PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie narzędzia do tynków maszynowych



ot co
26-04-2012, 18:36
Witam

Przymierzam się do wykonywania tynków maszynowych.Mam kilka pytań

Jakie konkretnie potrzebuję narzędzia(oprócz agregatu) aby mieć wszystko co potrzeba.Chodzi mi o to aby ktoś mi wypisał ilość narzędzi typu łaty,pióra,koziołki pod podesty itd.itp czyli co trzeba mieć i w jakiej ilości na 3 osoby.Wiem że są potrzebne łaty ale potrzebuję informacji jakiej długości i ile potrzebuje jeden pracownik z każdego narzędzia aby mógł swobodnie pracować.Dodatkowo potrzebuję informacji jakie końcówki są potrzebne do lanc natryskowych,jakiej długości lance najczęściej się używa,jakie węże do materiału,wody itp.Prosiłbym też o informacje czy potrzebna jest dodatkowa pompa wody(słyszałem że się przydaje jeśli jest za małe ciśnienie) i czy do np.PFT G4 musi być dokładnie ten kabel siłowy-" Przewód zasilający 5 x 4 mm², 25 m z wtyką CEE 32 A" czy może być np.z innym oznaczeniem wtyki niż CEE-(<-co to znaczy???)

pozdrawiam

EWBUD
26-04-2012, 19:09
Kolego - czytając Twój post - zastanawiam się czy wiesz co masz zamiar zrobić.
Z tego co piszesz wynika, że nie bardzo masz pojęcie o tynkowaniu agregatem, a bez doświadczenia będzie ciężko :)
Ale powodzenia życzę.
Co jest potrzebne?
Laty h - 2mb, 1,5 mb, trapezówki - 2mb, 1,5 mb dla każdego po 1 sztuce najlepiej.
Styropianki do zacierania, gąbki, kosy itp. dla każdego po powiedzmy 2 szt.
Koziołki jakieś, ewentualnie parę ramek warszawskiego, kółka do rusztowania.
Co do maszyny: pistolety 2 szt: długi i krótki.
końcówka - ja używam do cementówki chyba 16, ale nie dam sobie ręki uciąć :)
Pompa wody - ja mam już w agregacie, pomaga jak jest za niskie ciśnienie, ewentualnie jak nie ma wody biężącej.
To chyba na tyle.
Powodzenia

ot co
26-04-2012, 23:42
Tak się składa że jestem budowlańcem i mam pojęcie o remontach w tym tynkowaniu MP75l ale ręcznie.Technologia jest ta sama a różnica tylko w narzuceniu agregatem.Reszta chyba się powtarza

Jeśli ktoś mógłby dokładnie odpowiedzieć na moją prośbę to byłbym wdzięczny.Dziękuję,czekam na odpowiedzi i pozdrawiam