PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt dom za 90 000 z działką



Xmarek30
03-04-2012, 21:01
Witam

Mam plan wybudowania domu za 90 000 z działką narazie szukam działki myśle o jakiejś niewielkij działeczce o małym domku, który postawię sam własnymi rencami bez zbędnych luksusów 1 kuchnia 1 łazienka 1 sypialnia 1 salonik. co o tym myślicie czy tam rade czy podziele los innych utracjuszy szukam dzialki gdzies na śląski w okolicach TG lub bytomia może ktoś cos widział ktoś cos wie

homecactus
03-04-2012, 21:12
policz sobie stan deweloperski za 2000zł /m2 (raczej bardzo ciężko się w tym zmieścić, no ale jak wszystko zrobisz sam i przyoszczędzisz na materiałach to może), to za dom o którym mówisz (powiedzmy 50m2) to koszt 100tys zł.A gdzie działka?

Za stan surowy musisz liczyć około 1000zł/m2, chyba że sam wymurujesz, to taniej.

Xmarek30
03-04-2012, 21:25
No liczyłem że może dogadam się z kimś kto ma duż działkę powiedzmy 1500m i odda mi 400m powiedzmy za jakies 20-30 tys zł to przecież możliwe, resztę chcę zrobić zupełnie sam, chciałbym zrobić płaski dach pokryty papą, zastanawiam się na jakiej najmniejsze działce mogłbym postawić dom chodzi o wymiary działki

Xmarek30
03-04-2012, 21:29
Ja za samą działkę 680m2 dałem 100 :)
W takiej cenie to jedynie ogródek działkowy z altanką ;)
W naszych okolicach ziemia rolna to ok.60zł/m2...

No 680m to juz ogromna dziala podziwiam Cię 100 000 to też poważna kwota

Nefer
03-04-2012, 22:10
Nawet do małego domku musisz kupić materiały. Chyba, ze słoma..tak też budują.

firewall
04-04-2012, 06:57
Spokojnie dasz radę:
1. działka - 90 000zł
2. stan surowy zamknięty - 90 000zł
3. wykończenie - 90 000zł
4. Inne - 90 000zł
Więc spokojnie za 90 000zł wybudujesz się:D
A na poważnie, praktycznie nie ma działek budowlanych na Śląsku poniżej 100 000zł. Te tańsze mają wady dyskwalifikujące je jako działki budowlane.
Chyba, że zaczniesz budować się w jakiś ogródkach działkowych i będziesz mieszkał całorocznie, ale nielegalnie.

Xmarek30
04-04-2012, 14:28
To może być niemożliwe,wymagania MPZP mogą być takie i raczej będą,że na tak małej działce nie postawisz domu.
Koszt uzgodnień,projektu,adaptacji,mediów to ok.10-20tys.zł.
Nie ma najmniejszych szans na 90tys.zł z działką.
Pozostaje altanka i ogódek działkowy albo duży garaż ;)

To jest myśl znalazłem takie ogłoszenie:

Sprzedam ogródek działkowy mieszczący się w Radzionkowie Rojcy, ogródek składa się z 2 działek o łącznej pow, ok 1200 m. Na ogródku jest wybudowany domek o pow, ok 80 m, piwnica , 2 duże pomieszczenia, otynkowane z wylewkami, na parterze kuchnia, przedpokój z zejsciem do piwnicy, łazienka wykafelkowana z pryśnicem i ubikacją (szambo), kuchnia, salon ze stołem bilardowym i kominikeim.Domek jest ocieplony styropianem.Oraz fundamenty są zabezpieczone foliom aby nie było wilogoci w dolnych pomieszczeniach.Jest także zainstalowany przepływowy podgrzewacz wody.Przed domem jest boisko do siatkówki, za domkiem mieści się staw w którym są ryby ( liny, płocie , karaś, okoń ).Za domem jest kilka drzew owocowych. Ogródek sprzedaje bo kupiłem dom, i nie mam czasu się nim zajmowac.Ogródek mieści się 30 m od bramy głównej , więc dojście jest bardzo wygodne. Więcej informacji udziele pod nr tel ### ### ### Lokalizacja: za działkę krzyczeli 39 000zł

Takie przykładowe ogłoszenie w tej cenie :
http://opole.olx.pl/ogrodek-dzialkowy-z-pieknym-domkiem-iid-47512192


Jakby ten domek troszke podrasować solary z buforem ciepła itp. to bym się zmieścił co myslicie...?

Nie chce pół życia oglądać się 2 razy za siebie (KH)

Nefer
04-04-2012, 17:14
Ale Ty chcesz ogródek działkowy czy dom ? Na działce czy na działce budowlanej ? Wiesz jaka jest własność gruntu ? To ogłoszenie wygląda mi na sprzedaż OGRÓDKA DZIAŁKOWEGO Z DOMKIEM. A to nieco co innego. Zadzwoń się dowiedz, bo czym innym jest ogródek działkowy a czym innym działka budowlana.
Jest pozwolenie na ten domek czy sobie samowolkę chcesz kupić ? Własność czy dzierżawa ? Czyj jest grunt ? A ten domek to całoroczny? bo nie wiem co jest pod sidingiem schowane.
30 m od bramy głównej, więc pewnie w kompleksie działek. I się nie zdziwię jak pracowniczych. Dziś ten domek jest a jutro dostaniesz nakaz rozbiórki.

