PDA

Zobacz pełną wersję : Duże przeszklenia w PCV - ryzyko?



bami
05-04-2012, 21:29
Mam cichą nadzieję, że wypowiedzą się forumowi fachowcy od okien...
Bo ja mam już kompletny mętlik w głowie, a byłam tak blisko decyzji :-)
Mam dużo dużych okien. W sumie 85 m kw. Największy HS ma wymiar 2,7 x 2,55 wysokości. Największe przeszklenie (fix ma 3,60 x 2,55 - mam nadzieję, że da się podzielić na pół...). Największe uchylne ma 1,2 x 2,55. Pierwsza informacja, jaką otrzymałam było, że raczej musi być drewno lub aluminium. Zatem decyzja: drewno (btw bardzo dziękuję Finlandii za wyceny i wymianę korespondencji - profesjonalne potraktowanie potencjalnego klienta :-)). W tak zwanym "międzyczasie" zmiana koncepcji kolorystycznych elewacji no i wyszło, że okna MUSZĄ być szare - no to aluminium... robię wyceny, rozmawiam z producentami...no i dwóch z nich sugeruje PCV - a ja też mam na PCV ochotę bo Uw no i cena...
pomocy...

finlandia
05-04-2012, 21:48
Ty masz duże przeszklenia? Twoja koleżanka ( o ile dobrze kojarzę) - ta to ma dopiero.... BRRRRRR :D
Jestem przerażony tym trendem, ale cóż. Jestem zachowawczy w wycenach i czego sam nie uniosę to nie uznaję że da się zrobić. Także nie bierz mnie na serio:)

auka
06-04-2012, 09:03
Mam cichą nadzieję, że wypowiedzą się forumowi fachowcy od okien...
Bo ja mam już kompletny mętlik w głowie, a byłam tak blisko decyzji :-)
Mam dużo dużych okien. W sumie 85 m kw. Największy HS ma wymiar 2,7 x 2,55 wysokości. Największe przeszklenie (fix ma 3,60 x 2,55 - mam nadzieję, że da się podzielić na pół...). Największe uchylne ma 1,2 x 2,55. Pierwsza informacja, jaką otrzymałam było, że raczej musi być drewno lub aluminium. Zatem decyzja: drewno (btw bardzo dziękuję Finlandii za wyceny i wymianę korespondencji - profesjonalne potraktowanie potencjalnego klienta :-)). W tak zwanym "międzyczasie" zmiana koncepcji kolorystycznych elewacji no i wyszło, że okna MUSZĄ być szare - no to aluminium... robię wyceny, rozmawiam z producentami...no i dwóch z nich sugeruje PCV - a ja też mam na PCV ochotę bo Uw no i cena...
pomocy...

dopisuje sie do powyzszego pytania... rowniez planuje drzwi tarasowe 3,60 x 2,30. tylko jeszcze nie wiem czy PCV czy drewno... doradzcie prosze !

witek86
06-04-2012, 09:59
Mam cichą nadzieję, że wypowiedzą się forumowi fachowcy od okien...
Bo ja mam już kompletny mętlik w głowie, a byłam tak blisko decyzji :-)
Mam dużo dużych okien. W sumie 85 m kw. Największy HS ma wymiar 2,7 x 2,55 wysokości. Największe przeszklenie (fix ma 3,60 x 2,55 - mam nadzieję, że da się podzielić na pół...). Największe uchylne ma 1,2 x 2,55. Pierwsza informacja, jaką otrzymałam było, że raczej musi być drewno lub aluminium. Zatem decyzja: drewno (btw bardzo dziękuję Finlandii za wyceny i wymianę korespondencji - profesjonalne potraktowanie potencjalnego klienta :-)). W tak zwanym "międzyczasie" zmiana koncepcji kolorystycznych elewacji no i wyszło, że okna MUSZĄ być szare - no to aluminium... robię wyceny, rozmawiam z producentami...no i dwóch z nich sugeruje PCV - a ja też mam na PCV ochotę bo Uw no i cena...
pomocy...

