PDA

Zobacz pełną wersję : Podniesienie stropu?



muerte82
11-04-2012, 17:18
Witam wszystkich serdecznie. W czerwcu 2013r planuję gruntowną przebudowę mojego starego domku i szukam pewnych rozwiązań odnośnie stropu. Dom jest dość wiekowy, murowany z czerwonej cegły. Między innymi planuję podnieść i wymienić dach oraz wymienić stropy i tu mam dylemat. Obecnie wejście do domu jest na poziomie gruntu, próg ma zaledwie 5cm, nie ma werandy ani niczego co by ją przypominało (podczas dużej ulewy albo przy topniejącym sniegu woda prawie wdziera się do domu, przy drzwiach wychodzi wilgoć). Aby to zmienić musiałbym podnieść strop o wysokość ok 30cm, co za tym idzie posadzki, okna i drzwi "podnieść" o tę samą wysokość. Dziś przyszedł mi do głowy pewien pomysł - przed zmianą dachu chcę wzmocnić fundamenty na całym obwodzie domu, chcę wyrównać teren przed domem i pomyślałem że może lepiej i taniej byłoby wybrać ziemię przed domem tak żeby powstał uskok. Może to trochę hard core i liczę się z każdą krytyką ale cóż, od czego jest forum :D Co o tym myślicie? ;)

Aleksandryta
12-04-2012, 13:03
Z tym do projektanta, przeciez bez PnB nawet palcem nie ruszysz przebudowy.

william.bonawentura
13-04-2012, 05:05
Jeśli do ruszenia jest strop, dach, izolacje przyziemia to najrozsądniejszym i TAŃSZYM rozwiązaniem jest budowa nowego domu.

piciek
14-04-2012, 12:21
Ja robiłem coś takiego u siebie. Kompletny rozpierd... do wys 2-2,5m. Wieniec, nowy strop, dach, szczyty itp. Z papierologią wyjdzie pewnie 70-100. Ale jak chcesz jeszcze wzmacniać fundamenty (po co?)... :confused: