PDA

Zobacz pełną wersję : panele drewniane na drewnianej podłodze



Connor
12-04-2012, 23:44
Witam!

przymierzam się do remontu podłóg i jednym z wariantów jest deska barlinecka. Obecnie na podłogach są deski sosnowe na legarach dość stabilne jednak z uwagi na ich stan ( wystające gwozdzie, wyłódeczkowane deski , szerokie nierówne szpary , tu i tam ubytki po kornikach, itp) odpada całkowicie ich cyklinowanie. Zrywanie podłogi, wylewka też odpadają bo to zbyt praco i czasochłonne.
Chciałbym ułozyć deske barlinecka jako że zalezy mi na podłodze drewnianej. Koncepcja jest taka by na starej podłodze przykręcić płyty osb i na nich polożyć deske jako pływającą . Pytania:

1.Jaka grubość osb?
2 co dać miedzy osb a panel drewniany by wyciszyć?
3 jakie jeszcze rady?

jm.yarec
13-04-2012, 00:41
Witam. Ja zastałem podłogę w w/w stanie dodatkowo z zapadnietym środkiem (podłogi), zastosowałem :
dobicie wszystkich gwoździ (mocno w głąb desek pobijakiem)
płaszcyzna została zmatowiona (szlifierka-papier ścierny "24") a następnie
nałożona warstwa wyrównujaca z kleju do glazury (dobra przyczepność + elastyczność)
na to folia izolująca oraz miękkie płyty pilśniowa (gr.10mm)
na to panele (pływające) i podłoga już gotowa.
[sąsiad z dołu nażekał a teraz pyta czy ja bywam u siebie]

Miśka76
21-04-2012, 15:06
Witam!

przymierzam się do remontu podłóg i jednym z wariantów jest deska barlinecka. Obecnie na podłogach są deski sosnowe na legarach dość stabilne jednak z uwagi na ich stan ( wystające gwozdzie, wyłódeczkowane deski , szerokie nierówne szpary , tu i tam ubytki po kornikach, itp) odpada całkowicie ich cyklinowanie. Zrywanie podłogi, wylewka też odpadają bo to zbyt praco i czasochłonne.
Chciałbym ułozyć deske barlinecka jako że zalezy mi na podłodze drewnianej. Koncepcja jest taka by na starej podłodze przykręcić płyty osb i na nich polożyć deske jako pływającą . Pytania:

1.Jaka grubość osb?
2 co dać miedzy osb a panel drewniany by wyciszyć?
3 jakie jeszcze rady?

Też miałam w planie kłaść płyty OSB na starej podłodze z drewnianych desek, ale fachowieć powiedział, ze tak się nie robi i tylko wystarczy poprawić legary, poprzybijać wystające gwoździe i na to położyć zwykłą piankę (lub korek, ale to drożej wyjdzie).
Nie mam doświadczeń z deską b, ale z tego co wyczytałam na forach ludzie się bardzo na nią skarżą, ze nie jest wytrzymała, łatwo sie "drapie" i wszystko widać. U mnie są panele balterio.
Po remoncie nic nie skrzypi, nic nie puka, wszystko wyglada jak należy :) Takze spokojnie mozesz poprawić deski i nie ma potrzeby zrywania ich.

Xerses
25-04-2012, 20:59
Ja u sibie zostawiłem deski położyłem 5 mm pianke w płytach i na to panel i gra muzyka. Co do deski barlineckiej też syszałem że jest to kiepskie rozwiązanie zwłaszcza pod kątem wytrzymałości i jakości tej deski. Na wielu forach o tym czytałem i w swoim nowo budowanym domu napewne tego nie kupie. Pozdro

piter30
28-04-2012, 17:32
wywal deski a do legarów przywiercaj osb i bedziesz mial raz ze posiom wszedzie ladny to sobie dasz welne i bedziesz mial wygluszenie a na to barlinka i bie bedziesz sie wnerwial ze gdzies stuka ugina sie czy cos takiego

Miśka76
29-04-2012, 11:48
wywal deski a do legarów przywiercaj osb i bedziesz mial raz ze posiom wszedzie ladny to sobie dasz welne i bedziesz mial wygluszenie a na to barlinka i bie bedziesz sie wnerwial ze gdzies stuka ugina sie czy cos takiego

Jak się na równej powierzchni ułoży panele, to nic nie stuka i nie ugina sie. A deskę po co ma kłaść, zeby sobie pluć w brodę później? Poczytaj opinie na forach... Zadowoleni z niej nie stanowią nawet 5% osób wypowiadajacych się. Natomiast nie natknęłam się na to, zeby ktoś narzekał na użytkowanie balterio, więc polecam wszystkim z czystym sumieniem.

piter30
29-04-2012, 14:11
droga pani ale temat nie jest o rodzaj deski lata mi to jak sobi wybral to taka bedzie mial czy to bedzie barlinek sensas czy real wood ja tylko doradzam mu jak zrobic by raz warstwowa deska nie skrzypiala nie uginala sie i nie wydobywala dziwnych odgłosów plyta osb jest najlepszym wyjsciem by zastapic stare deski sosnowe

Miśka76
29-04-2012, 19:34
Skoro padła nazwa barlinka, uznalam to za zachecanie do konkretnej deski.