PDA

Zobacz pełną wersję : Odświeżenie płotu



Kamienios
26-04-2012, 07:43
Witam,

Mam na działce na mazurach płot drewniany. Był postawiony i zaimpregnowany kilkanaście lat temu (ok. 12)
Był porządnie zaimpregnowany dobrymi preparatami więc po 12 latach stan jest taki, że drewno jest OK, natomiast impregnat już prawie całkowicie wyparował / złuszczył się etc.

Chciałbym to odświeżyć. Wiem, że najlepiej byłoby całość oszlifować i pomalować. Ale problemem jest oczywiście czas - sam nie dam rady tego zrobić i koszty -> Zlecenie takiej roboty to spory koszt.

W związku z tym zastanawiam się czy jest sens po prostu przemalować ten płot, bez czyszczenia? Na ile taka operacja wystarczy?

Dzięki za pomoc.

mortor
26-04-2012, 11:21
Nie wiem jaki dokładnie jest stan na teraz (nie widziałem tego płotu), ale ja jak próbowałem raz zaoszczędzić to skończyło się na ponownym malowaniu za dwa lata (farba odchodziła)...

Kamienios
26-04-2012, 11:45
Stan jest taki, że stara farba miejscami jest, miejscami jej nie ma a przeważnie się łuszczy.
Więc pewnie będzie to samo co u Ciebie :/

Czy ktoś orientuje się ile tak bardzo orientacyjnie płaci się za szlifowanie + malowanie? Na mazurach.

encefalo
07-05-2012, 15:13
jak niechcesz przepłacać weź szpachelkę z grubsza przejedź co odpadnie to odpadnie, omieć szczotką i można malować. Wilk syty i owca cała