PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KENDRA pracownia DOMPLAN



jaalicja
20-04-2012, 07:32
Hej - planujemy budować według tego projektu:
http://www.domplan.com.pl/Kendra/Kendra.html

Nie ma jeszcze o nim wątku więc zaczynamy :)

Nas przede wszystkim przekonała prosta konstrukcja domu i bardzo wysoka funkcjonalność pomieszczeń.
Mamy nadzieję, że będzie również nieskomplikowany i niezbyt drogi w budowie.

jaalicja
20-04-2012, 19:00
Ok, jest chwila aby napisać coś więcej o naszych (planowanych zmianach) w Kendrze:

1. Będziemy budować z Gazobetonu H+H 24cm na tradycyjną spoinę (w projekcie jest na zaprawę klejową)
2. Ucinamy balkon od strony salonu (nie wygląda zbyt pięknie, zero użyteczności, problem z ociepleniem = same kłopoty). Balkon od frontu zostaje tylko ze względów estetycznych.
3. Ogrzewanie planujemy podłogowe na całym parterze więc dajemy więcej styropianu na chudziak (2x10cm wystarczy?)
Zastanawiamy się też nad podłogówką na poddaszu - na razie nie wiem z czym to się wiąże.... pewnie więcej styropianu na stropie i grubsza wylewka = mniejsza wysokość pokoi)
4. Fundamenty damy 60cm po całości - w projekcie są mieszane 50cm i 60 cm. Teren gliniasty, więc będzie trochę pewniej. Na głębokość ok 1.20m
5. Garaż trochę szerszy (60cm) i pójdzie do dołu - na równi z terenem. Trzeba będzie dwa schodki dostawić do części mieszkalnej - ale wjazd będzie wygodniejszy.
6. Kasujemy jedno z okien w sypialni 2.2

Co myślicie o położeniu łazienki na parterze - ktoś mi już zwracał uwagę, że to niefortunne, że jest na przeciwko jadalni... Całe życie w mieszkaniu mamy kibelek zaraz przy salonie (nie na wprost, ale nie ma tam nawet 2m odległości i nawet nie patrzyliśmy na to w kategorii problemu....)

anowi1
26-04-2012, 07:55
Witaj!Cieszę się, że jeszcze ktoś sie tym projektem zainteresował. Ja uważam go za jeden z lepszych. Jest rzeczywiscie niesamowicie funkcjonalny. Zamierzamy zacząc budowę jesienią. Mam taką nadzieję, że poza tym, że jest piekny, to także tani w budowie. To byłoby cudownie. Będę tu zaglądać na pewno. Może będzie nas więcej!

lula8903
30-04-2012, 22:42
Witam, Mam na imię Agnieszka. Baardzo sie ciesze, ze powstal ten wątek. Chciałabym dołączyc do zwolenikow Kendry! Projekt Kendra 2m przekonal nas swojąc funkcjonalnością i chcemy rozpoczac budowe jeszcze w tym roku na jesień. Jestesmy na etapie adaptacji projektu i mam nadzieje wymienić sie informacjami. Hm , tez zastanawialam sie nad umiejscowieniem lazienki naprzeciw salonu. Nie ukrywam, że nie jest to rozwiązanie idealne. To, co postanowilismy zmienic, to zmiejszyc wiatrolap i zrobic wejscie do kuchni nie od strony salonu, ale z korytarza, oddzielając kuchnie od salonu. Nie odpowiada nam kuchnia otwarta na salon. Wyjscie na taras tez myslimy zrobic z tzw. jadalni, poniewaz bedzie to pomieszczenie usytuowane od poludnia. Na razie czekamy na pozwolenie na budowe, takze mamy troche czasu na rozwazenie wiele opcji. Bedziemy wdzieczni za jakies nowe pomysly i rozwiazania. pozdrawiam

marcinran
05-06-2012, 20:58
Jaki jest przewidywany koszt na wybudowanie takiego domu docelowo jak na obrazku?

anowi1
19-06-2012, 20:18
Witam podaję szacunkowe koszty, które otrzymałam z biura projektowego, pozdarwiam wszystkich budujących kendrę.
SZACUNEK KOSZTÓW INWESTYCJI:
stan surowy zamknięty 154 693,77
roboty wykończeniowe 102 976,20
instalacje wewnętrzne 34 778,24
ogółem brutto ( VAT 8% ) 315 844,06

jaalicja
21-06-2012, 20:35
Witam podaję szacunkowe koszty, które otrzymałam z biura projektowego, pozdarwiam wszystkich budujących kendrę.
SZACUNEK KOSZTÓW INWESTYCJI:
stan surowy zamknięty 154 693,77
roboty wykończeniowe 102 976,20
instalacje wewnętrzne 34 778,24
ogółem brutto ( VAT 8% ) 315 844,06

