PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś ma komin TONA?



Konto usunięte_12*
11-04-2012, 18:22
Witam,
Jak w tytule: czy ktoś ma komin z tej firmy lub może potwierdzić rewelacyjną ponoć eksploatacyjną temperaturę dopuszczalną?
www.tona-kominy.pl

jahool
11-04-2012, 21:18
Mam, używam z piecem na drewno drugi sezon. O temp. nic nie powiem po prostu działa.

Konto usunięte_12*
12-04-2012, 19:31
A którą masz wersję? Czy może tę zalecaną dla kominków?

jahool
12-04-2012, 20:11
Nie pamiętam dokładnie ale chyba tona norm wersja bez ocieplenia z małymi modyfikacjami na strychu i nad dachem ociepliłem wełną od schiedla około 3m.
Pozdrawiam.

Konto usunięte_12*
12-04-2012, 20:22
Ciekaw tylko jestem, czy po tych dwóch latach palenia drewnem (pytanie - czy ostrego palenia?) ten wkład ceramiczny już popękał, czy jeszcze nie :confused:
Bo czytałeś zapewne przestrogi fachowców na tym Forum dotyczące kominów systemowych?

Pozdrawiam

jahool
14-04-2012, 20:31
Po twoim poście to ja też jestem ciekaw ;-)

Kominki Piotr Batura
15-04-2012, 06:31
Bardzo łatwo to sprawdzić. Jeśli została wam jakaś rura na budowie,
podeślę swoją spedycję i przebadam. Ostatnio zacząłem testy nowych
systemów Schiedla. Pierwsze spostrzeżenia mam pozytywne, ale
zbyt krótko paliliśmy, by o tym opowiadać. Przynajmniej pierwsze
nasze kontakty są pozytywne, czego nie mogę powiedzieć o Rondo.

Oczywiście chodzi o zastosowanie w kominkach i palenie niezgodne
z instrukcją (przekroczone dopuszczalne w instrukcji zakresy temperatur).

Kaizen
19-12-2016, 23:59
Ostatnio zacząłem testy nowych
systemów Schiedla.

Wczoraj usłyszałem od jednego budowlańca, że był dawno temu na szkoleniu Schiedla. I na tym szkoleniu wkładali do jakowegoś pieca po kawałku rury różnych producentów i mocno przegrzewali. Wszystkie przetrwały, ale Schiedla wyglądał najlepiej.
Podobno od czasów tego test
A jak to wypadło w testach niezależnych?

Stoję przed wyborem, czy Schiedel, czy Tona, czy jeszcze coś innego do kominka.
Schedel Rondo Plus kosztuje ze 20% więcej niż TonaTecISO - warto dopłacić?

Kominki Piotr Batura
27-12-2016, 07:50
Wczoraj usłyszałem od jednego budowlańca, że był dawno temu na szkoleniu Schiedla. I na tym szkoleniu wkładali do jakowegoś pieca po kawałku rury różnych producentów i mocno przegrzewali. Wszystkie przetrwały, ale Schiedla wyglądał najlepiej.
Podobno od czasów tego test
A jak to wypadło w testach niezależnych?

Stoję przed wyborem, czy Schiedel, czy Tona, czy jeszcze coś innego do kominka.
Schedel Rondo Plus kosztuje ze 20% więcej niż TonaTecISO - warto dopłacić?Do kominka stal. Nie musi być gruba. Po co robić z siebie królika doświadczalnego?...;)

Kaizen
27-12-2016, 13:44
No i z prostego dylematu a czy b zrobił się grubszy temat do przemyśleń i podjęcia decyzji. A czasu mało.

Czy skrócić moje męki i podać ze dwa - trzy rozwiązania do wyboru?

Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, komin "doklejony" do ściany wewnętrznej konstrukcyjnej w niewielkiej odległości od kalenicy (blisko środka domu).

Kominki Piotr Batura
27-12-2016, 14:02
No i z prostego dylematu a czy b zrobił się grubszy temat do przemyśleń i podjęcia decyzji. A czasu mało.

Czy skrócić moje męki i podać ze dwa - trzy rozwiązania do wyboru?

Dom parterowy z poddaszem nieużytkowym, komin "doklejony" do ściany wewnętrznej konstrukcyjnej w niewielkiej odległości od kalenicy (blisko środka domu).Kup pustaki systemowe od rur ceramicznych. Same. Do środka daj rury stalowe. Budując komin na zewnątrz budynku, zrób to z wełną. We wnętrzu budynku, może być bez wełny.