PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż automatu do bramy przesuwnej - Normstahl SUV500



Luk kbk
18-04-2012, 11:39
Postanowiłem rozpocząć nowy temat aby wszystko było w jednym miejscu.

Dziś dostałem automat do bramy przesuwnej Normstahl SUV500. W zestawie: automat, pilot, fotokomórki, lampa z antena i listwy do bramy.

Pozostaje kwestia zainstalowania wszystkiego... Ponieważ chce to zrobić sam zacząłem jak (nie typowy) polak od przestudiowania instrukcji. Wszystko pięknie opisana jest płytka E17 ( w większości dotyczy programowania pilota ).

Byś może osoby które trudnią się montażem nie będą zbyt chętne do podpowiedzi - to ich praca, ale jak się pojawią problemy na pewno zwrócę się o pomoc :wiggle:

Tymczasem dobrałem się do wnętrzności...

Luk kbk
18-04-2012, 11:58
1 zdjęcie - to płytka do której nie ma instrukcji:

Do rozszyfrowania:

* pod "L N 230" podłączamy zasilanie,
* lampa ( w zestawie z żarówka 24v) więc myślę że powinna być podpięta gdzieś w białą kostkę (???)
* fotokomórki (???)
* lampa jest z anteną więc pytanie czy na tej płytce jest gdzieś wyjście na antenę? czy podłączyć z płytki E17 (na drugim zdjęciu) złącze ANT

KDWJ
18-04-2012, 12:08
Trochę to dziwne bo zdjęcie numer jeden to jedyna płytka napędu który nabyłeś. Jeśli zakupiłeś ten napęd to instrukcja musi być w zestawie. Odbiornik to kupowany osobny element do którego dostałeś instrukcję. Czemu sprzedawca nie dał instrukcji do napędu?

Luk kbk
18-04-2012, 12:24
Automat kupiłem na allegro... roczny, nie używany widocznie instrukcja gdzieś się zapodziała - cała reszta w pudełeczkach z instrukcjami... Tak więc poszukuje instrukcji płytki napędu lub rozszyfrowania złącz na płytce...

Po 2 godzinach: Jest! Instrukcja znaleziona

http://www.automatykadobram.pl/index.php?page=shop.getfile&file_id=507&product_id=1101&vmcchk=1

Także pozostaje teraz przystąpić do działań. Relacje zamieszczę na forum...

KDWJ
19-04-2012, 08:13
To nie jest instrukcja do Twojego napędu! Twój już nie jest produkowany a ten z linku to jego bliźniak z inną płytą główną.

Do złącza L podłączasz przewód brązowy/czarny a do N niebieski. Jeśli masz lampę na 230V to obok podłączasz lampę. Jeśli masz oryginalny sterownik Normstahl wciśnięty w płytę główną (a widać, że tak jest) to na końcu podłączasz antenę tylko kolejność odwrotna niż w tej instrukcji z linku.

Luk kbk
19-04-2012, 16:02
Dostałem właśnie od Normstahla instrukcję typowo do SUV500...

A lampę na 24V podłączamy do 2 i 3 zacisku na białej listwie? W instrukcji mowa tylko o wersji 230V.

Narazie musze wylać fundamencik pod automat - wiec do instalacji jeszcze trochę...

KDWJ
20-04-2012, 07:11
A lampę na 24V podłączamy do 2 i 3 zacisku na białej listwie?

Tak, do złącza CA


Narazie musze wylać fundamencik pod automat - wiec do instalacji jeszcze trochę...

Przy wylewaniu fundamentu możesz zrobić rurką podejście na kabe i przewody, wtedy nic nie masz na wierzchu i jest bardziej estetycznie

Luk kbk
20-04-2012, 12:01
Tak, do złącza CA

ok dzięki


Przy wylewaniu fundamentu możesz zrobić rurką podejście na kabe i przewody, wtedy nic nie masz na wierzchu i jest bardziej estetycznie

Taki też był plan - w weekend, kabelki i fundament