PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o koszty budowy domu



marcelllus
31-03-2012, 23:17
Witam wszystkich.

Chciałem się dowiedzieć jaki byłby koszt domu w oparciu o następujący projekt:

http://www.z500.pl/projekt/Z151,Projekt-stylowego-malego-domu-parterowego-z-fasadowym-doswietleniem-wnetrza.html

Pytam bo nie ufam wycenie podanej na stronie biura projektowego i wolę usłyszeć inne opinie.
Czy jest jakaś szansa wybudowania tego domu z 250tys?
Chciałem też zapytać czy pomieszczenie gospodarcze obok garażu można zamienić na jakiś mały pokój? Chciałbym grzać gazem więc nie potrzebowałbym kotłowni.

Pozdrawiam.

Nefer
31-03-2012, 23:47
Grzejąc gazem nadal potrzebujesz kotłowni. 250k to koszt bez szaleństw. To malutki domek, pokój zamiast kotłowni.. wszystko jest możliwe. Musisz "tylko" przesunąć komin, wywalić kominek, zrobić wejście od salonu (kolejne drzwi, ale mogą być przesuwne - za dużo miejsca tam nie masz) Na Twoim miejscu raczej zrezygnowałabym z garażu (pokój 6mkw ? łózko - 100x200, jakaś szafa 150x80 i już nie ma miejsca...) - kotłownia to również często pralnia, przechowalnia kosiarki, taczki i kilku innych "drobiazgów".
A czy samochód musi mieć swój własny pokój, jeśli każdy metr jest ważny ?

marcelllus
01-04-2012, 03:47
Z garażu nie chciałbym rezygnować ponieważ czuję, że byłaby to taka moja enklawa, no i nie ma jak walnąć piwko z sąsiadem w garażu ;]. Zastanawiam się czy możnaby było wydłużyć choć trochę salon żeby powiększyć go optycznie. Ilość pokoi czyli 3 całkowicie mi odpowiada aczkolwiek boję się, że salon plus kuchnia na 30m2 to może być trochę za mało. Na plus chyba wyjdą te przeszklenia i wysokość salonu.
Ze zamianą pomieszczenia gospodarczego na pokój chodziło mi raczej o sam typ tego pomieszczenia na projekcie, jaśniej mówiąc będę starał się o kredyt rodzina na swoim i boję się, że przy wysokiej cenie budowy i 83m2 powierzchni użytkowej tego domu mogę przekroczyć wartość m2, która obowiązuje w moim czyli woj.lubelskim tj. 3148zl. Zwiększając powierzchnię użytkową(na papierze)zmniejszam wartość m2.

Mam też pytanie o ile się ktoś orientuje czy kredyt RNS można brać na budowę domu do stanu deweloperskiego czy muszę go wykończyć "pod klucz". Wolalbym choć część prac wykonać sam przy wykańczaniu więc budowa do stanu deweloperskiego byłaby dla mnie idealna za pieniądze z kredytu a resztę we własnym zakresie/pomocy rodziny.

Pozdrawiam i dzięki za rady.

Nefer
01-04-2012, 12:09
Podczas adaptacji możesz zrobić z tym projektem co chcesz - powiększyć, , rozszerzyć, zmniejszyć - tylko trzeba to narysować i przeliczyć konstrukcję. Na RNS się nie znam ..

cat ballou
18-03-2014, 11:43
Nie wiem czy tak można ale spróbuję :P podkleić sie pod temat.

Projekt mamy indywidualny ale bazujący na "domu przy młynie" - tyle że garaż 2 stanowiskowy (brama 5m) , dach 30' W sumie z garażem jest 171,5 mkw

http://extradom.pl/projekt-domu-bm-81-dom-przy-mlynie-SLE1016

Mamy projekt, działkę i pozwolenia. Nasz budżet to 320 w porywach do 350 tyś (choć wątpliwe) i moje pytanie jest następujące. Czy uda mi się w tej kwocie wybudować wg tego projektu dom chociaż do stanu deweloperskiego? Czy raczej porywamy się z motyka na słońce?


Chciałam wkleić rzut w pdf ale nie umiem :P

dar-ek
19-03-2014, 15:13
Nie wiem czy tak można ale spróbuję :P podkleić sie pod temat.

Projekt mamy indywidualny ale bazujący na "domu przy młynie" - tyle że garaż 2 stanowiskowy (brama 5m) , dach 30' W sumie z garażem jest 171,5 mkw

http://extradom.pl/projekt-domu-bm-81-dom-przy-mlynie-SLE1016

Mamy projekt, działkę i pozwolenia. Nasz budżet to 320 w porywach do 350 tyś (choć wątpliwe) i moje pytanie jest następujące. Czy uda mi się w tej kwocie wybudować wg tego projektu dom chociaż do stanu deweloperskiego? Czy raczej porywamy się z motyka na słońce?


Chciałam wkleić rzut w pdf ale nie umiem :P


Witam Cię , jest możliwe jak najbardziej w zależności od zastosowania materiałów i cen firm ,które to robią.Napisz do mnie maila.to postaram Ci dać kilka wskazówek , które warto przeanalizować .Pozdrawiam Darek

plusfoto
19-03-2014, 15:26
Cóż tu liczyć. M2 to około 2-2,5K . U mnie też około 180m2 a rozwiązania niektóre mam niestandardowe (płyta fundamentowa, okna raczej z takiej średniej wyższej półki, dach z pełnym deskowaniem) i w 2,3 się zmieszczę do stanu deweloperskiego.

dar-ek
01-04-2014, 19:47
Co obserwowałem na swoim doświadczeniu to liczy się konstrukcja i zastosowany materiał co do materiału, natomiast jeśli chodzi o robotę to można zaoszczędzić jeśli wkład własnej pracy ,ale to nie zawsze jest mozliwe ja nie miałem czasu ani pojęcia ,szukałem aż znalazłem.Kierowałem się doświadczeniem firmy, referencjami oraz ceną.Kto poszuka dobrze ten znajdzie tylko trzeba uważać na firmy które nie moga pochwalić się budowami i ceny zniżają bo to nie wiadomo jak się skończy.

bob budujący
24-04-2014, 19:59
Ktos wie jak teraz wygląda cena do SSO woj. pomorskie, domek prosty dwuspadowy z garazem. 10x12m wszystkiego.
dostałem taka wycene na robocizne:
Część Ziemna: (Wykop pod ławy zbrojenie+ wyszalowanie+betonowanie murowanie do punktu zerowego+izolacja+ocieplenie styropianem+siatka i klej +folia kubełkowa chude posadzki wraz z kanalizą) - 7000pln
Mury parteru:
Ściany zewnętrzne+nośne+działowe+kominy do stropu+ schodyStrop szalowanie+zbrojenie+betonowanie - 12000
Mury poddasza: ściany zewnętrzne+ dzialowe+wieniec+słupki wzmacniające+kominy Więźbę dachową +deskowanie+papa - 12000