PDA

Zobacz pełną wersję : Pozwolenie na budowę - przyłącza energetyczne



Goshaa
19-04-2012, 20:51
Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie przyłącza energetycznego.
Jaki wniosek złożyć do dostawcy energii (w tym przypadku Taurona) - wniosek o zapewnienie dostawy energii czy wniosek o wydanie warunków przyłącz - w celu dołączenia do pozwolenia na budowę?

W warunkach zabudowy jest już zapisane, że Tauron zapewnia dostarczenie energii i nie wiem czy nie będzie to powielenie informacji i strata czasu.

Będę wdzięczna za pomoc!

Nefer
19-04-2012, 21:04
Do Wz możesz dołączyć wniosek o zapewnienie dostawy. Do PnB potrzebujesz uzgodnienia z dostawcami i uzgodnienia przebiegu mediów w ZUDzie. Weź z gminy wniosek do PnB - tam jest wszystko napisane. Wejdź na stronę Taurona i zobacza jak wygląda procedura przyłączenia nowego domu (budowy)
I nie wniosek o wydanie warunków przyłącz tylko przyłącza na litośćBuki. I tak ze wszystkimi mediami.

LukaszDTR
24-04-2012, 20:53
Do PNB będziesz potrzebowała techniczne warunki przyłączenia (TWP).
Aby je uzyskać złóż w Tauronie wniosek o określenie warunków przyłączenia. Przy okazji możesz złożyć wniosek o umowę przyłączeniową (UP), będzie potrzebna aby zrealizować przyłącze. Do wniosku musisz złożyć ksero aktu notarialnego, mapkę do celów opiniodawczych 1:500 oraz wypis z MPZP.
TWP bez podpisanej UP ważne są tylko 2 lata.
Powodzenia

Goshaa
09-05-2012, 06:45
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Będę jeszcze wdzięczna za poradę w następujacych kwestiach:

1.)Jaka jest lepsza opcja- złozenie wniosku od razu o zasialnie docelowe czy o zasilanie placu budowy?

2.) W załącznikach wymagają mapki w skali 1:1000 - czy na tej mapce powinien być naniesiony budynek ( jresli tak to czy przez architekta?)

Z góry dziękuję za pomoc!

okobar
13-06-2012, 07:07
to ja się podepnę
w Tauronie otrzymałem w 2010 roku TWP, w których Tauron zobowiązał się do doprowadzenia w pobliże granicy działki prądu do końca czerwca 2011

uczycnili to dopiero w marcu 2012 (postawili szare swoje skrzynki - na 10 działek postawili przy drodze 4 skrzynki - może tak ma być)

w lutym minęła mi ważność TWP
chciałbym robić przyłącze - Tauron twierdzi że musze ponownie wystąpić do nich o TWP - na grzyba mi to? pozwolenie na budowę już mam - ważne - chcę po prostu zrobić przyłącze budowlane...
moim zdaniem powinienem wystąpić o umowę na dostarczanie prądu na budowę i zrobić przyłącze (znaczy mój elektryk zrobi ze skrzynką )

a może panna z okienka Taurona ma rację?