PDA

Zobacz pełną wersję : Pekajaca wylewka samopoziomujaca o jasnym kolorze



bosh
09-04-2012, 23:10
Czesc,

Fachowcy remontuja mi mieszkanie w kamienicy przedwojennej. Belki, szlaka - to bylo. Na to poszla wylewka zwykla (na drutach), wyschla calkowicie (minelo kolo 20 dni).

Polozyli maty podgrzewajace (elektryczne) i zalali wylewka samopoziomujaca. To bylo w czwartek popoludniu. Bylem w mieszkaniu dzis wieczorem (poniedzialek) i dziwnie toto wyglada.

Podloga jest jasna, niemal bialawa. Jest na niej mnostwo pajaczkow i dziurek (jakby powietrze chcialo sie wydostac). Zalewali Atlasem. Nie jest na pewno gruba, bo na maty nie moze byc.

Mam subiektywne warazenie iz na granicy spekan ugina sie. W kilku miejscach, chodzac po wylewce, odczuwalem jakby sie kruszylo pod butem.

Temperatura jest stala (15-17 st). Przeciagow raczej brak. na 99% nikt po niej nie lazil.
Nizej kilka zdjec. Jakies pomysly co zostalo popsute?
110689
110690
110691
110692

dzieki!

piter30
10-04-2012, 07:29
a maty byly właczone podczas wylewania samopoziomu????

bosh
10-04-2012, 11:09
Nie.. chyba nie powinna byc..?

jarekkur
10-04-2012, 12:15
Czesc,

Fachowcy remontuja mi mieszkanie w kamienicy przedwojennej. Belki, szlaka - to bylo. Na to poszla wylewka zwykla (na drutach), wyschla calkowicie (minelo kolo 20 dni).

Polozyli maty podgrzewajace (elektryczne) i zalali wylewka samopoziomujaca. To bylo w czwartek popoludniu. Bylem w mieszkaniu dzis wieczorem (poniedzialek) i dziwnie toto wyglada.

Podloga jest jasna, niemal bialawa. Jest na niej mnostwo pajaczkow i dziurek (jakby powietrze chcialo sie wydostac). Zalewali Atlasem. Nie jest na pewno gruba, bo na maty nie moze byc.

Mam subiektywne warazenie iz na granicy spekan ugina sie. W kilku miejscach, chodzac po wylewce, odczuwalem jakby sie kruszylo pod butem.

Temperatura jest stala (15-17 st). Przeciagow raczej brak. na 99% nikt po niej nie lazil.
Nizej kilka zdjec. Jakies pomysly co zostalo popsute?
110689
110690
110691
110692

dzieki!

do usunięcia?
Podaj nazwę wylewki! To powiem co było źle zrobione. Sprawdź śrubokrętem rysując po niej czy jest miękka. Mocno dociśnij śrubokręt.

piter30
10-04-2012, 18:15
to oki tak zapytałem

bosh
10-04-2012, 20:39
Hej,

Wylewka to ATLAS SAM 200.

Czy jest miekka.. mieksza od betonu/cementu - to na pewno. Czy moge w ogole porysowac srubokretem - tak, moge..
Z tego co wiem to lali 5-8 mm (Atlasa 200), zeby maty podgrzewajace daly troche ciepla na terakote.

Mam nadzieje, ze te informacje sa pomocne..

Dzieki za zainteresowanie!

laluk
16-04-2012, 20:02
Witam
Ewidentnie widać że przed wykonaniem wylewki nie było podłoże zagruntowane lub był zastosowany niewłaściwy grunt jako warstwa szczepna.Dolna posadzka ściągneła zbyt szybko wodę z wylewki (stąd te kratery) potrzebną do skrystalizowania co spowodowało zbyt szybkie wyschnięcie i wytrącenie się gipsu.
adn-posadzki.pl

plusfoto
17-04-2012, 13:53
Aczy przy ścianach dawali jakąś dylatację?. Bo ja tam nic nie widzę

bosh
17-04-2012, 20:52
@laluk - upieraja sie ze gruntowali, widzialem opakowanie po 'gruncie' wiec cos na pewno zuzyli aby to zrobic..

@plusfoto - nie bylo dylatacji bocznych.. Uswiadomilem im to, ze zle czytali instrukcje.. fachowcy, psia mac..

Pytanie jest proste - czy to wytrzyma czy za jakis czas zaczna mi plytki chodzic, wybrzuszac sie albo i pekac po prostu..?

fighter1983
18-04-2012, 08:58
i nie ten zakres grubosci.... sam200 od 2,5-6cm chyba jest a nie tak cienkowarstwowo... cienkowarstwowe samopoziomy sa sporo drozsze...