Xmarek30
04-04-2012, 18:37
Ale Ty chcesz ogródek działkowy czy dom ? Na działce czy na działce budowlanej ? Wiesz jaka jest własność gruntu ? To ogłoszenie wygląda mi na sprzedaż OGRÓDKA DZIAŁKOWEGO Z DOMKIEM. A to nieco co innego. Zadzwoń się dowiedz, bo czym innym jest ogródek działkowy a czym innym działka budowlana.
Jest pozwolenie na ten domek czy sobie samowolkę chcesz kupić ? Własność czy dzierżawa ? Czyj jest grunt ? A ten domek to całoroczny? bo nie wiem co jest pod sidingiem schowane.
30 m od bramy głównej, więc pewnie w kompleksie działek. I się nie zdziwię jak pracowniczych. Dziś ten domek jest a jutro dostaniesz nakaz rozbiórki.

Chce ogródek działkowy Na działce ogólnie męczy mnie ide własności/posiadania. Jest to ogródek działkowy z altanką altanka może miec max 6x4 x4 + piwnica co daje 50m pow użytkowej i tyle mi wystarczy +600m ogródka kominek i tyle.

Myślę że taka adaptacją ogródków działkowych to alternatywa dla kredytu na całe życie i dożycie dzieci, ludzie ja nie potrzebuję tyle metrów w domu. Jeżeli dostanę nakaz rozbiórki to go rozbiorę i poszukam czegoś innego. Nie chce iść do bloku bo z bloku nie pochodzę cenię sobie naturę mógłbym być czymś w stylu gospodarza dozorcy na tych właśnie działkach. Może to jest niepopularne ale nie ma wemnie pychy i dumy budowania kolosa za swoje i nieswoje i potem dygotać na każde krzywe spojrzenie szefa cenie sobie wolność bo własność jest tak naprawdę iluzoryczna a i tak ponas wszystkich zostanie popiół zastanówcie się czy nie mam chociaż troszeczkę racji po co te nerwy pot i załatwianie czy ma to aż tak wielki sens że sie pochwalę znajomym że buduję i my się budujemy wprowadzamy do NOWEGO domu i mamy NOWE meble i wogołe jesteśmy nowy piękni wspaniali lepsi od was BIEDAKÓW jesteśmy z MIASTA z KREDYTEM...

Atlanta
04-04-2012, 18:41
Można ;) Kupujesz działkę na za..., znaczy tanią. Następnie kupujesz domek holenderski, podłączasz media i sobie mieszkasz.

I mówię to całkiem poważnie, bo znam osobę która tak zrobiła na starość. Tylko nie znam szczegółów "prawnych".

Nefer
04-04-2012, 18:44
Można też postawić szałas :):) Domek holenderski mocno przechodzony - 20k. Przyłącza - jak działka na zad...u - chora kasa :)

Nefer
04-04-2012, 18:52
Chce ogródek działkowy Na działce ogólnie męczy mnie ide własności/posiadania. Jest to ogródek działkowy z altanką altanka może miec max 6x4 x4 + piwnica co daje 50m pow użytkowej i tyle mi wystarczy +600m ogródka kominek i tyle.

Ok- ale to nie "dom" o którym my tu rozmawiamy.


Myślę że taka adaptacją ogródków działkowych to alternatywa dla kredytu na całe życie i dożycie dzieci, ludzie ja nie potrzebuję tyle metrów w domu.
Do metrów jeszcze nie doszliśmy i one na razie nie mają nic wspólnego ...


Jeżeli dostanę nakaz rozbiórki to go rozbiorę i poszukam czegoś innego.
Bogaty z Ciebie człowiek - Twój wybór :)


Nie chce iść do bloku bo z bloku nie pochodzę cenię sobie naturę mógłbym być czymś w stylu gospodarza dozorcy na tych właśnie działkach. Może to jest niepopularne ale nie ma wemnie pychy i dumy budowania kolosa za swoje i nieswoje i potem dygotać na każde krzywe spojrzenie szefa cenie sobie wolność bo własność jest tak naprawdę iluzoryczna a i tak ponas wszystkich zostanie popiół zastanówcie się czy nie mam chociaż troszeczkę racji po co te nerwy pot i załatwianie czy ma to aż tak wielki sens że sie pochwalę znajomym że buduję i my się budujemy wprowadzamy do NOWEGO domu i mamy NOWE meble i wogołe jesteśmy nowy piękni wspaniali lepsi od was BIEDAKÓW jesteśmy z MIASTA z KREDYTEM...

Ale o co chodzi ? Udowadniasz, że domek na działkach, ktory nie jest Twój, nie stoi na Twojej ziemi jest lepszy od normalnie zbudowanego domu ? Halo :):) Podobno nie liczy się dla Ciebie co kto posiada - popiół te rzeczy - to dlaczego uważasz, że ktoś kto zbudował NORMALNY dom jest niewolnikiem ? Różnica jest taka :
Dom zbudowany na własnej działce, za własne pieniądze jest na ogół taki jak się chce mieć i należy do właściciela.
Domek na działce nie jest Twój, bo wszystko co nie stoi na Twojej ziemi należy do właściciela ziemi. Widzę to o wiele większe podobieństwo do mieszkania niewolnika niż w przypadku wersji pierwszej.

