PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącza w ziemi na jakiej głębokości?



czarek189
18-04-2012, 14:13
Witam,
Mam działkę na której budowany jest dom.
Gdy stanę na jej koncu jestem na górce.
Czyli idąc w strone przodu działki i jezdni schodzę w dół.
I tu jest problem.
krawędź działki jest o prawie dwa metry wyżej od poziomu jezdni.
W mojej działke ok. metr od jezdni idzie rura z gazem i linia telefoniczna.
Po dokopaniu się do nich okazało się że te przyłącza są wyżej niż jezdnia przez co wjazd na działkę jest utrudniony ponieważ podjazd jest dosyć stromy. O ile jak jest sucho i ciepło nie ma problemu to po intensywnym deszczu bądź śniegu praktycznie nie można podjechać.
Pytanie nr 1.
Czy przyłącza nie powinny być umieszczone poniżej poziomu jezdni? Jeżeli tak to jak się o to ubiegać?
A poza tym z tego co mi wiadomo nikt nie wyrażał zgody na puszczenie ich w działce (działka należała do mojego pradziadka a wtedy jeszcze nie było telefonów).
Nawet przed rozpoczęciem budowy przyszło pismo że zamontują studzienkę w mojej działce bez żadnego uzgodnienia z właścicielem a gdy zrobiłem awanturę to odpowiedzieli mi że nikt inny się nie zgodził a że na mojej działce nic nie ma to sami zdecydowali.
Może z tamtymi przyłączami było podobnie?
Pytanie nr 2.
Jak sprawdzic kto i kiedy wydał zgodę na puszczenie tych przyłączy w mojej działce?

robertsz
19-04-2012, 06:58
Poziom jezdni nie ma nic do rzeczy.
Jedynie w kanalizacji grawitacyjnej istotne są spady, reszta mediów może płynąć po garbach wielbłąda.

czarek189
23-04-2012, 09:49
Ale chodzi o to że teraz nie można podjazdu normalnego zrobić bo idzie rura z gazem. A nad nią jest ok. 20 cm ziemi na to pójdzie kostka brukowa i teraz się martwie czy jak wjedzie samochód ciężarowy to czy ta rura wytrzyma pod takim obciążeniem.
Nie ma żadnych przepisów mówiących jak dokładnie taka rura powinna iść?
A co by było gdyby taka rura pękła? Czy byłaby to wina?