PDA

Zobacz pełną wersję : Okna MS TYTANOWEtermo vs system Schuco Corona SI 82, które bardziej energooszczędne?



tutli_putli
09-04-2012, 16:26
Może ktoś bardziej obeznany w temacie okien energooszczędnych podpowie mi czy czy Schuco od MS bardzo się różnią parametrami? I które lepiej wybrać do domu energooszczędnego? W grę wchodzę tylko te dwie pozycje, na które dostałam bardzo dobre wyceny, obie na podobnym poziomie - PVC MS TYTANOWEtermo vs system Schuco Corona SI 82
Mam teraz niezłą zagwozdkę a aż tak bardzo nie znam się na tych wszystkich współczynnikach U, k czy g. Czytając posty na forum o oknach mam totalną sieczkę w głowię i sama nie wiem, które będą miały lepsze parametry? Okna w moim domu maja mieć ciepły montaż w ociepleniu.

MS jak podaje producent mają szer 72mm szeroki profil 5-komorowy, specjalnie skonstruowany dla zapewnienia doskonałej izolacji termicznej. W skrzydłach i ramach okiennych w miejsce wzmocnień stalowych, zastosowano rewolucyjny system wzmocnień termicznych MS . Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła ramy okiennej został obniżony do poziomu Uf=1,0W/m 2K. W porównaniu z innymi oknami o profilu pięciokomorowym, w których zastosowano szybę 1,0 i wzmocnienia stalowe, parametry cieplne okien TYTANOWYCHtermo PVC* są lepsze o 33%. Zastosowanie szyby superTermo u = 0,5 W/m2K dodatkowo poprawia właściwości termoizolacyjne okien. Okucia antywłamaniowe z kutym, hartowanym ryglem oraz zaczepem ze stali tytanowej w połączeniu z klamką zaopatrzoną w mechanizm zabezpieczający to najsolidniejszy pakiet rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo.

Natomiast na temat Schuco Corona SI 82 producent pisze:


system 7-komorowy zapewnia najwyższą ochronę termiczną i akustyczną, wykorzystywany w budownictwie energooszczędnym i pasywnym
7 komorowe skrzydło o szerokości 90 mm oraz rama 6 komorowa o szerokości 82 mm zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną
6 komorowy profil ramy o głębokości 82 mm, zapewniające większe bezpieczeństwo i ochronę przed włamywaczami
Współczynnik przenikalności cieplnej profilu wynosi U = 1,1 W(m2K), co przy zastosowaniu potrójnego pakietu szybowego oznacza, że okno może osiągnąć wartość współczynnika przenikania ciepła nawet na poziomie U = 0,75 W(m2K).
Szyba potrójna 4/16/4/16/4 w pakiecie 44 mm ze szkła niskoemisyjnego, o współczynniku U = 0,5 W/m2K (przenikalność cieplna metodą badawczą) minimalizuje straty ciepła zachowując jednocześnie najwyższą przezroczystość.
System uszczelnienia z trzema uszczelkami przylgowymi oraz specjalne własności szyby zespolonej pozwalają uzyskać doskonałą ochronę przed hałasem, deszczem oraz wiatrem.
Oryginalna stal Schuco o grubości od 1,5 mm do 2,5 mm o kształcie zamkniętym tworząca dodatkową komorę cieplną oraz zapewniająca bardzo dużą sztywność okna.

IVO333
09-04-2012, 18:40
W święta nie będę się pastwił nad wypocinami marketingowców. Jeżeli to Si82 jest od dobrego producenta wybrałbym właśnie je.

malux20
09-04-2012, 18:58
porozmawiaj sobie z montażystami od ms co się dzieje z ciemnymi oknami przy dużych temperaturach przy tym profilu

albo inaczej
zapytaj sie dlaczego ms przewiduję większe rozmiary otworów względem ramy przy tym profilu

finlandia
09-04-2012, 19:39
A by wiedzieć które z tych okien jest "bardziej energooszczędne" zapytaj sprzedawców obu firm o współczynnik U dla "okna referencyjnego 1230x1480 RU"Najlepiej jakby jeszcze mieli odpowiednie świadectwo z badań(z tym może być różnie), ale poproś, by policzono Ci U dla konkretnie tego okna i w wyposażeniu adekwatnym do oferty, bo niestety często bada się okno podrasowane niż najcześciej sprzedaje.. (taka marketingowa przypadłość)

