PDA

Zobacz pełną wersję : Pękająca i wybrzuszająca się stara betonowa podłoga w garażu po zimie...



MateuszU
10-04-2012, 22:25
Witam wszystkich Użytkowników.

Otrzymałem w spadku dom. Na terenie działki znajduje się również budynek gospodarczy który ma mi służyć jako warsztat. Obiekt jest stosunkowo młody bo budowany był na początku lat 90. Mam niestety mały problem z tym obiektem. W warsztacie chciałbym położyć gres. Niestety podłoga jest w opłakanym stanie. Jest to betonowa podłoga. Nie wiem w jaki sposób była wylewana ale jest ona grubości ok. 20cm. Na dole jest pewnie gruz i nie wydaje mi się, żeby podłożona pod wylewkę była jakakolwiek folia. Problem uwydatnił się zimą gdzie w miejscach krzyżowania się pęknięć beton zaczął się spiętrzać tak do ok. 2 cm a w jednym miejscu pod ścianą podłoga się zapadła. Beton był lany w dwóch warstwach. Problem dotyczy głównie wierzchniej warstwy ale dolna warstwa jest również popękana. Co z tym fantem zrobić ? Raczej nie widzi mi się skuwanie tej podłogi bo jest tego z 40m2. Proszę o jakieś podpowiedzi i wskazówki. Poniżej zdjęcia.

Podłoga pod ścianą:
110870
Spiętrzenie się betonu:
110871
Widoczna wyrwa pękniętego betonu na wierzchniej warstwie:
110872

los amigos
15-04-2012, 20:02
nie stety nie wyglada to zbyt dobrze mysle ze ziemia w kolo budynku jest gliniasta zima trzyma wode i podnosi oe mrozu nic nie zrobisz z tym jedynie wywalic wszystko wybrac z pol metra ziemi iwsypac zwir styro wylewki dodra 10cm po 6 tyg mozesz klasc plytki pewnie nie chciales takiej podpowiedzi

m4rsh4ll
15-04-2012, 20:31
Jak Ci się nie widzi skuwanie, to pozostaje żyć z tym problemem, widać podłoga siada po całości, skoro ma to być warsztat a nie garaż, to musisz się po prostu przyzwyczaić ze po każdej zimie będziesz miał takie ładne kwiatki, może za 10 -15 lat popęka tak ze będziesz mógł to pozbierać ręką i nie trzeba będzie nic kuć..