hmm...
Najpierw dostałaś informacje o tym że albo drewno albo aluminium.i tu się zgadza bo za wysokie na pcv.zmiana na drewno nie ma szarego(bym brał biały i nie mył:) )zmiana na aluminium i 2panów jednak zrobi w pcv? jeśli chcą wykonać takie wysokie bez naświetli to od razu możesz im podziękować.chyba że proponują pcv ale mówią że trzeba zmniejszyć na wysokość to ok.
Aluminium zimne i drogie ...no co zrobić!
Jeśli Fin powiedział że nie zrobi takich gabarytów w pcv a ma na czym szaleć to raczej bym sobie rade wziął do serca!

witek86
06-04-2012, 10:02
dopisuje sie do powyzszego pytania... rowniez planuje drzwi tarasowe 3,60 x 2,30. tylko jeszcze nie wiem czy PCV czy drewno... doradzcie prosze !

To już ty musisz zdecydować bo tu podział będzie na tych co wolą (sprzedają) drewno i pcv!
w PCV i drewnie da się zrobić HS (szyby 6)

Charlie
06-04-2012, 11:26
Jak przesuwki to tylko DREWNO.
Plastik to zły kierunek :)

finlandia
06-04-2012, 11:49
Charlie, jak już tu jesteś to odniesiesz się może do ograniczeń które mam w cenniku:
1. Szyby 4/16/4itp - maksymalna wielkość w moim katalogu 1400x2400, co przekłada się na okno do max 1600x2600 bez podziałów (pomijając ograniczenia okuć i profili).
2. Szyby 6/16/6 - max 2000x3500 - co oznacza okno szerokie nawet na 3700 ale wysokości "tylko" ok 2200. Szerokość może być ogromna, ale wysokości zawsze mi brakuje, bo zwykle okna balkonowe mają ok 2300 i wyżej..
To ogólne ograniczenia hut szkła czy może są dodatkowo obcięte przez producenta okien?

Charlie
06-04-2012, 12:11
Charlie, jak już tu jesteś to odniesiesz się może do ograniczeń które mam w cenniku:
1. Szyby 4/16/4itp - maksymalna wielkość w moim katalogu 1400x2400, co przekłada się na okno do max 1600x2600 bez podziałów (pomijając ograniczenia okuć i profili).
2. Szyby 6/16/6 - max 2000x3500 - co oznacza okno szerokie nawet na 3700 ale wysokości "tylko" ok 2200. Szerokość może być ogromna, ale wysokości zawsze mi brakuje, bo zwykle okna balkonowe mają ok 2300 i wyżej..
To ogólne ograniczenia hut szkła czy może są dodatkowo obcięte przez producenta okien?

Słuchaj - pierwsza cyfra to szerokość tafli a druga do wysokość. Czyli 1420 (powinno być ) jest szerokością a 2400 jest wysokością !!!! Także wysokości nie powinno Ci nigdy brakować :) Albo żeś coś źle zapamiętał albo Cię naciągają na grubsze szkiełko.

Ad.1 O`k
Ad. 2 1600 x 2600 dwie 6
Ad.3 2200 x 2800 dwie 8
Ad.4 2400 x 3000 dwie 10
Ad.5 2600 x 3500 dwie 12

Ale - można zmniejszyć grubości szkła versus rozmiary pod warunkiem użycia szkła HARTOWANEGO. Wtedy 6mm możesz stosować do 3000 a 8 mm do 3500.

Jeden minus szkła hartowanego - czas oczekiwania 2 tygodnie a nie 3 dni jak przy nie hartowanym.

finlandia
06-04-2012, 12:24
Słuchaj - pierwsza cyfra to szerokość tafli a druga do wysokość. Czyli 1420 (powinno być ) jest szerokością a 2400 jest wysokością !!!! Także wysokości nie powinno Ci nigdy brakować :) Albo żeś coś źle zapamiętał albo Cię naciągają na grubsze szkiełko.
.
no tak, podają tak jak mówisz - szerokość 1400, wysokość 2400..
Czyli mam rozumieć że nie można tej szyby położyć ??? hmmm

Ad2. i szyb 6mm (pakiet 6/18/6)- od dawna mam w katalogu 2000x3500 (wytyczne Glaspolu) - skąd ta rozbieżoność?

