PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperatory Pro-Vent - opinie



francuz2
04-04-2012, 00:00
Witam wszystkich na forum,
czy macie jakieś doświadczenia z rekuperatorami (Mistral) firmy Pro-Vent? Wg jednej z firm, która złożyła mi ofertę na instalację wentylacji WM z rekuperatorem to dobry stosunek ceny do jakości. Są pojedyncze wypowiedzi nt. tych rekuperatorów, chciałbym jednak to wszystko zebrać do kupy... :p
Pozdrawiam
Marcin

stefan_ems
11-08-2014, 13:37
Witam wszystkich na forum,
czy macie jakieś doświadczenia z rekuperatorami (Mistral) firmy Pro-Vent? Wg jednej z firm, która złożyła mi ofertę na instalację wentylacji WM z rekuperatorem to dobry stosunek ceny do jakości. Są pojedyncze wypowiedzi nt. tych rekuperatorów, chciałbym jednak to wszystko zebrać do kupy... :p
Pozdrawiam
Marcin

A podniosę wątek.
Musze wybrać i jestem prawie zdecydowany na taki, bo są produkowane niedaleko.
Ale ... no własnie ... czy to będzie dobry wybór?
Pzdr.

duss
15-11-2014, 13:24
Ja wlasnie zamawiam proventa 800 duo ec.

Czy ma ktos w domu jakikolwiek model centrali proventa....chcialbym zobaczy jak wygladaja podejscia/ryry pracujacego juz rekuperatora.

Tomasz Brzęczkowski
15-11-2014, 20:29
Trochę nie orientują się w temacie, wymienniki dodaje się równolegle 289346 nie szeregowo. 289347

SYNEK12
17-11-2014, 21:14
Witam,

Bralem kiedys pod uwagę te rekuperatory ale wyczytałem że troszke oszukują z danymi przy zuzyciu pradu. Z tego co udało mi się wyczytać to ta 800 i tak duzo bierze pradu 390 W to według mnie bardzo dużo. radze sobie sprawdzic przed zakupem pobór energii. Ja dokonałem wyboru i kupiłem Selenke II 500 ale jest tez 800. Moja pobiera nie wiecej jak 200 Watt przy max.(sprawdziłem to) a to jest jeden z czynników ważnych przy wyborze. Ma super sterownik w cenie i nagrzewnice wstepną. Jak narazie jestem bardzo zadowolony.

Tomasz Brzęczkowski
18-11-2014, 06:53
Witam,

Bralem kiedys pod uwagę te rekuperatory ale wyczytałem że troszke oszukują z danymi przy zuzyciu pradu. Z tego co udało mi się wyczytać to ta 800 i tak duzo bierze pradu 390 W to według mnie bardzo dużo. radze sobie sprawdzic przed zakupem pobór energii. Ja dokonałem wyboru i kupiłem Selenke II 500 ale jest tez 800. Moja pobiera nie wiecej jak 200 Watt przy max.(sprawdziłem to) a to jest jeden z czynników ważnych przy wyborze. Ma super sterownik w cenie i nagrzewnice wstepną. Jak narazie jestem bardzo zadowolony.
Reku chodzi 99% czasu na 100-130m3/h - ważne jest więc, nie to co jest na maxsa a na I biegu. Tu najlepsze instalacje schodzą poniżej 15W.

paciorki
18-11-2014, 07:00
Mamy pro venta pracującego ponad dwa lata. Jeśli sprawa aktualna to służę pomocą.

SYNEK12
18-11-2014, 07:32
Ja tylko podałem przykład zuzycia energi Selenki a pro-venta.Tak sie składa że mój sterownik posiada płynna regulacje od 10 do 99% i jest w zestawie z urzadzeniem bez dodatkowych dopłat. A biegi to ja mam w samochodzie :)

SNCF
13-03-2015, 17:18
Witajcie

Mam w domu od 8lat rekuperator Mistral DUO 400 ze zwiększonymi średnicami we/wy
Powiedzmy ze sie sprawdzał....

jednak ostatnio słyszę że silnik/silniki zaczynają "ćwierczeć/skrzypieć"
nie mam pojęcia czy są tam np:szczotki do wymiany? może łożyska?
Pro-vent odpisuje ze trzeba kupić cały silnik za jedyne 750zł/1szt.....czyli 1500zł

Wobec jednak nie do końca dobrej konstrukcji zastanawiam się czy nie kupić lepszej jednostki nowej?

Wady Rekuperatora który mam - Mistral DUO

- drży/ musiałem go podwiesić na strychu na sprężynach do sufitu mimo to jest odczuwalne w domu że "pracuje"

- upierdliwe odkręcanie klapy by zrobić by-pass lub zmienić filtr

- bardzo tandetny sterownik, klawisze straciły styki po 3latach i zmiana prędkości to cud = pół godziny naciskania RC3
http://www.pro-vent.info/wp-content/uploads/2006/11/Rc3_bok-400x300.jpg
tandeta maksymalna - nie kupujcie

- pobiera 200W na 2gim biegu

może ktoś się orientuje gdzie regenerują taki silnik czy się da?

fotohobby
13-03-2015, 18:34
A niektorzy nie potrafia pojać, dlaczego jeden rekuperator kosztuje 2000zł, a inny 4000zł....