tutli_putli
09-04-2012, 20:43
Malux - tylko moje wszystkie okna będą obustronnie białe :) Schuco na biały kolor daje wieczystą gwarancję:D
Co do U to z MS dostałam ofertę z wyliczonym U dla każdego z moich okien z schuco nie pytałam :)
IVO333 jeśli chodzi o producenta to schuco mam mieć od Okna Mielczarek ze Zduńskiej Woli - jest dużo reklam tej firmy w sieci natomiast nigdzie nie znalazłam żadnych za i przeciw odnośnie ich firmy :/ Osobiście bardziej skłaniam się do Schuco bo oferta 3 tysiące niższa od MS. Przedstawiciele bardzo konkretni i widać, że znają się na swojej pracy i profesjonalnym doradztwie. Przedstawiciel, który był na pomiarze twierdził, ze to co prezentują w ofercie faktycznie jest w tych oknach zawarte i nie robią ściemy w postaci zawyzania danych - ale to stwierdzenia przedstwiciela więc ciezko powiedziec czy obiektywne.

slaku
10-04-2012, 07:54
jak dla mnie system energooszczędny to tylko z 3 uszczelkami wiec tutaj ms odpada. A i jeszcze jedno " rewolucyjny system wzmocnień termicznych" to jeszcze jakoś do tego nie jestem przekonany zwłaszcza przy balkonach. Moim subiektywnym ;-) zdaniem dużo lepsze rozwiazanie to wklejana szyba.


Jeśli TYLKO z tych produktów wybierasz to bierz SI ale możesz śmiało też szukać innych.

tutli_putli
10-04-2012, 09:04
Co do tych wzmocnień termicznych to słyszałam opinie, że z pianką jako wkładką termiczną to lipa i tylko chwyt reklamowy ponieważ po jakimś czasie taka pianka się utlenia i traci swoje własności. Nie wiem sama jak to jest bo wiadomo każda sroczka swój ogonek chwali i chce dowalić konkurencji. Wolałabym poznać obiektywne zdanie ludzi którzy akurat nie chcą mi sprzedać okien a znają się na temacie. :)
Biorę pod uwagę tylko te dwie opcje, ponieważ trochę się już naszukałam i dostałam masę wycen i ofert z regionu i tylko te dwie przekładają się dla mnie na cenę jaką mogę zapłacić adekwatną do ich jakości. Nie ma też nie wiadomo jakich różnic między poszczególnymi producentami i systemami jakie oferowane są na rynku (przynajmniej w przedziale cenowym jaki mnie interesuje) W tym miesiącu muszę podpisać umowę więc muszę się już konkretne określić co wybiorę.

slaku
10-04-2012, 10:04
pianka się nie utleni jeśli jest oddzielona od powietrza i wilgoci więc ona tam się będzie znajdować przez cały czas. A przynajmniej nie spotkałem się z badaniami, ze ta pianka się utleni i zostanie z niej proszek wiec tutaj takie gadanie konkurencji jest dziwne.

Natomiast dla mnie okno energooszczędne POWINNO mieć 3 uszczelki i moim zdaniem powinnaś iść w tym kierunku. Obaj producenci są ok.

Ja głosuję na SI jako system 3 uszczelkowy. Zobaczymy co powiedzą inni znawcy ;-)

witek86
10-04-2012, 10:09
moje zdanie jest wypatrzona :)
schuco

IVO333
10-04-2012, 10:15
MS jak podaje producent mają szer 72mm szeroki profil 5-komorowy, specjalnie skonstruowany dla zapewnienia doskonałej izolacji termicznej.
Zwykła 5-komorówka, kto ją tak perfidnie specjalnie konstruował? Ze stalowym wzmocnieniem standardowa izolacyjność cieplna.
W skrzydłach i ramach okiennych w miejsce wzmocnień stalowych, zastosowano rewolucyjny system wzmocnień termicznych MS . Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła ramy okiennej został obniżony do poziomu Uf=1,0W/m 2K.
I w ten sposób wyeliminowano największą zaletę Brugmana jaką jest świetna statyka (sztywność)
W porównaniu z innymi oknami o profilu pięciokomorowym, w których zastosowano szybę 1,0 i wzmocnienia stalowe, parametry cieplne okien TYTANOWYCHtermo PVC* są lepsze o 33%. Zastosowanie szyby superTermo u = 0,5 W/m2K dodatkowo poprawia właściwości termoizolacyjne okien.
Szkło o U=0,5 jest z tafli 3mm praktycznie nie spotykanych u konkurencji ze względu na dość łatwe pękanie. Ale tu jest konieczne przy ograniczeniu grubości pakietu do 40mm aby osiągnąć magiczne 0,5. W większych przeszkleniach stosują 4mm i wtedy pakiet ma U=0,6
Okucia antywłamaniowe z kutym, hartowanym ryglem oraz zaczepem ze stali tytanowej w połączeniu z klamką zaopatrzoną w mechanizm zabezpieczający to najsolidniejszy pakiet rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo.
Jeden zaczep WK i klamka Secustic to najsolidniejsze zabezpieczenie antywłamaniowe? Litości nie znają ci piszący teksty do ulotek.