Do zadań specjalnych "mam" szybę 10hartowane/16/66.2 - prawie bez ograniczeń:)

finlandia
06-04-2012, 12:25
Ps. Bami - jeśli to Ty pytałaś o powody ograniczeń, to tak jakby moja teza dotycząca wielkości szyb znajduje potwierdzenie u naszego forumowego Guru w temacie szkła... :)

auka
19-04-2012, 10:39
Jak przesuwki to tylko DREWNO.
Plastik to zły kierunek :)

dlaczego ? jakies konkrety poprosze :)

witek86
19-04-2012, 12:00
dlaczego ? jakies konkrety poprosze :)

Oj no to się zaraz zacznie:)

auka
30-04-2012, 13:47
a jednak sie nie zaczelo :D

Charlie
30-04-2012, 17:19
no tak, podają tak jak mówisz - szerokość 1400, wysokość 2400..
Czyli mam rozumieć że nie można tej szyby położyć ??? hmmm

Ad2. i szyb 6mm (pakiet 6/18/6)- od dawna mam w katalogu 2000x3500 (wytyczne Glaspolu) - skąd ta rozbieżoność?

Do zadań specjalnych "mam" szybę 10hartowane/16/66.2 - prawie bez ograniczeń:)

Co to znaczy "położyć" w stolarce budowlanej ? Bo jeśli Ci chodzi o przeszklenia połaciowe ( dachowe ) to rządzą się one innymi parametrami statycznymi.
Add 2 .w gabarycie 3500 to mam nadzieję, że to szkło hartowane (poszukaj dokładnie zwrotu ESG - pewnie tam gdzieś jest ). W nieharcie to max 2000 x 2800.

Budowa szyby do zadań specjalnych rzeczywiście wytrzyma prawie wszystko :)

Charlie
30-04-2012, 17:22
dlaczego ? jakies konkrety poprosze :)

Jeśli nie ogarniasz co się dzieje z plastikiem w wysokich temperaturach, szczególnie na elewacjach południowych i zachodnich to weź plastikową łyżeczką czy widelczyk zapal zapalniczkę i potrzymaj 5- 10 cm nad płomieniem przez chwilę a stanie się jasność Twojego horyzontu.

Jakakolwiek przesuwka to mechanizm precyzyjny mocno wrażliwy na np.odkształcenia profilu.

finlandia
04-05-2012, 10:15
Co to znaczy "położyć" w stolarce budowlanej ? Bo jeśli Ci chodzi o przeszklenia połaciowe ( dachowe ) to rządzą się one innymi parametrami statycznymi.


Położyć tzn. zamienić wysokość z szerokością.. (pojawiła mi się taka wątpliwość kiedy napisałeś, że wysokości nie powinno mi zabraknąć). Czyli czy może być szyba 2400mm szerokości i 1400 wysokości? Czy to obrócenie ma jakiś wpływ na wytrzymałość szkła?

Charlie
06-05-2012, 16:57
Nie ma problem "położyć" szkło :) - wytrzyma w grubości 4mm ale masz problem z wysokością - 1400 to dla Krasnali :)
Chcesz np. pozyskać gabaryt do przesuwki 2200 x 2800 to musisz użyć szkła grubości 6mm (wszystkie szyby - nawet w 3 szybówkach )
Jeśli chcesz mieć np. gabaryt 2400 x 2800 to musisz użyć szkła grubości 8 mm ( wszystkie szyby) lub hartowane szkło grubości 6 mm. Niestety ale rzadko spotyka się szkło niskoemisyjne 8 mm w związku z tym zastępuje się je szkłem 66.2 - LE ( Low Emition czyli niska emisja ).
Powyżej 2800 dzwonimy lub wysyłamy maila do szklarza - nie do Urzędwoskiego tylko do jego dostawcy szkła - zobacz po ramkach w szybach kto teraz mu wrzuca szkło.

finlandia
07-05-2012, 09:30
Dokladnie mam na myśli pakiety ze szkłem 6mm, bo 4mm to praktycznie tylko małych okienkach.. "Leżąca na dłuższym boku" szyba 6mm daje mi w balkonach możliwość ok 2,2m wysokości, a porządane jest więcej, tak do 2,5m... O tym pisałem że mi zawsze brakuje.