SNCF
13-03-2015, 18:58
Nie wiem jakie są teraz ceny ale w 2007roku na reku duo,bajery,sterownik trzeba było wydać ponad 7000zł

fotohobby
13-03-2015, 19:12
Ceny spadają, jestem ciekaw, ile wtedy kosztował Brink, czy Jan-Gaz 400.
Być może były droższe, ale to tylko potwierdza fakt, że im wieksza sprzedaż, tym nizsze ceny

marcin.sto1
13-03-2015, 23:01
Byłem prawie zdecydowany na Pro-venta, chyba jednak dołożę i kupie Brinka. Z drugiej strony, jak będzie wyglądał ten Brink po 8 latach? Ciekawe....?
Może jest jakiś zadowolony użytkownik?

SNCF
14-03-2015, 12:13
ok bo dyskusja jest jak kobiet przy kawce

czy silniki z Mistral DUO 400 naprawia się bo u mnie zaczęły ćwiergolić?

wygląda on coś jak ten: http://www.wentylacja.biz/img/wentylacja_produkty/big/p_28344_foto1.jpg

one są na napięcie stałe?
mają szczotki, łożyska etc?

SNCF
21-04-2015, 13:38
Silniki uzyte to EBM
sprawdzalem, mają fabrycznie w specyfikacji 40.000MTBF godzin pracy
pracowały prawie 2x tyle !!

dokładnie takie: d2e146-hs97-01
http://html.alldatasheet.com/html-pdf/405231/EBMPAPST/D2E146-HT97-01/391/1/D2E146-HT97-01.html

http://img-europe.electrocomponents.com/largeimages/R6963550-01.jpg

wiec pieprzenie ze ta firma czy inna zrobiła reku to dziecinada, najczystszy amatorstwo.
W tamtych latach wszyscy takie stosowali, całe USA z centralami wentylacyjnymi jest na tych silnikach


Silniki naprawiłem w tym zakładzie:
http://www.ze.com9.pl/?kontakt,20

140zł/1szt

sterownik naprawiłem sam, był zimny lut, 2dni dochodzenia 10sekund pracy

ot "fachofcy" forumowicze, pierdzenie w stołek zero konkretow, mozecie sobie kolory doradzac z kobitami i tyle

Tomasz Brzęczkowski
21-04-2015, 14:59
Ten wentylator na I biegu pobiera tyle W co moja klimatyzacja i wentylacja razem. Może dlatego nie bardzo ktoś chciał Panu pomóc.

kangaxx
23-04-2015, 00:57
W tamtych latach wszyscy takie stosowali, całe USA z centralami wentylacyjnymi jest na tych silnikach

i w autach też takie same silniki były i meble w chałupach...

wbbmzg
23-04-2015, 07:46
Ten wentylator na I biegu pobiera tyle W co moja klimatyzacja i wentylacja razem. Może dlatego nie bardzo ktoś chciał Panu pomóc.

at Tomasz
...to ile W pobiera twój zestaw i co to jest?

SNCF
23-04-2015, 22:51
Ten wentylator na I biegu pobiera tyle W co moja klimatyzacja i wentylacja razem. Może dlatego nie bardzo ktoś chciał Panu pomóc.

wow 90W pobiera klimatyzacja, super...

leki juz wzięte?

eprom
10-05-2015, 10:57
Teraz ja stoje przed zakupem rekuperatora, wybór padł na mistral 300, standardowa sterownik rc6 mini. Czy ktoś takiej centrali używa, jakieś opinie, sugestie?

Tomasz Brzęczkowski
11-05-2015, 05:09
at Tomasz
...to ile W pobiera twój zestaw i co to jest?

Toschiba Daisekai maksymalny pobór mocy 355W .

Pro-Vent
11-08-2015, 08:59
Szanowni Państwo,

Z pewnym zaniepokojeniem przeczytaliśmy niektóre Państwa opinie na temat produktów firmy Pro-Vent. Jednym z fundamentów naszej firmy jest zasada ciągłego usprawniania naszych wyrobów, dlatego każda uwaga jest dla nas bardzo cenna. Do kilku kwestii postanowiliśmy się jednak ustosunkować:

