PDA

Zobacz pełną wersję : Obłożenie komina Systemowego



pado
13-04-2012, 20:38
Sąsiad ma dylemat nie chce obkładać komina systemowego klinkierem - nie podoba mu się taki komin , tynkowanie tynkiem nie zawsze zapewnia szczelność bo woda potrafi przesączyć się przez tynk . Czy jest jeszcze jakieś rozwiązanie ? Kiedyś w Niemczech widziałem płyty wykonane z takiego materiału jak nakrywy w kominach systemowych np. Plewy , ale w Polsce nie są dostępne. Czy są jakieś płyty ,które się do tego się nadają ?
Kiedyś widziałem komin , który był obłożony jakby imitacją płyt piaskowca ( płyty były duże w kolorze szarym) - przynajmniej tak wyglądały . Bardzo ładnie to wyglądało do czarnego dachu.

Kominki Piotr Batura
14-04-2012, 09:05
Ja mam tak.

pado
14-04-2012, 13:04
Właśnie to jest prawie to co widziałem ,choć tam była inna faktura . Co to jest za materiał i gdzie można jego kupić . Czy są to płyty na wymiar czy łączone jak panele. I wreszcie jaka jest cena .

Kominki Piotr Batura
15-04-2012, 06:36
Czarny struktonit, czyli imitacja łupka. Takiego łupka, jakim Niemcy kryją
dachy w niektórych regionach. Często wykańczają nim kominy. Kładzie
się je w łuskę, ceny niestety nie pamiętam - wygooglaj.

pado
15-04-2012, 11:46
Dzięki za informację , właśnie to jest prawie to , ale mi wydawało się ,że te płytki są większe widać się myliłem.

AMF
19-04-2012, 08:34
Można też zastosować tynk żywiczny. Jest trwały, szczelny, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Kominki Piotr Batura
19-04-2012, 11:37
Można też zastosować tynk żywiczny. Jest trwały, szczelny, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Tak zrobiłem w drugim budynku. Tynk co prawda mineralny, słabszy, ale pasujący z elewacją.