PDA

Zobacz pełną wersję : Co sprawia,że wnętrze jest przytulne i sympatycze.



EDZIA
22-06-2002, 16:51
To w nawiązaniu do mojej ostatniej wypowiedzi jak sądzicie
Ewa

dziuba
24-06-2002, 12:18
Domownicy... jeżeli są zimni to i wnętrze będzie zimne....
brrrr

ryniu
24-06-2002, 18:15
Bezwzględnie, dziuba! Wnętrze zawsze można sobie "dosympatycznić", w wypadku ludzi to znacznie trudniejsze (jeżeli w ogóle możliwe).

Endy
05-07-2002, 15:47
zdecydowanie - atmosferę tworzą ludzie. Z jednym wyjątkiem : ci ludzie muszą dobrze czuć sie w tym pomieszczeniu , a więc pytanie zostaje ....

Maco
05-07-2002, 20:19
Ludzie ?
ALbo żartujecie (a ja nie czaję) albo się mylicie.
BYł czas, że dużo podróżowałem i często spałem w róznych hotelach. I jedne były barzo przytulne a inne raczej chłodne i wręcz odpychające.
Jestem przekonany że przytulność można wytworzyć w prawie każdym wnętrzu poprzez dobranie kolorów ścian, kolorów i rodzaju firanek czy zasłon (bądź żaluzji, rolet), rodzaju oświetlenia (skrajnie mówiąc żarowe jest o wiele cieplejsze niż jarzeniowe), kolorów i rodzaju mebli i odpowiednią ilością odpowiednich dodatków.

ALe to chyba każdy wie ?

buleczka_77
09-07-2002, 14:09
wydaje mi się, że to będą ciepłe kolory i ciepłe światło...

bigmario4
09-07-2002, 14:32
Pamiątki,coś co lubimy, co się mile kojarzy może zdjęcia(dyplomy uznania to już chyba nie).Mario

finiszant
09-07-2002, 14:42
czy aby na pewno musi być ciepło i sympatycznie, są ludzie, którzy źle czują się w takich sympatycznych wnętrzach za to napawają się pustymi płaszczyznami ścian, ich kolorem lub po prostu przestrzenią pustego salonu. Ja należę do graciarzy i boleśnie to odczułem przeprowadzając się z naszego poprzedniego mieszkania po ok 10 latach zbieractwa. Wiele rzeczy w pudłach pojechało do dziadków, a my tymczasem odtworzyliśmy w wynajętym na pół roku mieszkaniu część kolekcji rozmaitego dziadostwa (butelek, dzbanków itp).
Finiszant

Maco
10-07-2002, 07:18
Właśnie.
Więc dla każddego coś innego...

Ewa, myśmy na przykład przeglądali wiele czasopism z wnętrzami i takie, które nam się podobało oglądaliśmy dokładniej pod kątem co możemy zastosować w naszym mieszkanku (na razie). I teraz nasze mieszkanko wydaje nam się miłe i przytulne !

Luśka
15-07-2002, 23:14
Przytulnie i sympatycznie jest wtedy, kiedy dom ma duszę :smile:

finiszant
16-07-2002, 09:15
Idąc dalej tym tropem duszy, to można z domu zrobić żelazko, zrobi się za gorąco i znów nie będzie miło.
Pozdrawiam szczególnie tych co pracują zamiast wypoczywać w skwarne lato
Finiszant

EDZIA
17-07-2002, 09:32
A tak poważnie na podstawie moich wakacyjnych podrózy /nie tylko po kraju/ w czasie których odwiedziłam kilka domów prywatnych muszę się znowu Maćku z Tobą zgodzić,że dla każdego coś innego ale pod jednym warunkiem -to coś czyli wystrój wnętrza naszego domu musi zharomizowany z naszą osobowością z naszymi upodobaniami nic na siłę, nic dla szpanu.Wnętrza nie mogą nas przerastać.Warto o tym pamiętać.My musimy pasować do wnętrza i odwrotnie.I taka symbioza sprawia,że dom ma duszę
pozdrawiam Ewa

sza
25-07-2002, 12:16
Edzia
myślę, że "ciepła i przytulności" nie da się wytworzyć tak od razu (no chyba, że ktos ma znajomego zdolnego architekta wnętrz i duuuzo szmalu :razz: . Można kupić w Castoramie lub LeroyMerlin, są tysiące odcieni i farba NAPRAWDĘ pokrywa jedną warstwą! U mnie zakryła nawet klej po nieudolnie przyklejonej fototapecie :razz: . Gdybyś kupowała z mieszalnika, to niech cię nie naciągną na malowanie dwóch warstw. Dodam tylko, że po pomalowaniu sypialni na kolor "Miodowe Złoto" wszyscy pytali dlaczego zapalam światło w ciągu dnia... :grin:
Pozdrawiam, Kaśka.

Maco
25-07-2002, 22:55
Ewa,
zgadzam się. A tyle jest domów, które ludzie urządzają na pokaz dla gości i sąsiadów...

sza, nie do końca miogę się zgodzić. Ciepły i przytulny może być nawet namiot jak się powiesi trochę suszonych kwitatów i odpowiednio oświetli latarką albo nawet rozepnie koszulkę w odpowiednim kolorze, żeby wytworzyć efekt świetlny. Nie trzeba koniecznie dużej kasy!

sza
26-07-2002, 10:19
Maco, namioty na ogół mają kolorowe ścianki - coś w tym musi być... :razz:

Macias
26-07-2002, 10:33
On 2002-07-26 11:19, sza wrote:
Maco, namioty na ogół mają kolorowe ścianki - coś w tym musi być... :razz:

Tak mysle ze namioty kojarza sie z przyjemnoscia i mila atmosfera ze wzgledu na letnie wyjazdy z dziwczetami i chlopakami :wink:

EDZIA
26-07-2002, 14:02
No i wątek niespodziewanie zrobił się na czasie czyli wakacyjno-wypoczynkowy. A zimą się może zastanowimy co zrobić z igloo.

26-07-2002, 14:08
On 2002-07-26 11:33, Macias wrote:
letnie wyjazdy z dziwczetami i chlopakami

No, no, Macias... :grin:

Macias
26-07-2002, 14:14
Musze sprostowac ze wole dziewczyny.Zdecydowanie :razz:
Pisalem tak dla tego ze sa na forum tez kobiety, i te chlopaki to oczywiscie z nimi w tych namiotach.No

Maco
26-07-2002, 16:04
A może dlatego jest miły bo jest mały i ... (uwaga, strzelam z drubej rury) kojarzy nam się podświadomie z czasem tuż-przedurodzinowym. Wtedy było okroponie ciasno ale za to jak przytulnie, miło, cieplutko, grało serce mamusi, kołysało,...

sza
26-07-2002, 19:44
Dżi, Maco, ale masz pamięć!!! :wink:
:razz:

Maco
27-07-2002, 14:17
Aż sam się boję :???:

wierzch
09-03-2010, 09:11
EDZIA, pelna zgoda.


A tak poważnie na podstawie moich wakacyjnych podrózy /nie tylko po kraju/ w czasie których odwiedziłam kilka domów prywatnych muszę się znowu Maćku z Tobą zgodzić,że dla każdego coś innego ale pod jednym warunkiem -to coś czyli wystrój wnętrza naszego domu musi zharomizowany z naszą osobowością z naszymi upodobaniami nic na siłę, nic dla szpanu.Wnętrza nie mogą nas przerastać.Warto o tym pamiętać.My musimy pasować do wnętrza i odwrotnie.I taka symbioza sprawia,że dom ma duszę
pozdrawiam Ewa