Według mojego mini kosztorysu stan zero wyniesie 22.000

Na razie nie mamy rozpiski dalszych etapów, ale liczyliśmy SSO czyli SSZ bez okien/drzwi/bramy garażowej na 120.000 - myślę, że 155 za SSZ jest realny.
Reszta (wykończenie i instalacje mocno zależy od dostępnych mediów i standardu wykończenia...)

jarek123
06-08-2012, 08:13
Witam Serdecznie,

Przypadkowo trafilismy na projekt kendra i wydaja się iż jest idealny dla naszych potrzeb.

Czy ktoś buduje ten dom w okolicach Wrocławia i podzieli się swoim doświadczeniem z budowy?? :)

Z pozdrowieniami

Jarek z Wrocławia

Elfir
06-08-2012, 19:35
Ten projekt ma dużo balkoników. To kosztowny detal.
Warto rozważyć odwrócenie lustrzane kuchni i spiżarki. Poprzez spiżarkę wówczas można byłoby zrobić połączenie kuchnia-wiatrołap

jarek123
07-08-2012, 11:53
Ten projekt ma dużo balkoników. To kosztowny detal.
Warto rozważyć odwrócenie lustrzane kuchni i spiżarki. Poprzez spiżarkę wówczas można byłoby zrobić połączenie kuchnia-wiatrołap

witam,

My wstępnie planujemy zrezygnować ze spizarki w kuchu, powiekszymy przez to kuchnia, a cos w rodziaju spizarki zrobimy w pom nr 8. Myślimy tez o rezygnacji ze ścianki działowej odsłaniając schody zwiększymy powierzchnie....

Ten projekt znaleźliśmy kilka dni temu i mocno nad nim myslimy :)

z pozdrowieniami

ewelinamikola
11-08-2012, 10:00
My także zrezygnujemy ze spiżarki w kuchni (przeniesiemy ją do pom.nr 8). Co do ścianki przy schodach - zobaczymy podczas budowy, czy ją zostawimy, czy usuniemy...
A czy także będziecie poszerzać garaż?
Pozdrawiam
ewelinamikola





witam,

My wstępnie planujemy zrezygnować ze spizarki w kuchu, powiekszymy przez to kuchnia, a cos w rodziaju spizarki zrobimy w pom nr 8. Myślimy tez o rezygnacji ze ścianki działowej odsłaniając schody zwiększymy powierzchnie....

Ten projekt znaleźliśmy kilka dni temu i mocno nad nim myslimy :)

z pozdrowieniami

Erdżi
11-08-2012, 17:57
Witam wszystkich,
natrafiłem z żoną na projekt Kendry wczoraj i od wczoraj nie mogę przestać o nim myśleć :). Bardzo funkcjonalny i posiada wszystko, czego byśmy potrzebowali. Pewnie nie obyłoby się bez drobnych zmian (od razu pomyśleliśmy o tym samym, co Elfir - a mianowicie o wykonaniu spiżarni po przeciwnej stronie kuchni), ale co do zasady projekt bardzo godny moim zdaniem uwagi. Mam drobne pytanie do opisanych wyżej przez Anowi1 kosztów budowy - zostały obliczone dla wersji podstawowej czy może z garażem dwustanowiskowym? Z całą pewnością jak się zdecydujemy na Kendrę, będę regularnie odwiedzał to miejsce - dobre rady już budujących czy przymierzających się do budowania są nie do przecenienia... Byleby wątek nie umarł śmiercią naturalną ... Pozdrawiam serdecznie !

Aneta,Grzegorz
12-08-2012, 21:24
Witam wszystkich
My również jesteśmy zachwyceni projektem Kendra mała, wcześniej mysleliśmy,że wybierzemy Granat 1 ,ale po przeanalizowaniu projektu Kendra stwierdziliśmy,że to jest to co chcemy.
Mamy prośbę,może ktoś ma już zdjęcia wybudowanego domu, jego wnętrz.

