PDA

Zobacz pełną wersję : Mozaika przemysłowa Merbau



Mateusz83
13-04-2012, 10:53
Witam Wszystkich Forumowiczow!

jestem nowy na tym forum i mam zapytanie dotyczace fachowych porad, Waszych doswiadczen w kladzeniu takiej wlasnie podlogi.Jest to nowe mieszkanie w stanie deweloperskim.

Chcemy z zona ulozyc mozaike przemyslowa merbau na powierzchnii 47m2. Podloze to jastrych cementowy. Wzor ukladania bedzie tzw. "na dziko".

Chcialem sie dowiedziecz czy mozna "profilaktycznie" zastosowac na to podloze grunt odcinajacy wilgoc? Jesli tak to jaki?

Jaki klej proponujecie zastosowac i jaka szpachelka go nakladac?

Jako lakier chcemy zastosowac Bone Traffic polmat. Po szpachlowaniu zastanwiam sie nad zastosowaniem zelu (rowniez z Bony) zeby wygladzic wszelkie male nierownosci.

Co o tym sadzicie?

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i wskazowki.

Pozdrawiam

fredi07
14-04-2012, 23:42
Sądzę, ze lepiej zlecić to doświadczonemu wykonawcy taniej wyjdzie i jest gwarancja.

jarekkur
15-04-2012, 20:14
Witam Wszystkich Forumowiczow!

jestem nowy na tym forum i mam zapytanie dotyczace fachowych porad, Waszych doswiadczen w kladzeniu takiej wlasnie podlogi.Jest to nowe mieszkanie w stanie deweloperskim.

Chcemy z zona ulozyc mozaike przemyslowa merbau na powierzchnii 47m2. Podloze to jastrych cementowy. Wzor ukladania bedzie tzw. "na dziko".

Chcialem sie dowiedziecz czy mozna "profilaktycznie" zastosowac na to podloze grunt odcinajacy wilgoc? Jesli tak to jaki?

Jaki klej proponujecie zastosowac i jaka szpachelka go nakladac?

Jako lakier chcemy zastosowac Bone Traffic polmat. Po szpachlowaniu zastanwiam sie nad zastosowaniem zelu (rowniez z Bony) zeby wygladzic wszelkie male nierownosci.

Co o tym sadzicie?

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i wskazowki.

Pozdrawiam

Piszesz, że masz podłoże cementowe. Skąd wiesz, że nadaje się do wyklejenia na nim nawet mozaiki przemysłowej. Może jest tak słabe, że nie przykleiśz wykładziny dywanowej? Zacznij od sprawdzenia podłoża. Zamykając wilgoc w masie podłoża, powodujesz rozwój zarodników pleśni, a później nawet grzybów. Podłoże musi być suche, mocne, stabilne. Zapytaj tych co wylewali posadzkę ile MPa (megapascali) ma wytrzymałość na ściskanie? Pewnie powiedzą standard lub podadzą jakąś liczbę. Powinna mieć około 20MPa. Spróbuj zarysować dużym śrubokrętem mocno dociskając do podłoża, kilka linii prostych obok siebie. Jeżeli ślady są wyraźne i dośc głębokie, wykruszone to masz kłopot.

Mateusz83
17-04-2012, 15:57
No tego nie wiem czy się nadaje..
Chciałem zlecić sprawdzenie podłoża fachowcowi a w wyklejankę bawić się samemu.

Rozumiem więc, że nie ma co "profilaktycznie" stosować gruntu odcinającego tylko sprawdzić dobrze podłoże - i tak zrobie.

Mam jeszcze pytanie - czy podkład przed zagruntowaniem zawsze należy szlifować czy też jest to tylko konieczne w przypadku nierównych podłoży.

Pozdrawiam

Wlasnie rozmawialem z developerem i powiedziano mi, że wytrzymałość to 10-12 MPa. Z tego co pamiętam to był jastrych Baumit.

kornik 1
18-04-2012, 12:21
Rozumiem więc, że nie ma co "profilaktycznie" stosować gruntu odcinającego tylko sprawdzić dobrze podłoże - i tak zrobie.

Bardzo źle rozumiesz. Dziś jakieś 97% podłoży jest do bani, więc nie kombinuj.

Mateusz83
21-04-2012, 13:33
Bardzo źle rozumiesz. Dziś jakieś 97% podłoży jest do bani, więc nie kombinuj.

No właśnie chyba dobrze rozumiem... a mianowicie nie będę używał gruntu odcinającego profilaktycznie tylko każe sprawdzić posadzkę i zadecyduje się czy potrzebny jest zwykły grunt czy też grunt odcinający/izolujący wilgoć a w najgorszej opcji suszenie posadzki ;)