Wywalisz kupę kasy a potem właściciel przyjedzie, zażąda rozbiórki - Twojego dobytku - na Twój koszt i Cię przegoni. Uważasz, że to wolność -ok. Ja wolę mieć dom, którego mi nikt nie rozbierze. Ale skoro dla Ciebie jest wszystko jedno czy Twój dom jest Twój czy nie i że ktoś może go zrujnować za Twoje własne pieniądze - ok - Twój wybór.Tylko nie dorabiaj do tego teorii, bo Dalajlama z Ciebie nie będzie.

A jak popiół to może rozdaj te 90k potrzebującym i żyj z jałmużny :):)
Wiesz, dorosły człowiek stara się zapewnić byt swojej rodzinie - niekoniecznie z cieciowania, choć to żaden wstyd :)

Xmarek30
04-04-2012, 18:59
Można też postawić szałas :):) Domek holenderski mocno przechodzony - 20k. Przyłącza - jak działka na zad...u - chora kasa :)

Szałas może nie ale dla mnie wystarczy taki domeczek: http://tablica.pl/oferta/sprzedam-ogrodek-dzialkowy-IDU2cW.html#4dae611a

Xmarek30
04-04-2012, 19:02
Ok- ale to nie "dom" o którym my tu rozmawiamy.


Do metrów jeszcze nie doszliśmy i one na razie nie mają nic wspólnego ...


Bogaty z Ciebie człowiek - Twój wybór :)



Ale o co chodzi ? Udowadniasz, że domek na działkach, ktory nie jest Twój, nie stoi na Twojej ziemi jest lepszy od normalnie zbudowanego domu ? Halo :):) Podobno nie liczy się dla Ciebie co kto posiada - popiół te rzeczy - to dlaczego uważasz, że ktoś kto zbudował NORMALNY dom jest niewolnikiem ? Różnica jest taka :
Dom zbudowany na własnej działce, za własne pieniądze jest na ogół taki jak się chce mieć i należy do właściciela.
Domek na działce nie jest Twój, bo wszystko co nie stoi na Twojej ziemi należy do właściciela ziemi. Widzę to o wiele większe podobieństwo do mieszkania niewolnika niż w przypadku wersji pierwszej.

Wywalisz kupę kasy a potem właściciel przyjedzie, zażąda rozbiórki - Twojego dobytku - na Twój koszt i Cię przegoni. Uważasz, że to wolność -ok. Ja wolę mieć dom, którego mi nikt nie rozbierze. Ale skoro dla Ciebie jest wszystko jedno czy Twój dom jest Twój czy nie i że ktoś może go zrujnować za Twoje własne pieniądze - ok - Twój wybór.Tylko nie dorabiaj do tego teorii, bo Dalajlama z Ciebie nie będzie.

A jak popiół to może rozdaj te 90k potrzebującym i żyj z jałmużny :):)
Wiesz, dorosły człowiek stara się zapewnić byt swojej rodzinie - niekoniecznie z cieciowania, choć to żaden wstyd :)

Nie chce tu nikogo bulwersować ide sobie kubić nową winiarkę do mojego szałasu...

Nefer
04-04-2012, 19:02
Super - tylko nadal nie będzie Twój :):). Ale sam decydujesz na co wydasz pieniądze.

Nefer
04-04-2012, 19:05
Nie chce tu nikogo bulwersować ide sobie kubić nową winiarkę do mojego szałasu...
Nikogo nie bulwersujesz :) Tylko chyba nie do końca rozumiesz z czym wiąże się zakup domku na ogródkach działkowych. Jeśli nie ma to dla Ciebie znaczenia to możesz postawić sobie domek gdziekolwiek - na dowolnej ziemi, w dowolnym miejscu Polski. Dlatego uważam, że jesteś bardzo bogatym człowiekiem - mnie na to nie stać. I żadne popioły nie mają z tym nic wspólnego :)

Xmarek30
04-04-2012, 19:10
Super - tylko nadal nie będzie Twój :):). Ale sam decydujesz na co wydasz pieniądze.

No mój banku niemój szkoda pary na miszkańca ogródka działkowego idę patrzeć na film pozdrawiam może zaproszę was na grylla na moją działeczkę kiedyś, tylko weście SWOJE WŁASNE kiełbaski bo WŁASNOŚĆ przecież jest naj,

olgusieniunieczka
04-04-2012, 19:27
Poczytaj dzienniki Netbeta i Musi Się Udać, oni zbudowali dom od podstaw własnymi rękami, właściwie bez udziału ekip. Netbet póki co nie przekroczył 100 tys, ale za dom, nie liczę działki- tu moze być problem. Radzę szukać czegoś na wsi, czasem można kupić tam niezłą działkę z jakimś małym domkiem do remontu. Ale wg mnie będzie ciężko nie przekroczyć 90 tys.

Atlanta
04-04-2012, 19:31
No mój banku niemój szkoda pary na miszkańca ogródka działkowego idę patrzeć na film pozdrawiam może zaproszę was na grylla na moją działeczkę kiedyś, tylko weście SWOJE WŁASNE kiełbaski bo WŁASNOŚĆ przecież jest naj,

Póki nie dojdzie do uwłaszczenia ogródka rekreacyjnego nie jesteś właścicielem ziemi. Naprawdę nic sobie nie robisz z tego że mogą Ci zabrać te 90 tysięcy?

