PDA

Zobacz pełną wersję : Color garden - czy ktoś miał do czynienia z tą firmą?



nini
24-04-2012, 09:13
Witam, jestem w trakcie poszukiwań projektanta ogrodu. Budżet mam niestety mocno ograniczony, gdyż mam jeszcze wiele do zrobienia wewnątrz domu. Znalazłam w internecie firmę Color Garden (p. Karol Błażyca), która oferuje wykonanie dokładnego projektu ogrodu przez internet. Cena jest bardzo atrakcyjna. Zastanawiam się, czy warto zaryzykować. Może ktoś korzystał z usług tego pana i mógłby podzielić się wrażeniami?

dorota.k
24-04-2012, 10:31
Daj sobie spokój. Sama zrobisz to lepiej.

SKula
24-04-2012, 10:47
Daj sobie spokój. Sama zrobisz to lepiej.

własnoręcznie przygotowana potrawa smakuje o niebo lepiej !:)
przecież tutaj znajdziesz pomoc , mówię Ci z własnego doświadczenia:)

nini
24-04-2012, 11:24
Problem polega na tym, że ja nie mam zielonego pojęcia na temat roślin, ogrodów itp. Dlatego wolałabym to oddać w ręce profesjonalisty.

dorota.k
24-04-2012, 12:06
wolałabym to oddać w ręce profesjonalisty.

W takim razie poszukaj profesjonalisty.

Delfina
24-04-2012, 12:34
Wiele osób projektuje ogrody "od zera", teraz bardzo pomocne są programy do projektowania (jest kilka darmowych wersji) i fora internetowe. Dasz radę :yes:

Mymyk_KSK
24-04-2012, 20:31
która oferuje wykonanie dokładnego projektu ogrodu przez internet. Cena jest bardzo atrakcyjna.

Dosłownie parę dni temu pewna Forumowiczka żaliła się, że kupiła w sieci projekt ogrodu w "atrakcyjnej cenie". Efektem atrakcyjnej ceny była strata pieniędzy - a projekt do całkowitej przeróbki... Dlaczego jestem na "nie" piszę tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?119809-dziennik-walki-o-pi%C4%99kny-ogr%C3%B3d-%29&p=5331295&viewfull=1#post5331295

Sama wykonuję czasem projekty "na odległość" ale nie kosztują one 200 zł, bo za 200 zł to co najwyżej koncepcja koncepcji może być...

Jeśli masz napięty budżet, to bierz się za stworzenie projektu ogrodu sama - tzn. nie tak całkiem sama ;) bo z pomocą fachowej literatury, sieci, forum. Kilkadziesiąt/set (?) godzin wytężonej pracy, ale za to niesamowita satysfakcja, że stworzyłaś coś samodzielnie no i że posiadłaś nową wiedzę :)
Jeśli wolisz, by zajął się tym profesjonalista (bo Ty nie masz na to czasu) to popytaj u 10 projektantów i będziesz wiedzieć ile taki projekt ma szansę kosztować. Może wcale nie kosmicznie drogo?


teraz bardzo pomocne są programy do projektowania
Programy mogą być też pułapką - trzeba pamiętać, żeby sprawdzić wymagtania wszystkich wybranych w programie roślin, bo po posadzeniu może być niewesoło ;)

moNIA-S
09-08-2012, 15:39
Cześć , jestem nowa na tym forum i też szukałam więcej opinii o firmie ColorGarden ( czy jakoś tak ) :D ogólnie sąsiadka korzystała z ich usług i muszę przyznać szczerze , że bardzo się zdziwiłam po efekcie końcowym :) nie pytałam o cenę , bo nie żyję z nią w zgodzie ( ciężko się dogadać z PANIĄ prezes ) ale ogród wygląda całkiem zachęcająco , ciekawiła mnie tylko ta cena czy naprawdę to co ta firma wykonała zmieściła się w takiej kwocie ( 300-350zł) . Jestem zaskoczona efektem dlatego się pytam .... może mają jakieś ukryte koszta lub coś podobnego . Sama jak na razie jestem na nich zdecydowana ale boję się że tak jak wyżej piszecie mogę ,,UTOPIĆ KASĘ,, ale zawsze 3 stówki mogę zaryzykować :) Może rzeczywiście warto ? :)

JANKOA
09-08-2012, 15:56
Czytam , co i kto tutaj wypisuje i pomyślałem że muszę się zarejestrować aby odpisać :) nie zna się firmy , nie zna pracowników , nie wie się nic na temat ich pracy a pisze się takie bzdury :) trochę jest to żałujące szczerze mówiąc ( a może niechciana konkurencja ? ) osobiście mogę stwierdzić ( byłem klientem pana karola ! ) że firma jak na początki swojego istnienia zrobiła dla mnie całkiem dobry ( malutkie błędy przy wymiarach , ale tak to jest jeżeli przesłałem im nie właściwą mapkę sytuacyjną ) projekt w takiej cenie i przez odległość jest całkiem atrakcyjny i sam sobie gratuluje że właśnie znalazłem tą firmę a nie inną . A cena ??? śmieszna racja ... Ale to przecież zamawiający powinien się cieszyć że zaoszczędził :)


