PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba o pomoc w zaprojektowaniu, załozeniu ogrodu



wiolinka78
03-04-2012, 14:07
Witajcie :welcome:
Przygarniecie mnie do siebie? :)
Jesienią ubiegłego roku wprowadzilismy sie z mężem i 5 letnią córeczką do wymarzonego domu Z10.
Mieszka sie superowsko a od kiedy przyszła/idzie wiosna chcemy zabrac się za ogród, bo w tej chwili na działce mamy tylko piach (suche tereny) i marzę, zeby sie zazieleniło.
Mimo, ze nie byłam zarejestrowana i nie udzieliłam się aktywnie przy budowie domu bardzo dużo mi pomogło to forum i mam nadzieję, ze przy tworzeniu ogrodu równiez mi pomozecie, tym bardziej ze widze tu dużo ogrodniczek i ogrodników z ogromna wiedzą :P

Poniewaz nie umiem jeszcze dodawac zdjec ani rysunkow opisze po krótce...
Dzialke mam 25m szeroką i 40 m długą. 4 metry z przodu i 4 m z prawej strony od granicy stoi domek około 13m/13m.
z tyłu mam dośc duuży taras. Schody z tarasu z wyjsciem na ogród 4 stopniowe zakonczone po bokach łukami.
Na tarasie mamy połozoną kostkę libet kasztan z pastella i taką chcialibysmy kontunuowac w ogrodzie :)
Z lewej strony dzialki na koncu stoi garaz 7m/7m, tak wiec z lewej na pewno droga z kostką do garazu.
Zwracam się z gorąca prosbą, abyscie podsunęli mi jak fajnie zagospodarowac ogródek.
Gdzie trawka, gdzie kwiatki, krzaczki, jakies tuje, kamienie, mały placyk zabaw dla mojej 5 letniej córci.
Altany nie planuje, bo mamy naprawde fajny duzy taras
Z góry wielkie dzieki za pomoc
Pozdrawiam :)

Elfir
03-04-2012, 21:00
sposób wklejania zdjęć masz opisany we wątku "jak wklejać zdjęcia".
Masz piaski, więc odsyłam do wątku Zestawienia roślin.

Żywotniki (czyli po łacinie Thuja) nie nadają się na gleby piaszczyste.

Poszukaj wątku o zakładaniu ogrodu krok po kroku