PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o łączenie płyt



gliniarz
30-03-2012, 18:16
Witam wszystkich forumowiczów.
Nie znam się na budowlance, ale mam takie pytanie (wynikło w czasie remontu). W jakim celu (praktyczne zastosowanie) nacina się krótsze krawędzie płyt rigipsowych przy łączeniu???
Na dłuższych krawędziach (tych wyprofilowanych) się tego nie robi, więc po co wycinać rowki w tych krótszych - czy nie wystarczy docisnąć do siebie obie płyty i dać normalnie siatkę (fizelinę) czy co tam się daje. Po co są te rowki??

dozi
30-03-2012, 19:26
Witam wszystkich forumowiczów.
Nie znam się na budowlance, ale mam takie pytanie (wynikło w czasie remontu). W jakim celu (praktyczne zastosowanie) nacina się krótsze krawędzie płyt rigipsowych przy łączeniu???
Na dłuższych krawędziach (tych wyprofilowanych) się tego nie robi, więc po co wycinać rowki w tych krótszych - czy nie wystarczy docisnąć do siebie obie płyty i dać normalnie siatkę (fizelinę) czy co tam się daje. Po co są te rowki??

Jak nie chcesz fazować, to kup Lafarge Synia. choć i te ja też fazuję.
A fazuje się po to, by było miejsce dla szpachlówki spoinowej. Jak dociśniesz płytę do płyty, to nie masz miejsca na szpachlówkę przez co płyty nie są zespojone i pęknięcie gotowe.

toma1
04-07-2012, 22:33
Zrob jak kolega wyzej pisze, uzyj do laczenie plyt uniflota lub vario i tasme papierowa, bedzie ok.