PDA

Zobacz pełną wersję : Komin PEKABET uniwersal



zenko112
21-04-2012, 10:24
Czy ktoś kupował,murował i używał komina firmy PEKABET z Gorzowa Wielkopolskiego kupionego na allegro w swoim domu. Jak się taki komin spisuje w piecach na ekogroszek bądź inne paliwo stałe. Te kominy są bardzo tanie posiadające czeską ceramikę ale jak to idzie w parze z jakością tego nie wiem i proszę o opinie.

kwaleczek
20-05-2012, 11:23
Witam. Też jestem zainteresowany zakupem komina z pekabetu. Czy ma go ktoś??

fraydi
24-06-2012, 18:24
czyżby nikt nie miał takiego komina?! również jestem zainteresowany....

kwaleczek
25-06-2012, 20:52
UP

Anett i Artur
26-06-2012, 07:13
Nie podnosiłem pustaków z pekabetu, i nie wiem czy mają beton czy lekki keramzyt, ale mam zapewne tę samą ceramikę czeską co oni, ale w innym systemie, u mnie sprawdził się ZAPEL, i jestem zadowolony, i dodam że nie kupowałem na allegro bo trochę bym się chyba wahał nad takowym zakupem komina zwłaszcza ceramicznego, co innego jakiś komin blaszany.

Xerses
03-07-2012, 09:36
czyżby nikt nie miał takiego komina?! również jestem zainteresowany....

Również rozważałem zakup tego komina -ze względu na cenę. Jednak po wizycie w hurtowni i dobrym dociskaniu właściciela kupiłem schiedla - komin 9m długości - 200 zł drożej.............

Xerses
29-07-2012, 22:37
Witam

W zwiazku z kilkoma już pytaniami co do ceny schiedla, proszę mieć na uwadze że tak mała różnica w cenie wynikała między innym iz faktu że praktycznie wszystkie zakupy na dom zrobiłem w jednej hurtown :)
i

Kominiarz78
12-03-2013, 20:12
:spam:

kominiarz
20-12-2015, 20:24
jeżeli komin ma w nazwie uniwersal, uniwersalny, do wszystkiego to po samej nazwie możemy stwierdzić, że jest do niczego - nie ma kominów uniwersalnych

eniu
23-12-2015, 22:05
Bardzo uniwersalny komentarz!:D

filemonn
20-04-2016, 07:30
Witam,
jak wyżej mam pytanie o komin pekabet? ma ktoś ? co warty?

lord84
30-08-2016, 10:39
Witam.
Zakupiłem 2 kominy w sierpniu tego roku. Kominy Uniwersal fi 200 + 2went, 9m i 11m. Szybka wysyłka, po 2 dniach kominy były na budowie. Wszystko fajnie zapakowane, bez żadnych ubytków. Montaż przebiegał bezproblemowo. ale okazało sie, że brakuje 3 rur oraz 5 kompletów wełny. Po złożeniu reklamacji, która została rozpatrzona w ciągu 3 dni, elementy zostały dosłane. Murarz, który pierwszy raz murował Pekabet twierdzi, że rury, wełna i sam montaż bardzo podobny do Schiedla. Różnica- kratki, drzwiczki wyczystki czy dyfuzor mniej masywne niż u Schiedla-ale spełniające swoją funkcję. Generalnie jestem bardzo zadowolony.

sitar144
25-10-2016, 12:24
witam
zakupiłem komin pekabet uniwersal i wg mnie drzwiczki wyczystki się nie nadają,drzwiczki swoim obrysem nie zasłaniają ceramiki wyczystki-prosiłbym kogoś o opinie371003

Pawel.30
14-02-2017, 20:32
Podbijam. Ktoś coś więcej powie o kominach Pekabet uniwersal? Potrzebuje dwóch o wysokości około 8 metrów a cena jest kusząca

Busters
14-02-2017, 22:25
U mnie bez zastrzezen, mam podobne zdanie co lord84


Murarz, który pierwszy raz murował Pekabet twierdzi, że rury, wełna i sam montaż bardzo podobny do Schiedla. Różnica- kratki, drzwiczki wyczystki czy dyfuzor mniej masywne niż u Schiedla-ale spełniające swoją funkcję. Generalnie jestem bardzo zadowolony.

U mnie komin bedzie do kominka ktory nie wiem czy odpale wiecej niz 5x w zyciu wiec komin byl bez wiekszego znaczenia.