Xmarek30
04-04-2012, 19:46
Poczytaj dzienniki Netbeta i Musi Się Udać, oni zbudowali dom od podstaw własnymi rękami, właściwie bez udziału ekip. Netbet póki co nie przekroczył 100 tys, ale za dom, nie liczę działki- tu moze być problem. Radzę szukać czegoś na wsi, czasem można kupić tam niezłą działkę z jakimś małym domkiem do remontu. Ale wg mnie będzie ciężko nie przekroczyć 90 tys.

Szacunek dla tych Państwa

Xmarek30
04-04-2012, 19:50
Póki nie dojdzie do uwłaszczenia ogródka rekreacyjnego nie jesteś właścicielem ziemi. Naprawdę nic sobie nie robisz z tego że mogą Ci zabrać te 90 tysięcy?

A kto mówi o 90 000 ogródek pokazywałem za 20 000 - http://tablica.pl/oferta/sprzedam-ogrodek-dzialkowy-IDU2cW.html#c6ca3b16

Nefer
04-04-2012, 20:08
Rozumiem, że to nówka sztuka w stanie idealnym. I te solary też za free :)

Nefer
04-04-2012, 20:10
No mój banku niemój szkoda pary na miszkańca ogródka działkowego idę patrzeć na film pozdrawiam może zaproszę was na grylla na moją działeczkę kiedyś, tylko weście SWOJE WŁASNE kiełbaski bo WŁASNOŚĆ przecież jest naj,
Nie chodzi o własność tylko o pakowanie pieniędzy psu w d... :) Być może musisz jeszcze dorosnąć, żeby to zrozumieć :):):)

Xmarek30
04-04-2012, 21:26
Nie chodzi o własność tylko o pakowanie pieniędzy psu w d... :) Być może musisz jeszcze dorosnąć, żeby to zrozumieć :):):)

Każdy ma prawo ze swoimi środkami robić to co mu się podoba, jak ktoś będzie chciał może palić setki w popielniczne (widziałem na własne oczy )

Uważam że pomysł Ogródka Działkowego jest Ok być może jest troszkę niepoprawny politycznie ale w swej prostocie genialny, zamieszkać na małej przestrzeni, jakie małe straty ciepła bilans strat/zysków ciepła genialny fajni sąsiedzi emeryci dużo zieleni, mało pomieszczeń do sprzątania kominek jako główne żródło ciepła a nie dodatkowe. media już podłączone i nie potrzeba POZWOLENIA NA BUDOWE na swojej WŁASNOŚCI - tez sprzeczność (to gdzie ta wielka własność jak na wszystko trzeba pozwolenia zezwolenia kwity pieczątki trzy zdjęcia i usmiech urzędnika bezcenne) mała powieszchnia działki kosiarka może być bez napędu mała nie trzeba sie nabiegać tyle. Rozumiem że wiele osób padło nie ze swojej winy ofiarą akcji kredytowej obcego kapitału pożal się Boże o tych co pogonili z Frankiem za 2zł (jak zawsze mówią mam i tak mniejszą ratę tylko spróbuj spienieżyć dom i spłacic kredyt gdzie domy poszły < a wartość zobowiązania 1,5 większa)
to ja już wolę działke - ogródek działkowy, dom altankę przynajmniej bank nie naśle na mnie komornika jak mi się znudzi drakońska marża + LIBOR chyba :)

Xmarek30
05-04-2012, 06:39
Ile Ty masz lat ? Coś mi się wydaję,że poniżej 18 i chcesz pyknąć gigant,bo dorosły człowiek troszkę inaczej myśli...
Po pierwsze,przeczytaj regulamin POD a w szczególności o altankach i warunkach korzystania z nich,po drugie jak wyobrażasz sobie zimę ? Tzn.odśnieżanie,ogrzewanie,dojazd,wodę,kanaliza cję na działce ?
Latem to obok altanki za krzaczek ale zimą ?
Nie myślalem,że słońce aż tak mocno grzeje...

Taniej wyjdzie jak wynajmiejsz sobię przyczepę kempingową i zamieszkasz na nie strzeżonym parkingu przy Mc na zjeździe z A4 ;)
A najlepiej proponuję wziąść młotek i ...się w czoło :)

Zima jak zima to samo co w normalnym domku, na działce jest szamboo więc nie trzeba iść za krzaczek, woda olicznikowana, czoło wporzadku lat też

Atlanta
05-04-2012, 08:36
Chyba z emerytami nie mieszkałeś skoro tak chwalisz. Nigdy w życiu.
Będziesz mieszkał póki ktoś nie podkabluje, tydzień, miesiąc, może rok?
Na działkę u moich teściów można wjeżdżać tylko w określonych miesiącach. Czytałeś "swój" regulamin?
Masz dzieci??

Xmarek30
05-04-2012, 13:40
Chyba z emerytami nie mieszkałeś skoro tak chwalisz. Nigdy w życiu.
Będziesz mieszkał póki ktoś nie podkabluje, tydzień, miesiąc, może rok?
Na działkę u moich teściów można wjeżdżać tylko w określonych miesiącach. Czytałeś "swój" regulamin?
Masz dzieci??

