytanie, czy taką baterię mozna montować wyłącznie na wannie, wycinająć dziury w wannie, czy można ją zamontować na tych płytkach między wanną a ścianą ? (oczywiście przy założeniu, że wylewka sięgnie i będzie wlewać wodę do wanny, a nie na jej rant :) )

z góry bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź

vadiol
30-12-2009, 16:18
Baterie można zamontować na wannie oraz w polce z glazury . Ten rodzaj baterii wymaga rewizji .

cieszynianka
30-12-2009, 23:48
Rewizja konieczna, żeby w wypadku awarii nie pruć łazienki. Można pod zwisające węże podłożyć plastikową wanienkę, która w razie potrzeby zgromadzi kapiącą wodę, np, tak:

http://images39.fotosik.pl/98/7f5e9b848292dedcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images44.fotosik.pl/103/10f6c9e429f1db2fmed.jpg (http://www.fotosik.pl) :wink:

RadekO
31-12-2009, 07:37
Moi hydraulicy powiedzieli, że nie zamontują mi takiej baterii bo z nimi są ciągłe kłopoty. Może i wyglądają ładnie, ale są niepraktyczne i co chwile trzeba wymieniać wężyki. Poza tym woda spływa właśnie po wężykach i rozwiązanie z wanienką pewnie trzeba będzie zastosować. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zwykłą baterię ścienną mimo, że taka 3 - elementowa była "marzeniem".

inches
31-12-2009, 07:43
Rewizja konieczna, żeby w wypadku awarii nie pruć łazienki. Można pod zwisające węże podłożyć plastikową wanienkę, która w razie potrzeby zgromadzi kapiącą wodę, np, tak:

http://images39.fotosik.pl/98/7f5e9b848292dedcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images44.fotosik.pl/103/10f6c9e429f1db2fmed.jpg (http://www.fotosik.pl) :wink:

Ja właśnie będę miała identyczne, zarówno do wanny jaki i do umywalki.
Ta plastikowa wanienka to niezły pomysł :)

miciu
31-12-2009, 11:00
Moi hydraulicy powiedzieli, że nie zamontują mi takiej baterii bo z nimi są ciągłe kłopoty. Może i wyglądają ładnie, ale są niepraktyczne i co chwile trzeba wymieniać wężyki. Poza tym woda spływa właśnie po wężykach i rozwiązanie z wanienką pewnie trzeba będzie zastosować. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zwykłą baterię ścienną mimo, że taka 3 - elementowa była "marzeniem".

Użytkuję już 5 miesięcy baterię montowaną za wanną na półeczce,nie mamy z nią żadnych problemów, nic nie kapie i nie wymienialiśmy wężyków. Nie zamieniłabym ją na zwykłą baterię - też 3 częściowa była moim marzeniem :P
Jeśli chodzi o hydraulików, myślę, że nie chciało się im zrobić tej półeczki z tymi otworami ( może nie wiedzieli jak się za to zabrać) :roll: :evil:

cieszynianka
01-01-2010, 02:56
Dlatego warto się zbezpieczyć, tak na wszelki wypadek :wink:

Iwa_P
01-01-2010, 20:25
ja mam nawannowa trzyelementowa TRES, ktora ma byc bezawaryjna, a mimo to hydraulik bedzie mial dostep do ukrytych elementow. Nie wszystko da sie przewidziec. Na marginesie, gdyby mi tak powiedzial hydraulik, zmienilabym na innego.

U mnie jest tak:

http://img683.imageshack.us/img683/2544/086m.th.jpg (http://img683.imageshack.us/i/086m.jpg/)

dg21
20-02-2010, 14:45
WITAM !

Proszę was o rozwiązania jakie zastosowaliście zabudowując wannę płytkami i montując baterie na wannie. Dzisiaj przy przymierzaniu wanny stwierdziliśmy że piękny chowany wąż w wannę to jakiś nieprzemyślany krok projektanta.
1. Po wężu leci woda - podczas korzystania z niego i nie ma szans by nic nie poleciało pod wannę. Na łazienkę nic nie wyleci, bo zamurowana, ale .. Zdajecie sobie z tego sprawę czy wolicie żyć w nieświadomości? A może macie sprytne rozwiązania?
2. Do baterii montowanych na wannie trzeba mieć dostęp od spodu, żeby w razie czego je przykręcić to akurat udało nam się rozwiązać - po drugiej stronie mamy sypialnię gdzie zrobiliśmy otwór i mamy do niej dojście.
Proszę was drodzy forumowicze pomóżcie !!! Zachciało mi się fajnej baterii , mądry Polak po szkodzie..

ANSEXXX
20-02-2010, 15:12
pierw zrób zdjęcie i wówczas porozmawiamy na ten temat

dg21
20-02-2010, 15:13
http://www.nokaut.pl/baterie-umywalkowe/roca-loft-elite-bateria-czterootworowa-wannowa-ze-sluchawka.html

miciu
20-02-2010, 15:14
Może to Ci pomoże
http://forum.muratordom.pl/bateria-wannowa,t177060.htm

dg21
20-02-2010, 15:22
zdjęcia teraz nie mam możliwości zrobienia. Bateria czterootworowa wannowa ze słuchawką chowaną. I słuchawka stanowi problem. Korzystając z niej na pewno będzie się lała woda po wężu tym otworem pod wannę. Brak dojścia jest pod wannę bo chcę ją zamurować. zaczynam się zastanawiać czy nie dać tam miski pod wanną i połączyć miskę z kanalizą???

ANSEXXX
20-02-2010, 15:25
dziwi mnie to dlaczego woda przedostaje sie ze słuchawki wszystkie ipołączenia sa na uszczelce lub na zacisk mosiężny więc sprawdz czy dobrze została połączona słuchawka