PDA

Zobacz pełną wersję : Stary dom - burzenie ściany a strop



Danadana
19-04-2012, 13:38
Chce zburzyć ścianę nośną (wewnętrzną) o długości 2 metrów. Czy to w ogóle będzie możliwe? Jeśli tak to jakich kosztów mogę się spodziewać? Czy strop nie spadnie mi wtedy na głowę? To dom z lat 50tych.

Pozdrawiam

piciek
19-04-2012, 22:28
Jeśli to ściana nośna, to pewnie lezą na niej belki stropowe, wiec jak zburzysz, to spadną :) Mówimy o tej samej chatce co wcześniej? Daj choć jakiś szkic.

jajmar
19-04-2012, 23:33
Chce zburzyć ścianę nośną (wewnętrzną) o długości 2 metrów. Czy to w ogóle będzie możliwe? Jeśli tak to jakich kosztów mogę się spodziewać? Czy strop nie spadnie mi wtedy na głowę? To dom z lat 50tych.

Pozdrawiam

Spadnie, niezależnie od tego co tu napiszesz.

Pierwszy krok PROJEKT, drugi POZWOLENIE , trzeci ROBOTA.

Nefer
19-04-2012, 23:51
Jajmar dobrze pisze - lepiej tak niż wzywać koronera.

malka
20-04-2012, 00:26
Chce zburzyć ścianę nośną (wewnętrzną) o długości 2 metrów. Czy to w ogóle będzie możliwe? Jeśli tak to jakich kosztów mogę się spodziewać? Czy strop nie spadnie mi wtedy na głowę? To dom z lat 50tych.

Pozdrawiam


mój spadł,a tylko działówkę zburzyłam :)

koszty.....hymmmmm , stan deweloperski nowego domu na zadupiu, jakieś 5 tysi za metr.

Nefer
20-04-2012, 00:28
Mojemu sąsiadowi też spadł. I też zostawił zewnętrzne a wyburzył wewnętrzne... ale była aferaaaaaaaaaa policja, straż pożarna, gazownia, wodociągi , straż miejska paaaaaaaanie .... od roku cisza (a miał budować) - ciekawe dlaczego ...:)

uzytkownik_01
24-04-2012, 15:54
Myślę, że powinno dać się to zrobić przy odpowiednim podparciu i wzmocnieniu innych ścian, ale najlepiej skonsultuj się z projektantem.