PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić ze zmianą stropu z monolitów na terriva w odebranym projekcie domu???



megapol_mg
20-04-2012, 07:19
Witam. Mam nietypowy problem . Mam odebrany projekt z pozwoleniem na budowę , wszystko formalnie załatwione. Razem z moim kierownikiem budowy chcemy zmienić strop żelbetonowy monolityczny na terrive bo będzię dużo pieniędzy zaoszczędzone. Nie wiem jak formalnie załatwić??? Czy biuro projektowe może taki strop na tym etapie jeszcze adoptować , czy kierownik ??????????
Czekam na informację .
POZDRAWIAM

tomek4
20-04-2012, 08:04
Najlepiej przelicz to jeszcze raz.

AMF
20-04-2012, 09:30
Cena będzie porównywalna, a monolit wygodniejszy i przede wszystkim cieńszy. Jeżeli masz np. wylewane schody zmieni Ci się wysokość stopni, zastanów się też nad wysokością pomieszczeń po zmianie. Nam też próbowano wmówić (projektant adaptujący, KB, a przede wszystkim wykonawcy), że terriva będzie lepsza. Jedynie czas wykonania terrivy jest znacznie krótszy niż monolitu.

SKUT13
21-04-2012, 11:23
Witam. Mam nietypowy problem . Mam odebrany projekt z pozwoleniem na budowę , wszystko formalnie załatwione. Razem z moim kierownikiem budowy chcemy zmienić strop żelbetonowy monolityczny na terrive bo będzię dużo pieniędzy zaoszczędzone. Nie wiem jak formalnie załatwić??? Czy biuro projektowe może taki strop na tym etapie jeszcze adoptować , czy kierownik ??????????
Czekam na informację .
POZDRAWIAM

Konstruktor może bez problemu dokonać tej zmiany(oczywiście na pewno nie zrobi tego za darmo) i nie jest to zmiana wymagająca nowego pozwolenia na budowę

megapol_mg
22-04-2012, 12:04
Orientujecie się ile kosztuje m2 samego stropu terriva , bez betonu???

majdzik
13-05-2012, 19:02
57 zł brutto za m2

marianna34
22-06-2012, 09:45
a może mi ktoś wytłumaczyć kiedy potrzebna jest zgoda kogo? Raz czytam, że każą zmianę na budowie musi zatwierdzać projektant, kiedy indziej ludzie piszą, że wystarczy kierownik budowy... Jak to dokładnie wygląda?

Aedifico
22-06-2012, 10:44
a może mi ktoś wytłumaczyć kiedy potrzebna jest zgoda kogo? Raz czytam, że każą zmianę na budowie musi zatwierdzać projektant, kiedy indziej ludzie piszą, że wystarczy kierownik budowy... Jak to dokładnie wygląda?


Tylko projektant:

Art. 36. 1. W decyzji o pozwoleniu na budowę właściwy organ, w razie potrzeby:
1) określa szczególne warunki zabezpieczenia terenu budowy i prowadzenia robót budowlanych;
2) określa czas użytkowania tymczasowych obiektów budowlanych;
3) określa terminy rozbiórki:
a) istniejących obiektów budowlanych nieprzewidzianych do dalszego użytkowania,
b) tymczasowych obiektów budowlanych;
4) określa szczegółowe wymagania dotyczące nadzoru na budowie;
5) zamieszcza informację o obowiązkach i warunkach, wynikających z art. 54 lub art. 55;
6)
2.
Art. 36a. 1. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie pozwolenia na budowę.
2. Właściwy organ uchyla decyzje o pozwoleniu na budowę, w przypadku wydania decyzji, o której mowa w art. 51 ust. 1 pkt 3.
3. W postępowaniu w sprawie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę, przepisy art. 32-35 stosuje się odpowiednio do zakresu tej zmiany.
4.
5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy:
1) zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu,
2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji,
3)
4)
5) zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne,
6) zmiany zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części,
7) ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
oraz nie wymaga uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, wymaganych przepisami szczególnymi.
6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz jest obowiązany zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5.

homecactus
22-06-2012, 11:52
Moim zdaniem nie wiele zaoszczędzisz na tym, jeśli w ogóle.
A strop monolityczny ma jednak wiele zalet - na pewno się nie rysuje, a z terrivami to różnie bywa, tak słyszałem. Przy terrivie zaoszczędzisz głównie na szalunkach.