PDA

Zobacz pełną wersję : jaki wkład 12-15kW wybrać, by miał dwie szyby i był szczelny?



Yorey
09-04-2012, 19:30
W domu będzie wentylacja mechaniczna, więc wkład musi być naprawdę szczelny by w przypadku podciśnienia nie dymiło do środka. Oczywiście będzie mi miło jeśli nie będzie kosztował jak za zboże;)

yaiba83
09-04-2012, 21:01
Chodzi o kominek czy wkład kominowy?

Ja i brat korzystałem z firmy Minan (http://kominy-wentylacja.eu/)
Do pieca 7mb z trójnikami, kapturkami, wyczystkami itp zapłaciłem coś troszkę ponad 2tyś.
Z blachy 1,0mm o lepszym gatunku stali (1.4828).
Za gazowy 6mb wyszło mnie ok 1tyś zł

Tanio całkiem to to nie jest, ale blacha dobra a nie jak z allegro 0,6

Yorey
10-04-2012, 05:20
prawdę rzekłszy miałem na myśli wkład kominkowy, czyli na ogół urządzenie w kształcie prostopadłościanu lub zbliżonym, wykonanym ze stali lub żeliwa z szybą lub kilkoma szybami, do którego wkładasz drewno, podpalasz je, wówczas to drewno w onym wkładzie zacnie płonie wydzielając przyjemny widok oraz ciepło.

Forest-Natura
10-04-2012, 07:48
Witam.
A co masz na myśli pisząc "dwie szyby" ?
Pozdrawiam.

Yorey
10-04-2012, 11:07
miałem na myśli tzw. narożny - np. Volcano 2P lub 2L od Hajduka, Arysto 10P - przy czym niespecjalnie zależy mi by obie szyby się otwierały (słyszałem, że obie szyby otwierane na zawiasach są bardzo zawodne - w sensie zawiasy nie wytrzymują obciążenia, a na te podnoszone do góry szkoda mi kasy i też przypuszczam, że to może się psuć).

bohusz
10-04-2012, 17:36
110826To przykładowy otwierany na bok, szyba w dwóch częściach, lub w całości.
110827Albo taki, w których otwiera się same drzwi, a szyba boczna jest stała. Może być z szufladą tak jak na zdjęciu, lub w wersji bez szuflady.
Wybór jest szeroki, więcej informacji o tych modelach z fotek mogę udzielić jedynie na maila firmowego: [email protected]

110828110829

evitare
11-04-2012, 17:00
Hmm, a jak wygląda sprawa wypaczania szyby tudzież ewentualnego pękania ze względu na przeciążenia podczas otwierania, gdy się pali...?
Dragon otwiera się tylko na bok...?

Kominki.fm
13-04-2012, 13:47
W wariancie oszczędnościowym proponuję wkład kominkowy ARYSTO, ale lepszy będzie na pewno Spartherm, Schmid, Leda, Brunner. Najlepiej zlecić kominek z kompleksowym montażem, bez wcześniejszych zakupów samych wkładów kominkowych. Ma się wtedy odpowiedzialność i gwarancję skupione w jednych rękach. Przy całym kominku z montażem rozrzut cenowy pomiędzy wariantami z polskimi wkładami a niemiecki nie jest taki powalający. Chętnie pomogę. Pozdrawiam.

house4live
13-04-2012, 21:30
W wariancie oszczędnościowym proponuję wkład kominkowy ARYSTO, ale lepszy będzie na pewno Spartherm, Schmid, Leda, Brunner. Najlepiej zlecić kominek z kompleksowym montażem, bez wcześniejszych zakupów samych wkładów kominkowych. Ma się wtedy odpowiedzialność i gwarancję skupione w jednych rękach. Przy całym kominku z montażem rozrzut cenowy pomiędzy wariantami z polskimi wkładami a niemiecki nie jest taki powalający. Chętnie pomogę. Pozdrawiam.


Ah jooo, trochę mnie nie było, wróciłem i co widzę...

Miszcz od Romków ucichł, za to pojawił się nowy "u mnie najlepiej, u mnie najtaniej i w ogóle chętnie zrobię państwu dobrze".

greg2000
13-04-2012, 22:53
no jak to nie jest?? mowisz, że nie ma różnicy w cenie między wkładem za 5 K i 10 K?? bo com jak dłoższy wkłąd to tansza obudowa? nie rozumiem


W wariancie oszczędnościowym proponuję wkład kominkowy ARYSTO, ale lepszy będzie na pewno Spartherm, Schmid, Leda, Brunner. Najlepiej zlecić kominek z kompleksowym montażem, bez wcześniejszych zakupów samych wkładów kominkowo co jak drożych. Ma się wtedy odpowiedzialność i gwarancję skupione w jednych rękach. Przy całym kominku z montażem rozrzut cenowy pomiędzy wariantami z polskimi wkładami a niemiecki nie jest taki powalający. Chętnie pomogę. Pozdrawiam.

eniu
13-04-2012, 23:40
Greg. Nie kumasz? Daniel szuka roboty. Jest szansa na taniutkiego Spartherma! :D

Kominki.fm
14-04-2012, 09:20
no jak to nie jest?? mowisz, że nie ma różnicy w cenie między wkładem za 5 K i 10 K?? bo com jak dłoższy wkłąd to tansza obudowa? nie rozumiem