Ja nie wiem skąd w was tyle JADU ludziska nie moja wina że się wpakowaliście/pakujecie w duże inwestycje ja tam wole skromnie mam wyrok sądu mogę się zameldować na działce zobaczcie sami:

http://www.rp.pl/artykul/231841,143914_Wolno_sie_zameldowac_w_ogrodzie_dzia lkowym.html - zameldować znaczy mieszkać ŻYĆ FUNKCJONOWAĆ !!!

http://img513.imageshack.us/img513/441/140852toniedomekwdzieln.jpg] (http://imageshack.us/photo/my-images/513/140852toniedomekwdzieln.jpg/)

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nadzor-budowlany-walczy-z-willami-na-dzialkach-n40834.html?vop=std

homecactus
05-04-2012, 14:26
Xmarek30 - wydaje się że ty jesteś w pełni przekonany do mieszkania w ogródku działkowym, więc zamieszkaj.

Pytanie było czy da się wybudować dom za 90 tys zł, odpowiedź jest - nie da się. Ale domek letniskowy w ogródkach działkowych się da, i można tam, z tego co piszesz nawet się zameldować. Go on.

Nefer
05-04-2012, 16:58
Ja nie wiem skąd w was tyle JADU ludziska nie moja wina że się wpakowaliście/pakujecie w duże inwestycje ja tam wole skromnie mam wyrok sądu mogę się zameldować na działce zobaczcie sami:

http://www.rp.pl/artykul/231841,143914_Wolno_sie_zameldowac_w_ogrodzie_dzia lkowym.html - zameldować znaczy mieszkać ŻYĆ FUNKCJONOWAĆ !!!

http://img513.imageshack.us/img513/441/140852toniedomekwdzieln.jpg] (http://imageshack.us/photo/my-images/513/140852toniedomekwdzieln.jpg/)

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nadzor-budowlany-walczy-z-willami-na-dzialkach-n40834.html?vop=std


Nie jadu tylko rozsądku. Jeśli jest Ci ryba, czy będziesz tam mieszkał rok, dziesięć lat czy 3 miesiące to widać tak masz.
Nikt rozsądny nie wyrzuci kasy w błoto, bo to takie "ekscentyrczne". Mnóstwo ludzi mieszka na działkach - najczęściej takich co im się noga w życiu powinęła i NIE STAĆ ich na dom czy utrzymanie mieszkania. Palą sobie kozą albo kuchnią węglową i jest git. Taniej, a zimą im nikt nie przeszkadza. Przynajmniej tak jest w W-wie. I nie chodzi tu o żadne "pakowanie się". Jedni chcą mieszkać na działkach - inni na swojej ziemi. Więc zamiast udawać takiego "płynącego pod prąd" i oryginalnego człowieka wystarczy napisać, że nie stać CIę na budowę domu i chcesz mieszkać w kompleksie działek. Gratuluję, życzę szczęścia, przynajmniej teraz już wiesz w co się pakujesz.

A co do meldunku.
1. nie rodzi praw do gruntu/nieruchomości (w każdej chwili możesz być stamtąd wyrzucony - więc nie chodzi o "mieć" tylko o bezpieczeństwo)
2. obowiązek meldunkowy od 2013 roku będzie zniesiony, więc nie ma się co ekscytować.

A teraz się zdecyduj o czym chcesz rozmawiać : czy o "chcę wybudować własnymi rękami dom za 90 tys." czy "chcę być taaaki oryginalny i sobie kupię domek letniskowy".

W temacie nr. 2 odpowiedź brzmi : to se kup. Coś co nigdy nie będzie Twoje.

Xmarek30
05-04-2012, 19:45
Xmarek30 - wydaje się że ty jesteś w pełni przekonany do mieszkania w ogródku działkowym, więc zamieszkaj.

Pytanie było czy da się wybudować dom za 90 tys zł, odpowiedź jest - nie da się. Ale domek letniskowy w ogródkach działkowych się da, i można tam, z tego co piszesz nawet się zameldować. Go on.

homecactus fajnie napisałeś Live goes ON pozdrawiam wszystki dziękuję za cenne uwagi i wsparcie i zrozumienie temat chyba wyczerpany klasy społeczne trzymają się mocno zawsze zwarci i gotowi...ps. stać mnie na wiele... "nie mówie o pieniądzach" i mam coś czego niestety niektórzy nie będą w stanie kupić szczęscie...

gorbag
05-04-2012, 21:10
W moich okolicach (Podkarpacie) za podobne pieniądze można kupić dom z budynkami gospodarczymi i działką 2 hektary.
Po co budować nowy dom?

Xmarek30
05-04-2012, 22:33
W moich okolicach (Podkarpacie) za podobne pieniądze można kupić dom z budynkami gospodarczymi i działką 2 hektary.
Po co budować nowy dom?

