PDA

Zobacz pełną wersję : Słup energetyczny w ogrodzeniu ? Jak napisać pismo , co z dzierżawą



megapol_mg
13-04-2012, 13:04
Witam. Mam nietypowy problem. Mam działkę z wjazdem od drogi asfaltowej na łuku drogi . Przed działką idzie linia energetyczna i jest słup energetyczny ( słup na rogu z rozkraką ) gdzie jedna rozkraka słupa wychodzi w ogrodzeniu . Teraz żeby zrobić sobie ogrodzenie muszę albo 1m działki oddać pod ten słup albo zostawić w ogrodzeniu , Moje pytanie . Jak napisać elektrowni pismo żeby jakoś się tym faktem zajeli .

zbich70
13-04-2012, 13:23
Poszukaj na stronie operatora, może mają gotowe wnioski, lub zadzwoń i zapytaj. Albo wysmaruj pismo, w którym zażadasz usunięcia/przestawienia słupa, ponieważ koliduje on z Twoimi planami budowy ogrodzenia. Odpowiedzą Ci, że nie ma problemu. Oczywiście na Twój koszt. :p

janek17
14-04-2012, 16:17
Witam. Mam nietypowy problem. Mam działkę z wjazdem od drogi asfaltowej na łuku drogi . Przed działką idzie linia energetyczna i jest słup energetyczny ( słup na rogu z rozkraką ) gdzie jedna rozkraka słupa wychodzi w ogrodzeniu . Teraz żeby zrobić sobie ogrodzenie muszę albo 1m działki oddać pod ten słup albo zostawić w ogrodzeniu , Moje pytanie . Jak napisać elektrowni pismo żeby jakoś się tym faktem zajeli .


Witaj, są w Polsce firmy, które specjalizują się w odzyskaniu rekompensaty za słupy lub przebieg linii nad działką. Oni biorą 30% wartości otrzymanych pieniążków i prowadzą sprawę do końca. Sam nie dasz rady wygrać z zakł. energetycznymi. Opłaca się dać takiej firmie i niech prowadzą sprawę, a Ty masz spokój. Czasami wychodzą nie małe sumy.

Pozdr.

janek

zbich70
16-04-2012, 09:55
są w Polsce firmy, które specjalizują się w odzyskaniu rekompensaty za słupy lub przebieg linii nad działką. Oni biorą 30% wartości otrzymanych pieniążków i prowadzą sprawę do końca.
Radzę jednak uważać. Temat jest nośny i oszuści również wyczuli możliwość łatwego zarobku. Biorą 30% odszkodowania, o ile je odzyskają. Jeśli nie, zadowalają się "opłatą wstępną". :cool:

robertsz
17-04-2012, 06:53
Jeśli stoi w linii granicy to przeniesienie będzie na Twój koszt w 100%.