Okno z szybą 2800mm nie mieści się na przeciętnym aucie do transportu, pod wiaduktami ani w moim magazynie. No i nie udźwignę, więc z góry odmawiam...

Charlie
07-05-2012, 17:58
....
Okno z szybą 2800mm nie mieści się na przeciętnym aucie do transportu, pod wiaduktami ani w moim magazynie. No i nie udźwignę, więc z góry odmawiam...

Ty chyba żartujesz sobie :)

Charlie
07-05-2012, 18:05
Dokladnie mam na myśli pakiety ze szkłem 6mm, bo 4mm to praktycznie tylko małych okienkach.. "Leżąca na dłuższym boku" szyba 6mm daje mi w balkonach możliwość ok 2,2m wysokości, a porządane jest więcej, tak do 2,5m... O tym pisałem że mi zawsze brakuje.

...

ja tam bym nie był taki aptekarz :)

andrzejzms
08-05-2012, 08:37
Mam cichą nadzieję, że wypowiedzą się forumowi fachowcy od okien...
Bo ja mam już kompletny mętlik w głowie, a byłam tak blisko decyzji :-)
Mam dużo dużych okien. W sumie 85 m kw. Największy HS ma wymiar 2,7 x 2,55 wysokości. Największe przeszklenie (fix ma 3,60 x 2,55 - mam nadzieję, że da się podzielić na pół...). Największe uchylne ma 1,2 x 2,55. Pierwsza informacja, jaką otrzymałam było, że raczej musi być drewno lub aluminium. Zatem decyzja: drewno (btw bardzo dziękuję Finlandii za wyceny i wymianę korespondencji - profesjonalne potraktowanie potencjalnego klienta :-)). W tak zwanym "międzyczasie" zmiana koncepcji kolorystycznych elewacji no i wyszło, że okna MUSZĄ być szare - no to aluminium... robię wyceny, rozmawiam z producentami...no i dwóch z nich sugeruje PCV - a ja też mam na PCV ochotę bo Uw no i cena...
pomocy...
Przy tych wymiarach wybierz okna drewniane , aluminiowe lub jeżeli masz na to pieniadze aluminiowo drewniane ( wtedy może byś np. wewnatrz drewno lazur a od zewnątrz kolor szary ) .Takie okna dadzą gwarancje i konfort użytkowania. W przypadku PVC takie okna są co prawda wykonalne , ale tak szczerze mówiąc , troche za duże jak na ten materiał i możesz mieć problemy z ich użytkowaniem .Przy okazji dowiedz się czy dostaniesz pełna gwarancję np na oknp pcv 120 x 255 Uchylne. Jeżeli chodzi o szyby to warto wybrać te o grubszych taflach szkła, i nie wybierać na siłę tych tańszych. Bedą one pewniejsze w użytkowaniu spadnie ryzyko pęknięcia ( a wymiana takiej szyby to znaczny koszt ) nie badą też " falowały tafle szkła np. przy zamykaniu drzwi.

marcin.kolo88
14-10-2018, 13:23
Witam
Chciałem podpiąć sie pod temat. Zachciało mi się okna od strony południowo-zachodniej , wypuszczonego na 3strony (chyba to wykusz) z dwoma narożnymi słupkami. I____I
Okno ma wymiar 100cm x400cm x100cm i wysokie na 170cm i chciałbym je zrobić jako fix
Czy istnieje możliwość tego najwiekszego przeszklenia zrobić w jednym kawałku, bo na projekcie mam w dwóch po 200cm i tak mi dwie firmy zrobiły kosztorys pomimo zapytania o całą szybe na 4m.
Ponadto przewiduje na to okno żaluzje fasadową i pojawia się kolejne pytanie czy jest szansa zamówić szeroką na 4m czy będzie musiała mieć słupek w połowie szerokości ?
Na koniec pytanie czy od strony południowej nie bedzie problemu jeśli rama będzie pcv?

jareko
14-10-2018, 18:08
W PVC 4mb ?
Zapomnij
Zaluzja fasadowe tej szerokości to żaden problem