PDA

Zobacz pełną wersję : Budka dla ptaków - z której strony na drzewie?



bobo30
21-05-2004, 14:42
No właśnie. Czy przy wieszaniu należy wziąć pod uwagę strony świata?

Wowka
21-05-2004, 14:47
Tak. Otwór wejściowy na południe. Zawsze to ptaszkom będzie bliżej gdy wiosną powrócą z Afryki a jesienią tam zechcą pofrunąć :wink: :wink: :wink:

A tak naprawdę (jako laik) to sądzę, że jest to obojętne.... .
No może tylko sam fakt, że ptaki są "czułe" na wschód i zachód słońca i ich rytm dnia jest uregulowany właśnie tymi wydarzeniami :wink:

Redwald
21-05-2004, 15:11
Wcale nie jest to obojętne :). Jest to sprawa szczególnie dla ptaszków istotna.
Otwór wejściowy do budki lęgowej powinien byś skierowany na wschód (E) lub południowy-wschód (S-E). Inaczej ptaki nie zasiedlą budki. Z wejściem od północy będzie im za zimno, z wejściem od południa za gorąco, a zachód odpada z prostej przyczyny. Przespały by wschód słońca :lol: i kto by nam tak pieknie śpiewał o 5 rano.

bobo30
21-05-2004, 19:40
Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję,że wiesz co mówisz, bo tak te budki zostaną powieszone, no chyba,że to żart.

xrrr82
21-05-2004, 20:07
Ale masz chlopie problem niech cie swinia powacha.

Redwald
22-05-2004, 07:29
Mam nadzieję,że wiesz co mówisz, bo tak te budki zostaną powieszone, no chyba,że to żart.

Tak się robi, tzn tak się wiesza budki lęgowe dla ptaków.

Jeżeli je wywiesisz teraz to pewnie nie będziesz miał już ptaków w nich w tym roku. Najlepiej jest wywiesić na jesieni, przez zimę nabiorą naturalnego zapachu i wtedy je ptaki zasiedlą na wiosnę.
Warto też je oczyszczać co roku przed zimą. Tzn. wywalić stare gniazdo, bo inaczej będą gniły od środka.

Krystian
22-05-2004, 19:25
Najlepszy kierunek wylotu z budki dla większości gatunków to wschód
lub południowy wschód. Jeżeli wywiesisz teraz, to masz jeszcze szansę... :P
Najważniejsze są jednak wymiary budki i otworu wlotowego. :wink:

http://foto.onet.pl/upload/38/64/_250867_n.jpg

bobo30
23-05-2004, 06:52
Dzięki za rady. Ładna ta budka, u nas będą bardzo podobne.

ara
23-05-2004, 13:57
Ale masz chlopie problem niech cie swinia powacha. :lol: :lol: :lol:

No, jeśli wszystkie przekleństwa miałyby być w tym stylu, to ja poproszę o więcej...