PDA

Zobacz pełną wersję : mala dzialka



skorpionka
22-06-2002, 20:14
Czy na malej dzialce 750m,mozna postawic dom pietrowy,oczywiscie z zachowaniem odleglosci o ktorych mowi prawo budowlane.
Czy gmina moze nie zaakceptowac projektu? Moze macie jakies doswiadczenia w tym temacie .Dzieki, Pozdrawiam


Skorpionka

EDZIA
22-06-2002, 20:18
Możesz na małej działce budować dom piętrowy byleby zmieścił się zachowując przepisowe odległości
Ewa

skorpionka
22-06-2002, 20:24
Dziekuje, bardzo mnie pocieszylas.Pozdrowienia Sorpionka

ckwadrat
22-06-2002, 22:38
Na małej działce budowanie piętrowe jest wręcz wskazane. Skoro jest mało miejsca na gruncie to trzeba uciekać w górę, albo w dół...

Karol .gda
22-06-2002, 23:37
Witam
dziełka działeczką, ale...wszystko uzależnione jest od przeznaczenia terenu /wg Decyzji o warunkach zabudowy... lub wypisu i wyrysu z MPZP/
jeśli masz działeczkę pod zabudowę jednorodzinną – MN /mieszk. niskointensywna/ to, jeśli nie zapisano żadnej wysokości, możesz budować do 12m wysokości w kalenicy –chyba ,że w Miejscowym Planie Zag. Przestrzennego zapisano inaczej np. wysokość 8-10m...
w sytuacjach szczególnych (np. dla wyższej zabudowy, północnego stoku) może być jeszcze uzależnienie jednocześnie wysokości budynku i odległości od sąsiedniej działki ze względu na zacienienie działki,domu sąsiedniego (temu któremu można zbyt wysokim domem zasłonić południe) -wówczas robi się tzw. linijkę słońca... ,ale ale Tobie przy piętrowym domku to na pewno nie grozi.......spokojna głowa:smile:
pozdrawiam

Abakus
23-06-2002, 09:11
Witam z Koszalina
Jeżeli w planie zagospodarowania przestrzennego nie jest ograniczona wysokość zabudowy to urzędowi nic do tego gdy zechcę wybudować np. grzybek o wysokości np. 20 m , który będzie budynkiem jednorodzinnym i nie będzie zasłaniał słońca sąsiadowi

Pozdrawiam Jacek
Ps. działka 750 m widziałem mniejsze.

Karol .gda
23-06-2002, 21:36
nie jestem budowlańcem (tylko pośrednikiem nieruchomości) dlatego nie pamiętam szczegółów i podstawy... (ustawa o zagospod. przestrzennym +...rozporządzenie szczeg....lub prawo budowlane),ale...jest tak, że w planie zag. przestrz. nie musi być podana max. wysokość zabudowy, bo samo przeznaczenie terenu - np. MN (MN- zabudowa Mieszkaniowa Niskointensywna -jednorodzinna) mówi nam jaka jest max. wysokość (dla jednorodzinnej jest to 12m)
pozdrawiam
Karol