Pozdrawiamy

Elfir
17-08-2012, 12:47
po co wam na wsi balkony?

elsner
08-10-2012, 19:46
pozdrawiam klientów pracowni Domplan, ja będę budował Karmelitę, też z tej pracowni :yes:

annapiotr
18-10-2012, 10:22
Witam wszystkich :-)
Czy ktoś juz buduje z Was ten dom w oklicach Wrocławia ?:)

annapiotr
18-10-2012, 10:27
Cześć Jarku :-),
my też zamierzamy ruszyć z Kendrą na wiosnę przyszłego roku i również szukamy kogoś kto móglby nam doradzić w tej kwestii. Podobny dom widzielismy koło Skałki, ale na chwilę obecną nie mieliśmy jeszcze odwagi aby zaczepić właścicieli.Jakbyś miał jakieś informacje z oklic Wrocławia to daj proszę znać.
Pozdrawiam. Ania

agaiarek
25-10-2012, 17:42
Witam Wszystkich
Wczoraj otrzymaliśmy projekt Kendra Mała i jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę. Budujemy koło Ząbkowic Śl, woj. dolnośląskie

Kendra
26-11-2012, 13:26
Witajcie!
Też będę budowała Kendrę 2M - chcemy ruszyć na wiosnę 2013 :)
Tu mój dziennik - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208655-Kendra-2M-powoli-do-celu-)&highlight=Kendra zapraszam:)
kerro - gdzie to taki piękny domek powstaje ?:)

Marek Lipowski
16-10-2013, 12:29
Witam, ktoś może buduje i zna potrzebną ilość pustaków? Ja mam już fundamenty :]

jaras678
24-10-2013, 18:26
witam
Też sie zastanawiam nad tym projektem Może ktoś napisze coś wiecej o kosztach budowy i ilości potrzebnych materiałów

Arksfinka
01-02-2014, 17:15
Witam mam pytanie i prosby w kwesti zdjec wnetrza [email protected] ??? na jakim etapie jestescie ??
ile potrzeba bloczkow betonowch na fundament mniej wiecej i ile na sciany??i ile teriwy pozdrawiam

kapi6
25-05-2014, 09:30
Witam Serdecznie,

Przypadkowo trafilismy na projekt kendra i wydaja się iż jest idealny dla naszych potrzeb.

Czy ktoś buduje ten dom w okolicach Wrocławia i podzieli się swoim doświadczeniem z budowy?? :)

Z pozdrowieniami

Jarek z Wrocławia


Witam,

mam pytanie czy wybudowales juz moze kendre Małą. My przymierzamy sie do tego projektu i chciałabym zobaczyc ten dom w rzeczywistości. Czy jest taka szansa? proszę o kontakt moj e-mail: [email protected] pozdrawiam Gosia . Będziemy budować za Lesnicą - niedaleko Wrocławia.

ania.ok.wroc
16-08-2014, 20:51
Witam Serdecznie,

Przypadkowo trafilismy na projekt kendra i wydaja się iż jest idealny dla naszych potrzeb.

Czy ktoś buduje ten dom w okolicach Wrocławia i podzieli się swoim doświadczeniem z budowy?? :)

Z pozdrowieniami

Jarek z Wrocławia

Witam czy udalo ci sie juz wybudowac domek?? Jestesmy na etapie zakupu projektu i chcielibysmy zobaczyc domek w realu albo zobaczyc kilka zdjec gotowego domku. Prosze o kontakt [email protected]

ania bielsko-biała
19-08-2014, 13:27
hej jarek123,

czy zdecydowaliście sie na budowe wg tego projektu? jesli tak to odpisz proszę na jakim etapie jesteście, my na razie planujemy budowę i jestesmy na 99% przekonani, że KENDRA 2M jest dla nas idealna ale chcielibyśmy zobaczyć na zywo juz wybudowany dom ( nie mam wyobrażenia przestrzennego ). Ja jestem z okolic Wrocławia ale mąż z Bielska-Białej i własnie tam planujemy budowę. Jeśli byłaby taka mozliwość obajrzenia Kendry byłoby super :) pozdrawiam

ania bielsko-biała
19-08-2014, 13:32
hej ewelinamokola :)

chciałam zapytać czy już wybudowaliście KENDRE? my jestesmy zainteresowani tym projektem ale chcielibysmy zobaczyć to na zywo jesli sie da i szukamy kogos kto juz wybudował w naszych okolicach- Wrocław lub Bielsko-Biała, prosze odpisz na [email protected] jesli chciałabyś nam pokazac co juz wybudowaliście, dzieki i pozdrawiam serdecznie :)

Liliputek
08-11-2016, 09:08
My równiez budujemy kendrę 2m :) obecnie mamy juz SSZ, instalacje, tynki i wylewki :)