PDA

Zobacz pełną wersję : naprawa starej wylewki



panwaldi
03-04-2012, 17:27
W mieszkaniu z lat 60-tych zerwalem stary parkiet i zeszlifowałem stary klej- subit. Jednak gdzie niegdzie wylewka jest popękana i nierówna. Mój sposób na naprawienie tego podłoża: w miejsca pęknięc użyć klamerek i zalać żywicą epoksydową. Następnie zagruntować całość gruntem ceresit ct 17 i wylać wylewkę samopoziomującą atlas sam 100.
Moja prośba do użytkowników i fachowców, czy taki sposób będzie w miarę poprawny, czy nie będą tu zachodziły interakcje np. zywicy z wylewką samop. i w tych miejscach wylewka może nie trzymać.
Czy potrzebny jest jakiś przedział czasowy od użycia żywicy do wylania wylewki(czy wystarczy, że żywica wyschnie).

Dodam, że będę chciał położyć na tak przygotowane podłoże parkiet dębowy szer. 10cm, dł. 100-120cm.
Wielkość pomieszczeń: 2x19m2
Nierowność podlogi gdzieś około 15mm(największy dół na środkach pomieszczeń)
Czy tak przygotowane podłoże wytrzyma ten parkiet, ewentualnie proszę o inne sposoby.
Z góry dziękuję
panwaldi

panwaldi
05-04-2012, 08:15
nie ma fachowca, ktory by cos doradzil?

m4rsh4ll
05-04-2012, 21:18
Nie jestem fachowcem,

Jeśli zrobisz tak jak mówisz to Ci nie da gwarancji że znowu kiedyś nie popęka.. pytanie czy chcesz zrobić to dobrze czy żeby po prostu było na jakiś czas..

Dobrze zapoznaj się z tym tematem..

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170034-Opadaj%C4%85ca-pod%C5%82oga&highlight=p%C4%99kaj%C4%85ca+pod%C5%82oga

jarekkur
06-04-2012, 16:19
W mieszkaniu z lat 60-tych zerwalem stary parkiet i zeszlifowałem stary klej- subit. Jednak gdzie niegdzie wylewka jest popękana i nierówna. Mój sposób na naprawienie tego podłoża: w miejsca pęknięc użyć klamerek i zalać żywicą epoksydową. Następnie zagruntować całość gruntem ceresit ct 17 i wylać wylewkę samopoziomującą atlas sam 100.
Moja prośba do użytkowników i fachowców, czy taki sposób będzie w miarę poprawny, czy nie będą tu zachodziły interakcje np. zywicy z wylewką samop. i w tych miejscach wylewka może nie trzymać.
Czy potrzebny jest jakiś przedział czasowy od użycia żywicy do wylania wylewki(czy wystarczy, że żywica wyschnie).

Dodam, że będę chciał położyć na tak przygotowane podłoże parkiet dębowy szer. 10cm, dł. 100-120cm.
Wielkość pomieszczeń: 2x19m2
Nierowność podlogi gdzieś około 15mm(największy dół na środkach pomieszczeń)
Czy tak przygotowane podłoże wytrzyma ten parkiet, ewentualnie proszę o inne sposoby.
Z góry dziękuję
panwaldi

Jeżeli masz dokładnie zeszlifowany (usunięty lepik), czyste i podłoże jedynie gdzie niegdzie popękane to należy: Spękania naciąć wzdłuż na dł. 1,5-2,0cm, następnie co 30cm w poprzek nadł. 15cm. W te poprzeczne miejsca włożyć kotwy (np. wkręty do drewna) wymieszać epoksyd lub poliester wymiesza z suchym drobnym piaskiem kwarcowym i zalać pęknięcia. Następnie zagruntować podłoże i wylać masę samorozlewną szpachlową pod parkiet. Czytać karty techniczne! Będzie dobrze.

panwaldi
11-04-2012, 20:23
Dziękuję jarekkur- to jest pomocna sugestia. Pojawił się też pomysł aby przykręcić płytę OBB 22mm. Co też o tym myślicie rozwiązaniu. Które pewniejsze. Jakie plusy i minusy?

jarekkur
11-04-2012, 21:21
Dziękuję jarekkur- to jest pomocna sugestia. Pojawił się też pomysł aby przykręcić płytę OBB 22mm. Co też o tym myślicie rozwiązaniu. Które pewniejsze. Jakie plusy i minusy?

oczywiście też można, po sprawdzeniu podłoża.