[ od administratora: użytkownik zbanowany (Regulamin Forum, pkt 2.3, 2.4)]

moNIA-S
09-08-2012, 16:09
Dzięki bardzo JANKOA , jutro rozpoczynam współpracę , myślę że warto zaryzykować :)


[ od administratora: użytkownik zbanowany (Regulamin Forum, pkt 2.3, 2.4)]

Elfir
09-08-2012, 16:35
Acha, wpisy jednopostowców zachwalających konkretną firmę i w dodatku założyli konto o tej samej godzinie tego samego dnia :)
Cóż, marketing niskich lotów.
Jakby co, banował ponury, żeby nie było, że uprawiam prywatę.

Żeby nie było, że się czepiamy, ale za taką niską cenę otrzymuje się coś takiego:
http://i56.tinypic.com/2emq177.jpg

Wydaje mi się, że ogromna ilośc forumowiczów potrafi zaplanować tego typu ogród (szpaler "tujek", kilka drzewek, żwirowe rabatki wokół domu) bez pomocy specjalisty

anka80
04-10-2012, 19:02
Ja , osobiście również miałam wątpliwości po przeczytaniu tego forum oraz wpisów , ale zaryzykowałam bo w końcu to tylko 300zł za moje 400m2 , bo na tylu chciałam coś zagospodarować , powiem szczerze że efekt po realizacji prac nad projektem zaskakujący , inna firma proponowała kwotę ponad 1000zł . Nie wiem jak dla was ale mi osobiście podobają się proste rzeczy :) w prostych formach . Pozdrawiam :bye:

Mymyk_KSK
04-10-2012, 20:35
Kolejna reklamówka..?

dorota.k
05-10-2012, 12:55
Żeby nie było, że się czepiamy, ale za taką niską cenę otrzymuje się coś takiego:
[ciach]
a raczej ciach ten obciach...



Ciekawe co to za "gluty" ciągną się wzdłuż ogrodzenia. A "bezy" wzdłuż ścieżki też są niezłe.
Masakra...

SKula
06-10-2012, 21:08
posłuchajcie - każdy przeciętnie uzdolniony czy to plastycznie czy ogrodniczo człowiek, jest w stanie samodzielnie "wyprodukować" taki , a nawet o niebo lepszy projekt.
naprawdę nie warto płacić żadnej kasy , nawet nie wiem jak miała by być mała za takie "porady"
przecież każdy grosz się przyda przy budowaniu ogrodu
no i w końcu jest to forum , dzięki któremu naprawdę można samodzielnie poznać się w temacie
począwszy od stref klimatycznych, składu chemicznego gleby czy w końcu wymagań i rodzajów roślin
naprawdę wystarczy tylko chcieć

Marco_
07-10-2012, 18:15
posłuchajcie - każdy przeciętnie uzdolniony czy to plastycznie czy ogrodniczo człowiek, jest w stanie samodzielnie "wyprodukować" taki , a nawet o niebo lepszy projekt.
naprawdę nie warto płacić żadnej kasy , nawet nie wiem jak miała by być mała za takie "porady"
przecież każdy grosz się przyda przy budowaniu ogrodu
no i w końcu jest to forum , dzięki któremu naprawdę można samodzielnie poznać się w temacie
począwszy od stref klimatycznych, składu chemicznego gleby czy w końcu wymagań i rodzajów roślin
naprawdę wystarczy tylko chcieć

Ja uważam, że to dwie osobne kwestie - czy każdy to potrafi zrobić i czy warto od konkretnej osoby projekt kupić. Każdy potrafi zamiatać, a nie brakuje osób, które zlecą to komuś. Każdy coś ugotuje, a bywa się w knajpie. Więc nie rozumiem po co tyle razy piszecie, że za pomocą forum można wykonać ogród skoro ktoś chce kupić projekt... Lepiej skupić się rzeczywiście na poleceniu dobrego fachowca w takim temacie.

SKula
07-10-2012, 19:45
ok , ja nie namawiam nikogo do samodzielnej "walki" z projektem
tylko jeśli promujemy coś to promujmy dobre, sprawdzone i profesjonalne , a nie byle jakie

ilka_ka
16-10-2012, 08:40
za 200zł to dostaniesz coś takiego, jak ja dostałam od firmy Ogrody Rafi :( firma oszukała wiele osób. te 200zł to najgorzej wydane pieniądze podczas budowy domu...

Elfir
16-10-2012, 16:24
Ludzie, ale jak projekt może kosztować 200 zł? Nikt was nie oszukał - dostaliście dokładnie to, za co zapłaciliście.
Pomyślcie ile trwa obmyślenie i narysowanie ogrodu. Przecież tego się nie robi od ręki w dwie godziny. To praca, która może trwac nawet miesiąc (kwestia skomplikowania ogrodu). Też dostajecie wynagrodzenie 200 zł miesięcznej pensji?