PDA

Zobacz pełną wersję : podłogówka w łazience- prośba o pomoc :)



justi_p
02-04-2012, 15:30
Witam
niedawno kupiliśmy domek i niestety okazało się że podłogówka w łazience jest do poprawki. Rurki do podłogówki były na głębokości ok 25cm, skuliśmy całą posadzkę do samego stropu i nie wiem co dalej robić czy wylać jedną warstwę położyć styropian rurki i drugą wylewkę, czy część tego gruzu rozsypać położyć na to styropian rurki do podłogówki i wylewkę 10cm. Ta wylewka którą skułem to był styropian wymieszany z betonem.
Czy może mi ktoś doradzić.
Pozdrawiam

robdk
02-04-2012, 15:54
A czemu skuwaliście?
Pomimo dużego zagłębienia rurek to była niezła masa buforowa w postaci betonu. Długo trzymało by ciepło - choć i rozgrzewanie także.
No chyba, że źle zaprojektowana pętla.

justi_p
02-04-2012, 20:19
były 2 powody jeden to taki że musieliśmy zmienić ustawienie instalacji a 2 taki że nie byliśmy pewni czy tam podłogówka w ogóle jest :) poprzedni właściciele mieszkali tam ponad ro ki grzali- twierdzili że podłogówka jest, my po kupnie grzaliśmy dużo bardziej żeby sprawdzić czy mówią prawdę... po tygodniu porządnego grzania wylewka nadal zimna... po skuciu okazało się ze owszem podłogówka jest ale węże od niej były na głębokości około 20cm, nad nimi jakieś 15cm styropianu i 5 cm wylewki...

teka
04-04-2012, 17:28
Witam
niedawno kupiliśmy domek i niestety okazało się że podłogówka w łazience jest do poprawki. Rurki do podłogówki były na głębokości ok 25cm, skuliśmy całą posadzkę do samego stropu i nie wiem co dalej robić czy wylać jedną warstwę położyć styropian rurki i drugą wylewkę, czy część tego gruzu rozsypać położyć na to styropian rurki do podłogówki i wylewkę 10cm. Ta wylewka którą skułem to był styropian wymieszany z betonem.
Czy może mi ktoś doradzić.
Pozdrawiam

musisz polozyc folie budowlana czarna wywinieta na sciane okolo 25cm na nia styropian okolo 17-18cm na niego folie aluminiowa do ogrzewania podlogowego,na nia rurki na ktore wylejesz 7-8cm betonu.dobrze byloby gdybys zrobil posadzke 1,5cm nizej niz posadzka w innym pomieszczeniu wtedy daj okolo 15-16cm styropianu.wokol scian miedzy wylewka a sciana na okolo wloz 1-2cm styropian pionowo by zdylatowac plyte od sciany.na ogrzewanie podlogowe dodaj do betonu plastyfikatora do ogrzewania podlogowego-to tak najprostszymi slowami.nie wiem co to byl za wynalazek wylany i jak na rurkach od podlogowki mogl lezec styropian

justi_p
04-04-2012, 18:06
teka dzięki za podpowiedź...tak myśleliśmy tylko boimy się ze w momencie gdy damy taką grubą warstwę styropianu to będzie miękko i później posadzka będzie pękać...ponieważ mamy również nierówny strop to planowaliśmy zrobić tam wylewkę około 8cm, a dopiero później na to folia budowlana + styropian + folia srebrna+ podłogówka + wylewka 7cm...
Ps. na rurkach był najpierw wylany styrodur około 15cm ( z przewagą styropianu) a później normalna posadzka...

surgi22
09-04-2012, 11:40
Jeżeli boisz sięgrubosći ok.20 cm styro daj twardy np parking standart , silver lub gold - jesli powierzchnia nieduż nie wyjdzie drogo a będziesz miał ciepło i bedziesz spał spokojnie.

teka
10-04-2012, 21:35
teka dzięki za podpowiedź...tak myśleliśmy tylko boimy się ze w momencie gdy damy taką grubą warstwę styropianu to będzie miękko i później posadzka będzie pękać...ponieważ mamy również nierówny strop to planowaliśmy zrobić tam wylewkę około 8cm, a dopiero później na to folia budowlana + styropian + folia srebrna+ podłogówka + wylewka 7cm...
Ps. na rurkach był najpierw wylany styrodur około 15cm ( z przewagą styropianu) a później normalna posadzka...


im grubrszy styropian tym grubsza wylewka.jesli styropian nie bedzie pekal,prezyl i dasz siatke nic sie nie stanie

surgi22
10-04-2012, 22:05
im grubrszy styropian tym grubsza wylewka.jesli styropian nie bedzie pekal,prezyl i dasz siatke nic sie nie stanie
o co Ci chodzi ? że niby jak dasz 20 cm styro to dajesz 10 cm wylewki a jak 10 cm styro to 5cm wylewki będzie OK ( mam nadzieję ze nie myslisz tak ).

teka
11-04-2012, 17:49
o co Ci chodzi ? że niby jak dasz 20 cm styro to dajesz 10 cm wylewki a jak 10 cm styro to 5cm wylewki będzie OK ( mam nadzieję ze nie myslisz tak ).

nie ma tak ze 5cm czy 10cm betonu.zawsze masz kilkucentymetrowe roznice stropow czy chudziakow.najpierw trzeba zniwelowc poziomy zanim sie kupi i polozy styropian.zalozysz sobie 6cm styropianu i 6cm wylewki a innym pomieszceniu bedziesz mial 3cm wyzszy poziom i wylewki wyjdzie Ci 3cm.te 5 i 10cm wylewki to jest Twoja srednia czy minimum?!czesto styropiany pod podlogowka tak ja unosza ze i 6cm wylewki ich nie dociazy 3cm styropianu jezeli nie uklepiesz czy ubijesz jej.na 20styro wystraczy 7-8betonu i siatka.nie przesadzaj z tytmi 10cm wylewki bo to nie jest warunek.rozne sa styropiany i roznie je rozkladaja

justi_p
02-05-2012, 09:58
witam
dziękuję za porady :) zrobiliśmy tak: na sam dół około 10cm styroduru, później styropian i na to wylewka. Jak na razie nic nie pęka i miejmy nadzieję że tak zostanie :)

teka
03-05-2012, 06:27
witam
dziękuję za porady :) zrobiliśmy tak: na sam dół około 10cm styroduru, później styropian i na to wylewka. Jak na razie nic nie pęka i miejmy nadzieję że tak zostanie :)

.trzeba jeszcze bylo dac folie i tasme dylatacyjna