PDA

Zobacz pełną wersję : opłaty za śmieci !



a-k-a
20-05-2004, 22:01
witam ! proszę napiszcie jak u was jest ze śmiećmi , a jak być powinno.
w naszej gminie są kontenery rozstawione w różnych miejscach.rada gminy zadecydowała że trzeba podpisać umowę i płacić (1,4 od osoby na miesiąc - nie ważne czy niemowlaka czy starca ważne aby zamieszkiwała,nawet nie była zameldowana )jeśli nie wyrazi się na to zgody należy podpisać oświadczenie że nie będzie się "zanieczyszczać kontenera" czy to jest ok? ........... taka gmina ........

21-05-2004, 02:14
Skoro można zrezygnować nie widzę problemu, my mamy podpisaną umowę z firmą i co 2 tygodnie wywozi nasz 150 litrowy pojemnik. Nie ma natomiast ogólnych kontenerów tak jak opisujesz.
pozdrawiam

rafałek
21-05-2004, 06:29
Myślę, że niemowlak produkuje więcej odpadó niż niejeden dorosły. Obserwacje te opieram na własnych dzieciach - jak są małe to śmieci trzeba wynosić codziennie (ilość), jak podrastają to co 2-3 dni. Ale tak na prawdę to najuczciwszy sposób to chyba jak każdy ma swój kontener/smietnik bo sam widzisz ile produkuje Twoja rodzina.

21-05-2004, 06:46
witam ! proszę napiszcie jak u was jest ze śmiećmi , a jak być powinno.
w naszej gminie są kontenery rozstawione w różnych miejscach.rada gminy zadecydowała że trzeba podpisać umowę i płacić (1,4 od osoby na miesiąc - nie ważne czy niemowlaka czy starca ważne aby zamieszkiwała,nawet nie była zameldowana )jeśli nie wyrazi się na to zgody należy podpisać oświadczenie że nie będzie się "zanieczyszczać kontenera" czy to jest ok? ........... taka gmina ........

Witaj Ania ...
u mnie inaczej
worki pojemnosci ok 30l
śmieci niesegregowane - worek czarny 3 PLN
segregowane (plastik, szkło, maulatura) worki kolorowe 0,3 PLN
złom ... praktycznie odbior darmowy ...w czym wystawisz ... obieraja
kontenery zostały zlikwidowane z powodu namnazania sie gryzoni sciaganych odpadkami zywności ...
odbór worków sprzed posesji raz w tygodniu - w piatki

neuron
21-05-2004, 07:01
Nasza gmina tez dwa lata temu wycofala sie z kontenerow.
Powody podobnie jak powyzej i niepozadek wokol.
Moze teraz te kontenery probuja upchnac gdzie indziej ;-)
Obecnie mamy worki/wlasne kubly.
Poniewaz jest to gmina typowo wiejska wywoz raz w miesiacu.
Jako jedyny we wsi chcialem czesciej wiec dostalem potezny plastikowy
kubel na kolkach - by wystarczalo rzadziej.

rafałek
21-05-2004, 07:11
Wydaje mi się, że własny kubeł to dobre rozwiązanie - mobilizuje do lepszej gospodarki odpadami - zamin wyrzucisz to się zastanowisz (choć oczywiście nie dział to na wszystkich). Ja sam staram się segregować śmieci. By było łatwiej depczę butelki, papier ukłądam w kartonach, (nie mam co zrobić z pampersami :( ). Dzięki temu można ograniczać częstotliwość wynoszenia śmieci. Są jednak przypadki niereformowalne - znajomy mi się skarżył na butelki, ale deptać ich nie chce "...bo to trzeba się nachylić...". Widać pewni ludzie nawet dla własnej wygody nie zrobią najmniejszego ruchu...

ArtMedia
21-05-2004, 14:20
...
worki pojemnosci ok 30l
...
Pieski i inne zwierzaki zawartości worków nie "rozciągają" po okolicy?

a-k-a
21-05-2004, 19:47
dzięki wszystkim za odpowiedzi ! a może doświadczenia ktoś opisze aktualne z kontenerami. pozdrawiam wszystkich ana