PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje dom



Kolinml
25-04-2012, 17:59
Mam pytanie ile moze kosztowc postawienie domu jednorodzinnego o powierzchni 120 m2 do stanu surowego zamkniętego. Potrzebne mi to do podjęcia decyzji czy będzie stać mnie wybudować do takiego stanu bez kredytu i wziąść go tylko na wykończenie czy nie dam rady. Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Crazy
25-04-2012, 18:54
Bosze, wrzuć chociaż jakiś link do przykładowego projektu i napisz coś więcej, np. czy chcesz sam budować czy ekipami.

TOMI1975
25-04-2012, 19:17
Szkoda czasu na odpowiadanie w tym wątku. Zadaj sobie trud poszukania choćby w wątkach o domach za 200 czy 300 tys. nie mówiąc już o dziennikach budowy. Wszystko tam jest, albo przynajmniej zorientujesz się o co konkretnie pytać.....

Kwitko
25-04-2012, 20:04
Czytaj, czytaj czytaj....
Jeżeli chcesz tani dom zapraszam do wątków dom za 200 tys. i dom za 300 tys. w ogólnej wymianie doświadczeń. Pierwszy wątek już trochę stron ma więc możesz sobie jakieś kanapki przygotować :D

homecactus
25-04-2012, 20:42
Oczywiście wiele osób to skrytykuje, pisząc że metoda którą przedstawię jest mało precyzyjna, ale:
- weź jakiś przykładowy projekt z archonu (a najlepiej 2-3), o podobnej powierzchni, bryle, dachu (2 lub 4 spadowy), itd
- archon udostępnia orientacyjne kosztorysy
- archon przedstawia koszty budowy systemem deweloperskim i gospodarczym, przy czym gospodarczy jest chyba dość optymistyczny (sporo robisz sam), więc sobie wypośrodkuj i już masz orientację.
Reszta zależy od twoich umiejętności, wolnego czasu, chęci i determinacji.

Myślę że jak policzysz średnio 900-1100zł /m2 SSZ (bez działki) to na pewno nie popełnisz wielkiego błędu. A już od wyboru ekipy i materiałów (i ilości zrobionej samemu pracy) zależy czy to będzie 900 czy 1100 czy może nawet 1300zł/m2.
pzdr

mortor
26-04-2012, 10:43
homecactus true, warto zwrócić uwagę nawet na sam dach w projekcie: dużą ilość lukarn, balkonów etc. podbija mocno koszt. Przy projektach patrzeć nie tylko na użytkową powierzchnię tylko również na to ile wyjdzie po podłogach. Ceny też zależą od samego regionu gdzie chcemy się budować :)