No tak a rzut kamieniem dalej na Ukrainie pewno całe SOŁECTWO za 30 tys zielonych można kupić SO WHAT MAN ?

snekker39
17-04-2012, 17:58
Witam, po pierwsze to nie wszyscy biorą straszne kredyty (jak Ci się to wydaje) na budowę własnych domów co poniektórzy ciężko pracują w kraju jak i za granicą z mnóstwem wyrzeczeń, przykładowo 3 lata ostrej pracy za granicą daje nam wymarzoną działkę i wokończony 150 m2 dom.
Znam kilku ludzi którzy w podobny sposób maja nasrane w głowie, czyli chcą sie w życiu przeslizgać tanim kosztem, w pracy to tylko aby przeleciało ale jak co to wszystkie prawa pracownika znają, a poza pracą są wszystkowiedzący....
Żal mi tak ludzi co to mają wyimaginowane pojecie o życiu...
A co do sedna sprawy to działka+dom za 90 tyś, mysle że jak najbardziej sie da, można kombinować na wiele sposobów zwłaszcza jak mówisz że masz szczęście.... np:... kupujesz działke gdzie jest dobra glina z której możesz sam wypalic cegłe, wtedy bedziesz miał tanie mury :) a na czesci dziłki gdzie bedzie nie zabudowana, możesz pozyskać słome (z jednego lub kilku plonów) na dach + ta oczywiscie glina, po co ? to juz u inni ci wytłumaczą...


pozdrawiam Z@K

pan Żubr
18-04-2012, 05:10
Witam, po pierwsze to nie wszyscy biorą straszne kredyty (jak Ci się to wydaje) na budowę własnych domów co poniektórzy ciężko pracują w kraju jak i za granicą z mnóstwem wyrzeczeń, przykładowo 3 lata ostrej pracy za granicą daje nam wymarzoną działkę i wokończony 150 m2 dom.
Znam kilku ludzi którzy w podobny sposób maja nasrane w głowie, czyli chcą sie w życiu przeslizgać tanim kosztem, w pracy to tylko aby przeleciało ale jak co to wszystkie prawa pracownika znają, a poza pracą są wszystkowiedzący....
Żal mi tak ludzi co to mają wyimaginowane pojecie o życiu...
A co do sedna sprawy to działka+dom za 90 tyś, mysle że jak najbardziej sie da, można kombinować na wiele sposobów zwłaszcza jak mówisz że masz szczęście.... np:... kupujesz działke gdzie jest dobra glina z której możesz sam wypalic cegłe, wtedy bedziesz miał tanie mury :) a na czesci dziłki gdzie bedzie nie zabudowana, możesz pozyskać słome (z jednego lub kilku plonów) na dach + ta oczywiscie glina, po co ? to juz u inni ci wytłumaczą...


pozdrawiam Z@K

jeszcze jak ma kamienie na fundament na dzialce to mozna chyba powiedziec ze rzeczywiscie ma szczescie

Elfir
19-04-2012, 21:06
Proszę zrezygnować z uwag personalnych i albo skupić się na temacie albo nie czytać.

Jak ktoś ma szczęście w życiu to nie wyda na dom nawet tych 90 tyś, bo niektóre z zawodów oferują czasem mieszkania w ramach wynagrodzenia, np. leśniczy, oficer wojska, ogrodnik przy rezydencji, nauczyciel w jakiejś wiejskiej szkole.

Smolarze (wypalacze węgla drzewnego) w Bieszczadach też mają kwaterunek gratis w przyczepach.

heine84
22-04-2012, 09:56
:wave:

staninipote
22-04-2012, 12:38
Witam wszystkich! To jest mój pierwszy wpis i myślę, że kontrowersyjny, bo uważam, że jest możliwe.: http://otodom.pl/atrakcyjna-dzialka-budowlana-id12756024.html, uzbrojona! cena wywoławcza ok. 23.000 PLN, projekt domu Z60 /44 m2 pow. użytkowej/, w/g kosztorysu budowa systemem gospodarczym to 50.700 PLN, więc zostaje mu 17.000 PLN na przyłącza, pozwolenia i inne duperele!!! a więc jest możliwe czy nie? Taki mały dom, to można /jeśli grunt pozwoli/ zastosować "oszczędną ławę", ściany z pustaka Max o grubości 19 cm + 15 styro, wiazary lekkie,będące zarazem stropem, ondulina na dach ca 20PLN za m2, bez komina, ogrzewanie elektryczne podłogowe itp, itd. Teraz możemy podyskutować , da się czy nie, jak sądzicie???

Nefer
22-04-2012, 13:55
44 pow. użytkowej to altanka raczej ..Powierzchnia całkowita to ok. 56 mkw. Jeśli będzie większość prac wykonywał sam to może zejdzie do 1,5oo za metr. I jesteśmy bliżej 70.000 niż 50.000. Jeśli jest się gotowym na postawienie domku w dowolnym miejscu kraju to można łapać takie okazje..Choć ja w okazje nie wierzę ..

staninipote
22-04-2012, 16:17
Wszystko zależy od potrzeb. Myślę, że 80% ludzi mieszkających w miastach /kamienicach, blokach/ posiada mieszkania o takim metrażu, a "ziemii" tyle co w doniczkach!!! Dla każdego z nich, jakikolwiek domek i działka dookoła to wspaniałe. Nie zabierajmy im marzeń.

