PDA

Zobacz pełną wersję : Stalowa siatka do zbrojenia wylewki - na czy pod rurki???



_ZBYCH_
17-05-2004, 21:39
Mam pewien dylemat, czy siatka zbrojąca wylewkę powinna być układana na rurki ogrzewania podłogowego, czy pod rurki (plus dystanse pod siatkę)?

WojtekSz
17-05-2004, 22:51
znam dwie szkoły: pod rurki ale wówczas rurki trzeba mocowac do siatki i nieiweli jest systemów mających takie mozliwości. Siatka nad rurkami pozwala na mocowanie rurek do styropiany klipsami (co jest najszybsze i najtansze) a siatkę połozyc na rurkach po zakryciu wstepna warstwą.
Ta druga technika ma dodatkową zaletę - zbrojenie (a to jest pewnego rodzaju zbrojenie) powinno miec conajmniej 20mm otuliny betonowej aby dobrze działało. Pod rurkami uzyskanie takiej warstwy wymaga podniesienai siatki na te 2 centymentry od styropianu.

INSTALATOR
18-05-2004, 05:07
Zobacz TU (http://www.kisan.pl/programy/instrukcja2.pdf) strona 12

_ZBYCH_
18-05-2004, 06:15
Dziekuje za odpowiedzi.

Problem w tym, że ja nie mam miejsca na 85 mm wylewki :(
Maksymalna grubość wylewki jaką mogę wykonać, to 60 mm.

INSTALATOR
19-05-2004, 05:06
ZBYCH
Nie piszesz gdzie będzie to ogrzewanie na parterze na gruncie czy na piętrze nad ogrzewanym czy nie ogrzewanym pomieszczeniem?
Pamietaj o izolacji cieplnej.
Na gruncie 10cm styropianu + 6,5cm wylewki + 1,5cm na okładzinę to daje całkowitą wysokość 18cm
Natomiast na piętrze nad ogrzewanym pomieszczeniem 3-5cm styropian + 6,5cm wylewki + 1,5cm na okładzinę to daje całkowitą wysokość 11-13cm

_ZBYCH_
19-05-2004, 06:42
ZBYCH
Nie piszesz gdzie będzie to ogrzewanie na parterze na gruncie czy na piętrze nad ogrzewanym czy nie ogrzewanym pomieszczeniem?
Pamietaj o izolacji cieplnej.
Na gruncie 10cm styropianu + 6,5cm wylewki + 1,5cm na okładzinę to daje całkowitą wysokość 18cm
Natomiast na piętrze nad ogrzewanym pomieszczeniem 3-5cm styropian + 6,5cm wylewki + 1,5cm na okładzinę to daje całkowitą wysokość 11-13cm

Dziekuję za informację. Podłogówka będzie na całym parterze (czyli na gruncie). Będzie tak, jak piszesz - 10 cm styropianu + 6 - 7 cm wylewki + płytki.

gosciu01
19-05-2004, 22:15
Mam pewien dylemat, czy siatka zbrojąca wylewkę powinna być układana na rurki ogrzewania podłogowego, czy pod rurki (plus dystanse pod siatkę)?

Zbychu,

siatkę zbojeniową ( masz na myśli z drutu fi 3mm i oczkach 15-20cm ?! )
daj ponad rurki.
To znaczy np. tak w kolejności :
1. chudziak,
2. folia,
3. styropian,
4. folia,
5. rurki podłogówki,
6. zbrojenie,

no i wylewka z jastrychu.

Zbrojenie jest elementem antyskurczowym wylewki i pod rurkami NIE DZIAŁA ! jego zadanie w 99% przewidziane jest na pierwsze kilka dni ( tygodni ). Później mogłoby go nie być.

U mnie zamiast dylatacji dystansowych zbrojenia nad rurkami fachowcy robili tak ;
1. wylali 3-4 cm jastrychu w pierwszym pomieszczeniu,
2. wypalili po papierosie,
3. wylali 3-4 cm jastrychu w drugim pomieszczeniu,
4. powtórzyli czynność patrz pkt 2.
5. po lekkim przeschnięciu jastrychu w pierwszym pomieszczeniu ułożyli delikatnie siatkę i wylali docelową ilość jastrychu,
6. powtórzyli czynność jak w pkt 2.
7. wylali 3-4 cm jastrychu w trzecim pomieszczeniu,
8. położyli na przeschniętym jastrychu delikatnie zbrojenie w drugim pomieszczeniu itd. itd.

CZ.

GRom
20-05-2004, 05:55
U mnie dali pod rurki podłogówki na styropian. Do siatki zostały przymocowane rurki ogrzewania.
Jedna uwaga: przy zalewaniu wyleki nad podłogówką , po prostu unosili 1,5 do 2 cm siatkę z rurkami.

INSTALATOR
20-05-2004, 06:18
U mnie dali pod rurki podłogówki na styropian. Do siatki zostały przymocowane rurki ogrzewania.
Jedna uwaga: przy zalewaniu wyleki nad podłogówką , po prostu unosili 1,5 do 2 cm siatkę z rurkami.
Trzeba pamiętać aby górmy poziom wylewki był ok 4,5-5cm nad rurką.