PDA

Zobacz pełną wersję : Monolit czy Teriva



Peterek
18-05-2004, 17:14
Witam wszystkich. Mam do Was bardzo ważne pytanie. Mianowicie jaki zrobić strop nad parterem (domek poemat 3 z mtm styl)? Jedni mówią, że Teriva pęka, klawiszuje i inne historie, a strop monolityczny z kolei jest bardziej pracochłonny i chyba droższy bo odeskowanie i takie tam. Jedno jest pewne chcę mieć dobry strop. Proszę napiszcie, właściciele Terivy, czy ona naprawdę pęka.


Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję.
Piotrek

Peterek
20-05-2004, 13:45
no i co cisza, nikomu nic nie pęka. Chodzi mi o zarysowania sufitu na parterze.

Boo
20-05-2004, 23:37
Dobrze wykonana Teriva (zgodnie z projektem i zasadami zbrojenia stropów gęstożebrowych) nie powinna ani pękać ani klawiszować.

Wszystko zależy od poprawności wykonania.

Peterek
21-05-2004, 07:39
Dzięki Boo za odpowiedź, a co byś zrobił na moim miejscu? Zatrudnić konstruktora, by przeliczył strop na terivę czy zrobić monolityczny.

Piotrek

Włodek W.
21-05-2004, 20:23
U siebie zrobiłem teriwę na to 3 cm styropianu ,wylewka betonowa I Będzie na pewno cicho :wink: W domu . A strop jeszcze mi nie pęka ( mam stan surowy ). i nie będzie pekał bo to to jest mój domek :wink: Pozdrwaiwam :D

Boo
22-05-2004, 13:16
Powiem tak: u siebie mam monolityczny, co wyniknęło głównie z chęci posiadania wyższej kondygnacji w świetle (grubość płyty żelbetowej jest mniejsza niż terivy), i zdecydowałam się zostawić płytę pomimo podwyżek cen stali.
Ale jeśli masz możliwość zwiększenia grubości stropu bez zmniejszania wysokości kondygnacji to czemu nie, ale musisz go dać konstruktorowi do przeliczenia. Jeżeli monolityczny był krzyżowo zbrojony (tzn. oparty na czterech krawędziach), to przy terivie zmienisz również sposób obciążenia ścian i ław. Jeżeli nie, sprawa jest prostsza, ale konstruktor i tak musi na to spojrzeć.

_ZBYCH_
22-05-2004, 17:57
Witam wszystkich. Mam do Was bardzo ważne pytanie. Mianowicie jaki zrobić strop nad parterem (domek poemat 3 z mtm styl)? Jedni mówią, że Teriva pęka, klawiszuje i inne historie, a strop monolityczny z kolei jest bardziej pracochłonny i chyba droższy bo odeskowanie i takie tam. Jedno jest pewne chcę mieć dobry strop. Proszę napiszcie, właściciele Terivy, czy ona naprawdę pęka.


Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję.
Piotrek

Ja też mam projekt z MTM Styl i też mam strop monolityczny (już wykonany). Weź pod uwagę, że jest to najcieńszy z możliwych stropów. Zmieniając na inny (pomijając inne wady) albo zmniejszasz wysokość dolnej kondygnacji, albo zwiększasz wysokość schodów (bo strop będzie grubszy czyli schody muszą wyżej sięgać.

Peterek
24-05-2004, 09:26
Dziękuję Wam za odpowiedzi i chyba zostanę przy stropie monolitycznym

Piotrek