PDA

Zobacz pełną wersję : tynkarze=robocizna+materiał czy tylko robocizna?



KARO1
22-05-2004, 15:59
Jak tynkowaliście swoje domy w wewnątrz to zgadzaliście się tylko na robocizne i kupowaliście sami materiał czy robocizna+materiał.
Co jest tańsze????
Zastanawiam sie poniewaz dziwi mnie dlaczego tynakrze biorą powiedzmy 21 zł/m2 (cena z robocizną i materiałem) nie biorąc pod uwagę, ze w jednym domu kładli 2 cm a u mnie bedą kładli 1 cm tynku.
Cena jest taka sama.

_ZBYCH_
22-05-2004, 16:17
Jak tynkowaliście swoje domy w wewnątrz to zgadzaliście się tylko na robocizne i kupowaliście sami materiał czy robocizna+materiał.
Co jest tańsze????
Zastanawiam sie poniewaz dziwi mnie dlaczego tynakrze biorą powiedzmy 21 zł/m2 (cena z robocizną i materiałem) nie biorąc pod uwagę, ze w jednym domu kładli 2 cm a u mnie bedą kładli 1 cm tynku.
Cena jest taka sama.

To proste, jak zgodzisz cenę tylko na robociznę, to tynkarze potrafią i 3 cm tynku na ścianę położyć (jak u mnie na jedną w kotłowni :evil: ). Jak zgodzisz cenę na całość, to ledwo co smarują ściany tynkiem, aż kable widać (wg wytycznych producentów tynku gipsowego, przewody powinny być pokryte min. 5 mm tynku, a minimalna grubość tynku na ścianie wynosi 10 mm).
Jeśli nie chcesz się martwić o materiały i wolisz uzgodnić cenę za całość, proponuję podpisać umowę, w której zastrzeż, że:
- ma być min 10 mm tynku na ścianach
- kable ma pokrywać min. 5 mm tynku
- całkowita grubość tynku nie może przekraczać... cm
- tynk będzie (nazwa producenta), typ ............
W zakres prac będzie następujący:
- gruntowanie ścian
- wklejenie puszek elektrycznych i narożników
itd.

_ZBYCH_
22-05-2004, 16:20
Aha, ja u siebie sam kupowałem materiały. Za robociznę płaciłem 11 zł/m2 (chcieli 12 zł/m2). Całość wyszła 19 zł/ m2

KARO1
22-05-2004, 16:28
dzięki Zbychu

tomek_2
22-05-2004, 17:18
A czy te okolice 11-12 zl to ceny tynkow gipsowych czy tez cementowo-wapiennych?

_ZBYCH_
22-05-2004, 17:30
A czy te okolice 11-12 zl to ceny tynkow gipsowych czy tez cementowo-wapiennych?

Gipsowe z agregatu.

markus_gdynia
22-05-2004, 17:48
Widzę że wszędzie jest ta sama historia. Tynkarze których chciałbym zatrudnić żądają 22 zł/m2. Gdy ich przepytałem za ile mają materiał i okazało się że jestem w stanie kupic go taniej to natychmiast wywindowali cenę za samą robociznę, tak aby zakup materiałów, po doliczeniu ich robocizny, mi się nie opłacał.

zbyszekP
22-05-2004, 19:39
Ja zgodziłem się na samą robociznę (8 zł/m2). Mam tynk gipsowy maszynowy Knaufa. Materiał kupowałem sam, tynkarze nie bardzo chcieli się w to mieszać, aczkolwiek dali mi namiar na dość rozsądną hurtownię. Na razie z takiego układu jestem zadowolony.

_ZBYCH_
22-05-2004, 20:16
Ja zgodziłem się na samą robociznę (8 zł/m2). Mam tynk gipsowy maszynowy Knaufa. Materiał kupowałem sam, tynkarze nie bardzo chcieli się w to mieszać, aczkolwiek dali mi namiar na dość rozsądną hurtownię. Na razie z takiego układu jestem zadowolony.

8 zł :o
Bardzo dobra cena!!! Gdzie tak tanio robią? Juz masz wykonane?

niezły
22-05-2004, 21:08
Właśnie zgodziłem brygadę do tynków gipsowych za 10zł m² na lipiec Firma z Białegostoku robi naprawdę solidnie spotkałem ich na budowie w Warszawie ceny w granicach rozsądku w kwietniu na Białołęce wzięli po 20 zł m² z mat. mi powiedzieli 10 zł za robociznę bez materiału

zbyszekP
22-05-2004, 21:26
8 zł :o
Bardzo dobra cena!!! Gdzie tak tanio robią? Juz masz wykonane?
W Krakowie. W tym tygodniu zrobiono mi tynk na poddaszu a od przyszłego tygodnia robią na dole. Na razie wszystko wygląda równiutko i gładziutko. :P

_ZBYCH_
22-05-2004, 21:31
8 zł :o
Bardzo dobra cena!!! Gdzie tak tanio robią? Juz masz wykonane?
W Krakowie. W tym tygodniu zrobiono mi tynk na poddaszu a od przyszłego tygodnia robią na dole. Na razie wszystko wygląda równiutko i gładziutko. :P

No to super! :D
Gratuluję taniej i dobrej ekipy. Jak będziesz zadowolony, to może warto rozpowszechnić namiary na nich na forum. To będzie dla nich bonus :wink: .