Natomiast na temat Schuco Corona SI 82 producent pisze:


system 7-komorowy zapewnia najwyższą ochronę termiczną i akustyczną, wykorzystywany w budownictwie energooszczędnym i pasywnym
7 komorowe skrzydło o szerokości 90 mm oraz rama 6 komorowa o szerokości 82 mm zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną
6 komorowy profil ramy o głębokości 82 mm, zapewniające większe bezpieczeństwo i ochronę przed włamywaczami
Współczynnik przenikalności cieplnej profilu wynosi U = 1,1 W(m2K), co przy zastosowaniu potrójnego pakietu szybowego oznacza, że okno może osiągnąć wartość współczynnika przenikania ciepła nawet na poziomie U = 0,75 W(m2K).
Szyba potrójna 4/16/4/16/4 w pakiecie 44 mm ze szkła niskoemisyjnego, o współczynniku U = 0,5 W/m2K (przenikalność cieplna metodą badawczą) minimalizuje straty ciepła zachowując jednocześnie najwyższą przezroczystość.
System uszczelnienia z trzema uszczelkami przylgowymi oraz specjalne własności szyby zespolonej pozwalają uzyskać doskonałą ochronę przed hałasem, deszczem oraz wiatrem.
Oryginalna stal Schuco o grubości od 1,5 mm do 2,5 mm o kształcie zamkniętym tworząca dodatkową komorę cieplną oraz zapewniająca bardzo dużą sztywność okna.

Tu już lepiej, w miarę suche fakty i cyferki bez nadmiernego fantazjowania.


Nie znam Mielczarka więc nie będę pisał czy to dobry wybór czy nie. Jeśli faktycznie przestrzegają zaleceń Schuco odnośnie wzmocnień to powinno być OK. Co do izolacyjności cieplnej zawsze lepszy będzie profil z uszczelką środkową (Si 82) mimo porównywalnego Uf do Tytanowych.
Ja bym skupił się jeszcze na montażu, ma być w warstwie ocieplenia i tu jest pole do popisu dla montażystów i tu właśnie największe pułapki czekają. Zrób jakieś rozeznanie wśród innych budujących na temat montażystów obu firm bo najlepsze okna nie pomogą jeśli oni kiepsko się sprawią.

P.S. Nie mam nic do MS ale nie lubię marketingowego wodolejstwa i ściemniania pisanego pod kątem ludu o którym klasyk Kurski Jacek się wypowiadał.

witek86
10-04-2012, 12:07
ad okna bezołowiowe etc.

surgi22
10-04-2012, 21:49
Myśle że lepszy będzie szerszy profil i 3 uszczelki czyli Schuco.

markonio
17-06-2015, 13:48
trochę nie rozumiem, myślałem, że okna schuco to okna schuco i zawsze będą takie same parametry. Na szybko analizując, znaczy to że jeżeli kupimy ten sam model okna np. w oliplast (http://oliplast.pl), awilux (http://awilux.pl) czy tur-plast (http://tur-plast.pl) to mogą one mieć różne parametry...?

finlandia
17-06-2015, 14:08
Trochę nie na temat (ten dotyczy innej marki) i trochę wieje reklamą (tylko o który link chodziło najbardziej?;) ale... trochę teoretyzując:
- tak, ten sam profil z niby tą samą szybą może mieć inne parametry. Np. Szyba U 0,5 może mieć lub nie ciepłą ramkę. Firma może stosować jakieś "grubsze" wzmocnienie - może być przez to zimniej, ale sztywniej co może przekładać się na większą żywotność i lepszą szczelność (a to już nam ostatnio policzył oknotest - jest bardziej istotne niż parametr U.

T12345T
17-06-2015, 14:13
trochę nie rozumiem, myślałem, że okna schuco to okna schuco i zawsze będą takie same parametry. Na szybko analizując, znaczy to że jeżeli kupimy ten sam model okna

A zupka pomidorowa mamy, żony i kochanki smakują tak samo? Gdyby nie, to czy to nie jest równie dziwne?

Redakcja
07-08-2015, 14:02
Zapraszamy do obejrzenia ciekawego filmu o oknach M&S Więcej niż okna. Jakie cechy ma nowoczesne okna z PCV - energooszczędne, bezpieczne, ładne? Zobacz nasz film:


1367

Zobacz inne filmy z życia i poradnikowe murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was (http://tv.muratordom.pl/)