K160
22-04-2012, 16:22
Witam wszystkich! [.....................] da się czy nie, jak sądzicie???
Da się, pewnie, że się da, bo ja tak zrobiłem. Dom o wymiarach 5x7m postawiłem od zera do zamieszkania za 100 000 (liczone co do grosza), ale mam odbajerzoną piwnicę z kamienną elewacją za ponad 20 000 - zbędne w tanim domu - mam elegancką elewację drewnianą z imitacją mszenia (zbędne 4000zł). Kotłownię w piwnicy, CWU140l, oczyszczalnię ścieków, doprowadzenie wody z własnej studni, piec kozę w salonie, podłogówkę, sypialnię z dwoma łóżkami na poddaszu, taras, łazienkę 2x2m, kompletne AGD w tej kwocie, no i "wyrzuciłem w błoto" 15 000zł na ekipy partaczy. Mogłem to bez problemu zrobić sam plus tani pomocnik. Dodajmy, że wybudowałem w trudnym terenie, w drogim rejonie, daleko do składów bud., a w kosztach jest też rozbiórka starego domu, który stał w tym miejscu. Na zimę zużyłem 750kg węgla, i drewna własnego za może 300zł. Mieszkam sobie w ciszy i spokoju, na swoim.

Mając te doświadczenia, które zdobyłem na tym domu, jestem w stanie zbudować dom parterowy o powierzchni 60m ze skośnym dachem i poddaszem do zagospodarowania w przyszłości za 70 000 włącznie z meblami, AGD, instalacjami. Skromnie, ale stylowo i bez tandety. Naturalnie praca własna plus pomocnicy po 12zł/h na strop, dach, wylewki. Działkę 3000m kupiłem za 10 000zł 5 lat temu. Więc teraz liczmy 15 000 za 800m z prądem. Doliczmy 5 000 na papierologię i inne niespodzianki, i jeszcze mamy mikro zapas na droższą działkę. Kupienie działki z zabudowaniami jeszcze upraszcza sprawę, bo robiąc gruntowny remont, oszczędzamy na papierologi i czasie.

Xmarek30
22-04-2012, 19:11
Dziekuje za wsparcie publicznie i pw powiem tak wiadomo mozna kupic malucha za 900 i maybacha za 9 000 000 obydwa to auta sluza ro poruszania sie z punktu a do b nie w tym rzecz nie krytykujcie moich wyborow ja nie ktytykuje waszych podziwiam wszystkich i wszystkifh szanugratuluje ze wielu jest zarardnych mi podoba sie ide mieszkaniacw malym domku pawlao podobno rosda ziemie za 1zl licze na to narazie Pod koza ogrodek husqvarna z napedem itp fakna tu jest spolecznosc pisze z taba z biedy sory za literowko ...

mortor
24-04-2012, 10:33
Popraw w wolnej chwili swój post bo szczerze mówiąc ciężko coś zrozumieć :/ co do marzeń to wiadomo można mieć, ale trzeba być też realistą, w mojej okolicy jest cała masa domów, które zatrzymały się na stanie surowym zamkniętym/otwartym i wiszą tylko ogłoszenia "sprzedam bezpośrednio"...

gumis107
24-04-2012, 19:39
Witam ,e tam dolujecie chlopaka i tyle .Da sie zrobic dom za taka kase i to spokojnie tylko trzeba dobrze poszukac, tym bardziej ,ze szukac czegos na Slasku gdzie ceny sa nizsze .Mnie jak na razie zrobienie dolu domu z zakupem notariuszem , meblami i calosciowym remontem kapitalnym (zostaly tylko sciany ) wyszedl ok 70 tys zl i duzo ,duzo mojej pracy ,a mam 2 pokoje z kuchnia lazienka i zajefajna piwnica mieszkalna zrobiona w starej cegle i kamieniu wapiennym .Calosc ,tzn lacznie z remontem strychu ktory wlasnie realizuje wyjdzie mnie ok 100-110 tys zl. Fakt sporo kombinacji i remont mialem rozlorzony w czasie ,wiec kupe rzeczy trafailem okazyjnie ,a poniewaz umie odnawiac antyki , meble warte sporo kasy mailem za grosze .Troche zdjec ,tak wyszedl duzy pokoj http://imageshack.us/photo/my-images/707/obraz534.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/200/obraz766.jpg/ tak wygladal dom jeszcze przed remontem strychu http://big-dot.cba.pl/img/1254868664.jpg http://big-dot.cba.pl/img/1254871359.jpg kuchnia w trakcie remontu,piwnica tez zrobiona w takich scianach jak kuchnia do tego z koza.Ogolnie za 90tys zl sie nie wybudujesz ,bo jak kiedys liczylem sama papierkologia ,podlacza i koszty odbiorow to kilkadzisiat tys zl ,ale trafiajac stary dom do kapitalki mozesz sie zmiesic ,gdyz buraki wola sprzedac cos starego ,solidnego i z dusza ,a wybudowac jakies cos byle bylo "nowoczesnie i swiatowo i plasykowo " ,a akurat cywilizowany swiat robi na odwrot.Kupujac stara chalupe musisz tylko wiedzic sporo rzeczy o strym budownictwie zeby wiedziec co sprawdzac ,no ale w Twojej okolicy mieszka specjalista od starych domow gosczacy na tym forum dosc czesto Pzdr

mortor
26-04-2012, 11:18
Wow, zdjęcie z kominkiem świetne :) jak to się mówi jest moc. Wracając do tematu to kupno małego starego domku do remontu to w tej cenie jest możliwa, ale trzeba dobrze poszukać.