Na niemieckie wkłady kominkowe nie udzielamy rabatów. W przypadku zamawiania całego kominka z montażem, klient zyskuje na stawce podatku VAT 8% (przy samej sprzedaży jest 23%). Biorąc pod uwagę, iż ceny katalogowe niemieckich wkładów są wyższe, to przy stawce VAT 8% różnica w cenie końcowej zmniejsza się. Ponadto w sytuacji, gdy zarabia się dobrze na wkładzie kominkowym, można obniżyć cenę zabudowy kominkowej. Prawda jest taka, że stosowanie tanich wkładów nie jest dla nas ekonomicznie korzystne, a ponadto, co jest niesamowicie ważne - kominki z droższymi wkładami (na ogół te droższe są po prostu lepsze) generują mniej problemów i reklamacji. Moja firma zawsze stara się przekonać klienta do wysokojakościowych urządzeń - to przynosi klientom i nam korzyści w wielu aspektach. Pozdrawiam i zapraszam.

eniu
14-04-2012, 09:27
Na niemieckie wkłady kominkowe nie udzielamy rabatów. W przypadku zamawiania całego kominka z montażem, klient zyskuje na stawce podatku VAT 8% (przy samej sprzedaży jest 23%). Biorąc pod uwagę, iż ceny katalogowe niemieckich wkładów są wyższe, to przy stawce VAT 8% różnica w cenie końcowej zmniejsza się. Ponadto w sytuacji, gdy zarabia się dobrze na wkładzie kominkowym, można obniżyć cenę zabudowy kominkowej. Prawda jest taka, że stosowanie tanich wkładów nie jest dla nas ekonomicznie korzystne, a ponadto, co jest niesamowicie ważne - kominki z droższymi wkładami (na ogół te droższe są po prostu lepsze) generują mniej problemów i reklamacji. Moja firma zawsze stara się przekonać klienta do wysokojakościowych urządzeń - to przynosi klientom i nam korzyści w wielu aspektach. Pozdrawiam i zapraszam.



:D

house4live
14-04-2012, 09:31
Heheheh:) widzę u enia taką samą reakcję jak u siebie:)

Może słoneczko za bardzo przygrzało w Zielonej Górze:)

no1edytka
15-04-2012, 15:02
Na niemieckie wkłady kominkowe nie udzielamy rabatów. W przypadku zamawiania całego kominka z montażem, klient zyskuje na stawce podatku VAT 8% (przy samej sprzedaży jest 23%). Biorąc pod uwagę, iż ceny katalogowe niemieckich wkładów są wyższe, to przy stawce VAT 8% różnica w cenie końcowej zmniejsza się. Ponadto w sytuacji, gdy zarabia się dobrze na wkładzie kominkowym, można obniżyć cenę zabudowy kominkowej. Prawda jest taka, że stosowanie tanich wkładów nie jest dla nas ekonomicznie korzystne, a ponadto, co jest niesamowicie ważne - kominki z droższymi wkładami (na ogół te droższe są po prostu lepsze) generują mniej problemów i reklamacji. Moja firma zawsze stara się przekonać klienta do wysokojakościowych urządzeń - to przynosi klientom i nam korzyści w wielu aspektach. Pozdrawiam i zapraszam.

nie wiem czy się śmiać czy płakać....
na szczęście boom budowlany się kończy i rynek sam rozwiąże problem z ludźmi z Twoim podejściem do klienta

Kominki.fm
15-04-2012, 15:08
nie wiem czy się śmiać czy płakać....
na szczęście boom budowlany się kończy i rynek sam rozwiąże problem z ludźmi z Twoim podejściem do klienta

Witam serdecznie

Hmmm.... Nie mogę dobrze zrozumieć Pani wypowiedzi. Czy mogłaby Pani wyjaśnić, co w moim podejściu do klienta jest złego?

Pozdrawiam.

eniu
15-04-2012, 18:28
Witam serdecznie

Hmmm.... Nie mogę dobrze zrozumieć Pani wypowiedzi. Czy mogłaby Pani wyjaśnić, co w moim podejściu do klienta jest złego?

Pozdrawiam.

a tak inteligentnie do tej pory walczyłeś...

marcinraven
16-04-2012, 10:09
Witam serdecznie

Hmmm.... Nie mogę dobrze zrozumieć Pani wypowiedzi. Czy mogłaby Pani wyjaśnić, co w moim podejściu do klienta jest złego?

Pozdrawiam.

Tylko tyle i aż tyle ,że zwróciłem się do Państwa z zapytaniem na temat planowanej budowy kominka z wkładem spartherm varia 2lh linear lub 2lh 100 do tego ciepła zabudowa wartość inwestycji ok 30 tys. pln .Otrzymałem emaila zwrotnego z obietnicą zajęcia się moją budową,miałem dostać wizualizację jakiś wstępny projekt i mineło dwa miesiące i cisza .Rozumiem ,że byliście bardzo zajęci ,na szczęście konkurencja nie.
Życzę powodzenia.

Kominki.fm
16-04-2012, 18:11
Tylko tyle i aż tyle ,że zwróciłem się do Państwa z zapytaniem na temat planowanej budowy kominka z wkładem spartherm varia 2lh linear lub 2lh 100 do tego ciepła zabudowa wartość inwestycji ok 30 tys. pln .Otrzymałem emaila zwrotnego z obietnicą zajęcia się moją budową,miałem dostać wizualizację jakiś wstępny projekt i mineło dwa miesiące i cisza .Rozumiem ,że byliście bardzo zajęci ,na szczęście konkurencja nie.
Życzę powodzenia.

Witam serdecznie

Trudno, widocznie zdarzyło się jakieś przeoczenie. Bardzo przepraszam, mam nadzieję, że stoi już piękny kominek. Pozdrawiam!