PDA

Zobacz pełną wersję : dom przy ruchliwej drodze



krzysiek_g
16-04-2012, 16:53
Witam,
planujemy wybudować dom, który będzie znajdował się przy planowanej dosyć szerokiej drodze (po dwa pasy w każdą stronę). Dom będzie znajdował się ok 60 metrów od drogi, która z kolei będzie wkopana na jakieś 5 metrów. Droga planowana za ok 6-10 lat ale już trzeba myśleć. Obawiamy się dosyć dużego nasilenia hałasu i zastanawiamy się z czego budować, aby było w miarę cicho ale też nie za drogo. myślimy o silce 24 i ociepleniu wełną 12 cm ale tylko od strony planowanej drogi a resztę styropianem. czy taka kombinacja jest sensowna? jako, że wełna jest sporo droższa to szkoda nam ocieplać stronę bez otworów oraz garaż wełną.
Chodzi o projekt http://www.archeton.pl/projekt-domu-liliana_1334_opisogolny - strona od drogi to strona salonu i kuchni.
Krzysiek

Crazy
17-04-2012, 08:04
Daj silkę 24cm i 20 cm styropianu po całości i będzie dobrze.

piciek
17-04-2012, 17:40
Powiem tak. W domu (niezaleznie z czego wybudujesz) przy zamkniętych oknach będzie cicho. Mieszkam jakieś 20-30m od krajówki i własnie tak jest. Wzdłuż plotu mamy krzaczory i drzewka. Najgorzej jak jakaś przeładowana cięzarówka rusza na wolnych obrotach, wtedy to wszystko drży (to chyba zalezy od gruntu). Ale hałasu nie ma.
Jeśli u siebie będziesz miał 60m i do tego droga będzie 5m poniżej, nie powinno być źle (napewno lepiej niż u mnie ;)). Zreszta i tak ciszej niż w mieście :)

malka
17-04-2012, 19:15
No ja mam podobnie,lecz dom znacznie bliżej drogi , plus tramwaj za płotem. I powiem tak, nie ważne z czego zbudujesz , no może szkielet bym odradzała, ale
a) dobre dźwiękoszczelne okna i drzwi
b) juz teraz sadź rośliny jako barierę dźwiękochłonną , bedą miały czas urosnąć nim droga powstanie. I zrób to w dwóch rzędach. Proponuję zimozielone np.:thuje, szybko rośnie, tania jest i fajnie tłumi hałas.
c) no i życzę szybkiej i bezproblemowej budowy :)

krzysiek_g
17-04-2012, 21:21
dziekuje wszystkim za info. w projekcie mam grubość ścian 24+15 więc jak zmienię na 24+20 to zmieni się zarówno grubość ścian jak i powierzchnia zabudowy. czy trzeba to zmieniać w projekcie? ewentualnie czy wystarczy 15 cm styropianu?
Krzysiek

Crazy
18-04-2012, 07:10
Jak dasz 20cm styro zamiast 15cm to nie powinno być problemu, nikt z linijką biegał nie będzie przy odbiorze domu. Sugerowałem ci 20cm raczej ze względów lepszej izolacji. Najlepiej skonsultuj to z kierbudem. Silikaty mają najlepszą dźwiękoszczelność, więc buduj z silki, ściany wew też, daj np. 12cm.