gumis107
27-04-2012, 11:57
ladnie to tak nabijac sie z ubogich ;-) , z tego co wiem to zdaje sie najtanszy kominek na tym forum ,kosztowal mnie w calosci lacznie z wkladem ok 1200zl :-) . miedzy nami mowiac jak sie chce cos znalesc to sie znajdzie,kupujac dom w Krakowie szukalem scisle okreslonego miejsca przy okreslonej ulicy (chodzilo mi o prowadzenie sklepu) i praktycznie bralem pod uwage odcinek ok 500-800metrow,pierwszy dom przy ktorym sie zatrzymelem okazal sie domem ktory kupilem.Z domem na wsi tez mailem podobnie , scisle okreslona miejscowosc i tez praktycznie znalazlem od reki dom spelniajacy moje zalozenia ,wiec troche inwencji i cos sie trafi.Acha nie warto wierzyc w nieruchomosciach w potege internetu ,bo w przypadku zakupow okazyjnych sie to nie sprawdza.lepiej pojezdzic i popytac tubylcow .Pzdr

Xmarek30
27-04-2012, 19:45
gumis jestem z tobą brachu wpadaj do bytomia jak bedziesz miał chwile zapraszam

gumis107
27-04-2012, 21:44
Witam ,thx za zaproszenie ,ale ostanio nie za czesto tam bywam ,a poza tym robie lwasnie remont strychu ,wiec mam co robic :-).Wiesz skoro jestes z Bytomia to moze rozgladnij sie za jakas stara chalupa o grubych murach,jezeli konstrukcyjnie bedzie ok ,to w wiekszosci przypadkow ,moze Ci sie oplacic remont ,tylko musisz uwazac bo w Bytomiu jest sporo domow ze szkodami gorniczymi.Stare chalupe z cegly bo takie sa najczesciej na Slasku mozna dosc ladnie odnowic wiertarka ze szczotka a jezeli konstrukcja jest drowa to remont mozna zrobic porzadnie mieszczac sie w okolicach ok 500zl/m.kw i to lacznie z wyposarzeniem.Tu jest zdjecie (tylko musisz zjechac myszka ,bo jest duze ) jaki syf mialem zaraz po zakupie http://www.bankfotek.pl/view/144809 wiec jakbys cos trafil podobnego ,ale wlasnie o niespekanych scianach i zdrowej wiezbie to moze Ci sie to oplacic .Najlepszy numer kzrobilem kupujac poprzedni dom ,sprawdzilem tylko wiezbe i piwnice i od razu kupilem ,nawet nie wiedzilem ile jest pokoi i jaki rozkalad pomieszczen ,bo akurat przy takiej lokalizacji i cenie nie mialo to znaczenia ,znajomi nie mogli uwierzyc ze kupilem dom nie wiedzac takich rzeczy :-).Wiesz ,wez auto w weekend kup troche tanich piw i win owocowych i wybierz sie w okolice ktore Cie interesuja.Najlepiej pogadaj z ludzikami zlopiacymi piwo pod okolicznymi sklepami sa cennym zrodlem wiedzy o nieruchomosciach,popytaj znajomych mieszkajacych w okolicach,pojedzij po bocznych uliczkach i popytaj mieszkancow okolic .W necie ciezko cos ciekawego trafic ,dlatego najlepszy jest kontakt bezposredni i pamiatj zanim zaczniesz remontowac stary dom musisz duuuuzo poczytac jak to zrobic ,aby go nie spieprzyc bo o to jest strasznie latwo.Poza tym stary zadbany dom w zwiazku ztym ,iz wiekowae budownictwo staje sie coraz bardziej trendy zysuje na wartosci i to znacznie ,a nowobudowanymi domami jest raczej na odwrot(zreszta to samo dotyczy starych ladnie utrzymanych aut).Moja sasiadka kupila ok 10 lat lat temu ponad 100 letni dom z dusza za 40tys.zl (takie wtedy byly ceny) ,wpakowala w niego ok 200tys .zl ,pomieszkala 9 lat ,a ostatnio poszedl za 620.000zl ,wiec jezeli nie wpakujesz sie na mine budowlana co czasami sie zdarza to moze byc najracjonalniejszy ekonomicznie wybor i do tego mozesz w przypadku odsprzedazy zyskac duzo wiecej niz w banku.A tak aporopo mojego kominka ,jest on ustyowany jak widac w rogu pokoju w centralnym punkcie domu ,w scianach za nim sa kratki z zaluzjami ,a u gory jest stary kanal wentylacyjny ktorym powietrze z obudowy kominkowej przemieszcza sie na poziom strychu, tym oto banalnym sposobem ,jeden biedny wklad kominkowy ogrzewa lacznie 2 poziomy domu i to bez zadnych pomp ,DPG i innych "nowoczesnych " cudow techniki:-).Wiesz czasmi przy remontach starych domow lepiej zaczynac remonty od strychu , bo bywa ,ze najszybciej mozna zrobic strych i juz mieszkac ,a dol robic potem ,no ,ale jak wiadomo wszystko zalezy jaki to dom Pzdr