+ zużycie prądu: istotną rolę odgrywają tutaj dwa czynniki - opory wewnętrzne centrali oraz rodzaj zastosowanego wentylatora. Centrale MISTRAL zawsze charakteryzowały się najmniejszymi oporami wewnętrznymi (poniżej 140 Pa dla większości central domowych). Co do wentylatorów - obecnie do większości produkowanych przez nas central oferujemy najnowsze, bardzo ciche i energooszczędne wentylatory firmy EBM z linii "EC Radical", które uznaliśmy za najlepszy wybór na rynku. Dodajmy, że parametrem charakteryzującym zużycie energii elektrycznej przez daną centralę nie jest zużycie prądu przy maksymalnym wydatku, a tzw. współczynnik SFP (Specific Fan Power). Firma Pro-Vent jako jedna z pierwszych sporządziła dla większości swoich wyrobów pełne charakterystyki do wyznaczania SFP. Potwierdzeniem znakomitych parametrów funkcjonalnych central Pro-Vent jest fakt, że np. centrale MISTRAL PRO spełniają wszystkie wymagania programu NF15 dla budynków pasywnych i to z dużą "nawiązką", o czym świadczą uzyskane certyfikaty Państwowego Laboratorium Badawczego w Radomiu.

+ zdejmowanie pokrywy inspekcyjnej: 8 lat temu rzeczywiście zdejmowanie pokrywy mogło być uciążliwe. Jednak przy aktualnie stosowanym rozwiązaniu trwa to dosłownie 3-4 sekundy. W razie konieczności istnieje możliwość przerobienia poprzedniego rozwiązania na obecne w już pracujących urządzeniach.

+ rodzaje manipulatorów: modele polecane 8 lat temu oczywiście są już teraz przestarzałe, choć wciąż dajemy Klientom możliwość wyboru także bardzo prostych, nieco innych manipulatorów. Obecnie polecamy już głównie manipulatory dotykowe, a także sterowanie zdalne z urządzeń mobilnych.

+ problemy ze "skrzypieniem/drżeniem": trudno się do tego odnieść, gdyż jest to zapewne problem samej instalacji. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który dzięki wieloletniej ścisłej współpracy z firmami instalacyjnymi zgromadził szeroką wiedzę, którą chętnie się dzieli. W całej Polsce z powodzeniem i bezawaryjnie pracuje wiele tysięcy instalacji z centralami MISTRAL, a wszelkie tego typu pojedyncze przypadki trzeba po prostu rozwiązywać.

+ szeregowe łączenie wymienników (MISTRAL DUO): zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi być zwolennikiem takiego rozwiązania, dlatego jest to tylko jedna z wielu oferowanych przez nas możliwości. Warto jednak podkreślić, że połączenie szeregowe jest jak najbardziej dopuszczalne i ma za zadanie zwiększenie sprawności temperaturowej odzysku ciepła, matematycznie według wzoru: n = 1 - [(1-n1)*(1-n2)]. Podobne centrale są produkowane od wielu lat choćby przez kanadyjską firmę Lifebreath. Do tej pory przychodzi do nas sporo zamówień na centrale z serii DUO i Klienci są z nich naprawdę zadowoleni.

Szanujemy uczciwą konkurencję i proszę nam wierzyć, że wszelkie naciąganie danych w ulotkach traktujemy jako niedopuszczalne. Zależy nam na tym, aby nasi Klienci cieszyli się urządzeniami Pro-Vent przez długie lata, dlatego w razie pytań, problemów technicznych lub sugestii dotyczących aktualnych rozwiązań, gorąco zachęcamy do kontaktu.

Pozdrawiamy serdecznie,
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
327101

PliP
01-11-2015, 21:16
Szanowni Państwo,

Z pewnym zaniepokojeniem przeczytaliśmy niektóre Państwa opinie na temat produktów firmy Pro-Vent.

Fajny temat i nagle się urwał- pozostaje więc dalsze błądzenie i analizowanie tego co kupić. Obecnie na tapecie mam Rekuperator Mistral Pro 400 EC. Trzeba trochę poczytać co o nim piszą ludzie, co opowiadają instalatorzy :D

krum
12-12-2015, 21:29
Ostatnio zainteresowały mnie rekuperatory Mistral mini lub Miastral 25 Econo. Mam ok 100m2 powierzchni. Tylko czemu kroćce mają 150 lub 160 mm ?
Ktoś użytkuje to cudo? Jakieś opinie?

okobar
08-01-2016, 10:46
342583


a ja mam pytanie do użytkowników mistrali

ramki z filtrami mają na sobie strzałki :P
powiedzcie mi jak te strzałki obrazujące przepływ powietrza są pozakładane

na rysunku pokazuję jak u mnie filtry są - strzałki na ramkach filtrów wskazują do "rekuperatora" - na kanałach ze ściany zewnętrznej wskazuje do rekuperatora, na kanałach od instalacji z domu tez wskazują na rekuperator

byłem niedawno u innych użytkowników smarta - pokazali mi rekuperatorek - strzałki mieli dokładnie odwrotnie - czyli przepływ powietrza skierowany akurat na zewnątrz rekuperatora

i u mnie i u nich zakładali autoryzowani przedstawiciele... jak wy macie?

Tulisko
23-06-2018, 06:45
Witam,

Czy ktoś już miał do czynienia z tym sterownikiem?
http://www.pro-vent.pl/manipulatory/manipulatory-dotykowe/rc7/

Jakieś odczucia?