Pawel.30
15-02-2017, 15:42
U mnie jeden będzie używany codziennie (kotłownia - paliwo stałe) a drugi okazyjnie (kominek w salonie)

peter4x5
17-04-2019, 11:41
pozdrawiam i odgrzewam temat

rury są niemieckie, więc powinny być ok
natomiast co do pustaków to historia jest krótka, co do jakości prawdopodobnie wytrzymują natomiast co do serwisu to porażka
zamowilem komin na podstawie oferty na allegro, sprzedawca powiedział że nie ma znaczenia, cena zostanie ta sama, i otrzymam to co jest wystawione na allegro
po otrzymaniu komina okazało się , że pustaki nie są takie jak w ofercie, dużo słabsze,brak wzmocnień w narożnikach
po reklamacji otzrymałem odpowiedż, że sa takie jak w ofercie, co jest bzdurą , wystarczyło porównać ofertę z rzeczywistością
panowie nieodpowiadali na telefony, przesyłali ta samą odpowiedż że wszystko się zgadza i pomimo interwencji rzecznika praw konsumenta, ktory stwierdził słusznośc mojej reklamacji, pekabet nie uznał reklamacji, nie wymienił na swój koszt pustaków, stwierdził że jeśłi chcę to mogę zwrócić towar na swój koszt.
historia z ubiegłego roku
w załączeniu to co jest w ofercie i to co dostajesz
najlepszy jest sposób załatwienia sprawy- sprzedawca twierdzi, że dostajesz właściwy towar i przedłuża całą sprawę do 2 tygodni, a póżniej twierdzi, że termin zwrotu towaru minął
nie wiem jak teraz, ale wszystkie tzw. przedstawicielstwa regionalne to jedno biuro z rożnymi numerami kierunkowymi429299

Kominki Piotr Batura
17-04-2019, 16:51
pozdrawiam i odgrzewam temat

rury są niemieckie, więc powinny być ok
natomiast co do pustaków to historia jest krótka, co do jakości prawdopodobnie wytrzymują natomiast co do serwisu to porażka
zamowilem komin na podstawie oferty na allegro, sprzedawca powiedział że nie ma znaczenia, cena zostanie ta sama, i otrzymam to co jest wystawione na allegro
po otrzymaniu komina okazało się , że pustaki nie są takie jak w ofercie, dużo słabsze,brak wzmocnień w narożnikach
po reklamacji otzrymałem odpowiedż, że sa takie jak w ofercie, co jest bzdurą , wystarczyło porównać ofertę z rzeczywistością
panowie nieodpowiadali na telefony, przesyłali ta samą odpowiedż że wszystko się zgadza i pomimo interwencji rzecznika praw konsumenta, ktory stwierdził słusznośc mojej reklamacji, pekabet nie uznał reklamacji, nie wymienił na swój koszt pustaków, stwierdził że jeśłi chcę to mogę zwrócić towar na swój koszt.
historia z ubiegłego roku
w załączeniu to co jest w ofercie i to co dostajesz
najlepszy jest sposób załatwienia sprawy- sprzedawca twierdzi, że dostajesz właściwy towar i przedłuża całą sprawę do 2 tygodni, a póżniej twierdzi, że termin zwrotu towaru minął
nie wiem jak teraz, ale wszystkie tzw. przedstawicielstwa regionalne to jedno biuro z rożnymi numerami kierunkowymi429299

O te blaszki w narożnikach się pokłóciliście?

ag2a
17-04-2019, 17:31
Patrząc na Twoje pustaki to i tak dostałeś dobrej jakości. Ja miałem po 2 cm różnicy, z pęknięciami itd

wyposazeniowo
13-09-2019, 14:06
Mi osobiście te kominy nie sprawiały problemów, no ale jakość idzie w parze z ceną... Nie są idealne jeżeli chodzi o tolerancje wymiarowe. Nie są też najgorsze.
Ja kominy systemowe polecam Schiedel. Troszkę dołożyć i mieć spokój na 30 lat. Tyle dają gwarancji.
:spam:
Do tego stalowe przyłącze Parkanex i spokój na wiele lat:
:spam:

RobertJG
14-09-2019, 08:29
Pekabet nie jest producentem a jedynie firmą handlową, która składa systemy kominowe z elementów, które kupuje.

Kominki Piotr Batura
14-09-2019, 11:42
Pekabet nie jest producentem a jedynie firmą handlową, która składa systemy kominowe z elementów, które kupuje.To półprawda. Rury kupuje niemieckie, pustaki i osprzęt produkuje swój...:)

Odniosę się tez do poprzedniego postu. Gwarancji Pekabet udziela też na 30 lat, ale gdyby jakakolwiek "gwarancja" miała być gwarancją jakości, byłoby bardzo ładnie...