PDA

Zobacz pełną wersję : połączenie ściany g-k ze ścianą murowaną



smedley
16-04-2012, 13:29
Witam, w mieszkaniu zrzuciłem fragment murowanej ścianki działowej w której były drzwi uchylne i w to miejsce planuję wstawić kasetę wewnątrzścienną z drzwiami przesuwnymi. W związku z tym, do ścianki murowanej muszę dokleić ściankę g-k, tak żeby w niej zabudować kasetę. Problem polega na tym, że po wyburzeniu ścianki został mi otwór szerokości 1875 mm (i nie jestem w stanie go powiększyć), a kaseta ma wymiar zewnętrzny 1785 mm. Pozostaje mi 9 cm na połączenie obudowy kasety ze ścianą murowaną. Kaseta, zgodnie z instrukcją montażu, ma być na bokach przytwierdzona do profili stelażu. Niestety brak miejsca powoduje, że nie zmieszczę obok siebie profili UW i CW, a zmieści się co najwyżej 1 z nich z każdej strony (albo UW, albo CW), czyli albo nie przytwierdzę ścianki g-k do ściany murowanej, albo nie przytwierdzę kasety do stelażu.

Moje pytanie brzmi, czy zamiast profilu aluminiowego UW mogę użyć kantówki drewnianej o wymiarach takich jak potrzebuję (4x7 cm), przymocować ją do ściany jako stelaż a do niej przymocować kasetę? A może lepiej będzie użyć profilu CW, przymocowanego do ściany z użyciem drewnianych dystansów i do niego mocować kasetę? Przy którym rozwiązaniu ścianka będzie lepiej pracować?

No i jeszcze jest kwestia zabudowy płytami. Gdybym wstawił kasetę odsuniętą o 4 cm od ściany z każdej strony, to szerokość płyty g-k do zabudowy w najwęższym miejscu miałaby 9cm (4 cm stelażu + 5 cm części kasety która ma być zabudowana ścianką). Czy możliwe jest przycięcie i zamontowanie tak wąskiego paska płyty?

Oczywiście zawsze istnieje możliwość zamontowania węższej kasety, ale tego chciałbym uniknąć.

Załączam rysunek przybliżający o co mi chodzi.