PDA

Zobacz pełną wersję : Budowanie zimą



TomK
20-11-2001, 13:51
Witam,

Na poczatku grudnia mam nadzieje otrzymac zezwolenie na budowe.
Zanim sie uprawomocni bedzie juz koniec roku.
Wyglada zatem, ze z planow szybkiego rozpoczecia prac raczej nic juz nie
wyjdzie.

Chcialbym jednak zasiegnac opinii - na ile ryzykowne jest wylanie fundamentow i postawienie stanu surowego przez zime?
Wybrany przez mnie material to YTONG, dom nie bedzie podpiwniczony....

Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze wiele zalezy od pogody w zimie.
Poniewaz jednak buduje pod Warszawa mam nadzieje, ze mroz ponizej 10C nie bedzie trzymal caly czas i los dalby szanse cos postawic.
Jak widac zalezy mi na czasie.
Wiem, ze w dzisiejszej sytuacji rynkowej znajde firme, ktora podjelaby sie takiego zadania.

Chcialbym jednak wiedziec jak wysokie jest zagrozenie jakosci wykonanego budynku.

Aha - zaprzyjazniony budowlaniec mowil, ze w przypadku budowania metoda tradycyjna byloby latwiej. Ytong jednak stawia sie na klej i ten moze sie w zimie nie czuc najlepiej.

Z powazaniem,
TomeK

Dave
21-11-2001, 07:47
Wejdz na strone ytonga i sciagnij zeszyt techniczny nr 9. Jest tam napisane o murowaniu w warunkach zimowych. Generalnie widac ze mozliwosci pewne sa ale dotycza glownie okresu jesienno-wiosennego (np. temp. nie moze caly czas byc ponizej -2C) czyli takiego jak teraz (w nocy mroz, w dzien odwilz). W przypadku zimy i temperatury stale nizszej niz -2C lub nawet -5C widac ze praktycznie nic nie powinno sie robic. Dlatego uwazam ze nierealne jest budowanie z Ytonga zima. Albo wykonawca bedzie oszukiwal i budowal mimo mrozu co moze skonczyc sie tym ze mur nie bedzie zwiazany albo bedzie patrzyl na termometr i bedzie mial wielotygodniowe przestoje... Lepiej kupic materialy teraz i zaczac budowe wiosna. Co do fundamentu - to po zastosowaniu dodatkow przeciwmrozowych mozna lac je w zimie.

kropkq
25-10-2006, 14:16
siema

beton44
25-10-2006, 17:35
Jak widac zalezy mi na czasie.



jeżeli na tym tylko nie na kosztach:

to jest zupełnie proste sprawdzone rozwiązanie - gdy złapie mróz

CIEPLAK


czyli zbudować trzeba najpierw taką wiatę z dachem większą od domu, teraz to nie trzeba całej robić z desek są inne materiały - można boki obić folią


do środka "kozę" albo kilka, dyżurnych do palenia "na okrągło"


i można murować/tynkować nawet przy -30 stopniach Celsjusza...




z historycznych przykładów użycia CIEPLAKA - takich prawdziwie polskich - stacje kolejki linowej
na Kasprowy Wierch zaczęto budować jesienią, a w lutym czy marcu musiały być gotowe były jakieś zawody - na Myślenickich Turniach jest zimą zimniej niż w Warszawie - cieplaki się sprawdziły....

majster ryszard
25-10-2006, 18:27
JAK
masz dużo piniędzy to wszystko można tylko to policz a system jest sprawdzony tak jak napisał beton trzech palaczy na zmiany ale ciebie nic nie goni to poco pozdrawiam wczesnom wiosnom wylewam fundamenty i pędze do góry ytung to szybciutko kładziemy pozdrawiam