PDA

Zobacz pełną wersję : Zasobnik 500l - czy strop tyle wytrzyma?



lorwet
10-04-2012, 10:57
Witam,
Do kotłowni, którą mam na piętrze, zaprojektowano mi instalacje CO wraz z zasobnikiem 500/160 - w celu umożliwienia podłączenia solarów i płaszcza wodnego. Taki zasobnik z wodą waży w okolicach 700-750kg.
Dom mam pobudowany z ceramiki (również stropy). Czy strop ceramiczny tyle wytrzyma? Czy powinienem jakoś wzmocnic strop. Jeśli to konieczne to jak wzmocnic strop?
pozdr.

K160
10-04-2012, 11:26
To już nie są żarty, dlatego takie pytanie zadaj konstruktorowi z uprawnieniami, pokazując mu projekt swojego domu. Dodatkowo możesz to pytanie zadać producentowi stropu.
Jeśli zaś chcesz usłyszeć czyjąś zgadywankę i na tej bazie oprzeć życie swoje i swojej rodziny, to ja mogę pozgadywać. Nie zrozum mnie źle, ja też często zadaję tego typu pytania na forum i biorę na siebie konsekwencje katastrofy budowlanej, którą ewentualnie mogę spowodować. Podejrzewam jednak, że Ty nie chcesz brać tej odpowiedzialności na siebie.
Na pewno jest to za duże obciążenie i na bank strop nie był projektowany pod obciążenia rzędu 750kg na 1m2. Jakie są rozstawy ścian pod planowaną lokalizacją, jakieś podciągi żelbetowe, słupy, itd, itp.
Taniej wyjdzie postawienie baniaka w piwnicy.

lorwet
10-04-2012, 11:53
No tak mój post może w sądzie być użyty przeciwko mnie w sprawie o zamordowanie teściowej pod prysznicem, który ma się znajdować dokładnie pod bańką :)
W sobotę dostałem projekt CO, i zanim będę mógł się z fachowcem skontaktować minie jeszcze tydzień, teraz tylko sąduję wstępnie jakie mam możliwości. Wolałbym kotłownie ze wszystkimi elementami mieć w jednym miejscu jednak jeśli nie będzie to możliwe wyniosę to do garażu.
Nikt nie będzie sądził Ciebie za współudział :)

Piosk
10-04-2012, 13:01
jak tesciowej cos sie stanie to nikt nie uwierzy, ze to byl przypadek ;)