PDA

Zobacz pełną wersję : Odpadanie starej farby



Wyjec
27-04-2012, 13:29
Witam,
glupio mi w tej sprawie pisac bo malowanie to jedna z najprostszych czynnosci, ale nie wiem jak sobie poradzic z tym problemem.
Postanowilem przemalowac stary pokoj. Sciany w nim byly w w miare dobrym stanie - w niektorych miejscach byly lekkie ubytki w scianie. Cala sciane zagruntowalem unigruntem Atlas. Zalatalem dziury, dziurki, odczekalem az wszystko przyschnie i zaczalem malowac. W niektorych miejsach zaczela odpadac stara farba i kompletnie nie wiem dlaczego ;/

http://imageshack.us/photo/my-images/405/20120427141451.jpg/

Krzysztof Dobosz
27-04-2012, 18:03
Może powiem tutaj banał, ale tak to już jest, że stara farba lubi odpadać, szczególnie jeśli jest już jej kilka warstw. Zwłaszcza w tym wypadku ponieważ zaczęła działać na nią wilgoć. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zeskrobanie starej powłoki, pociągnięcie gruntem, uzupełnienie ubytków i nałożenie nowej farby.

Wyjec
27-04-2012, 18:44
mialem cicha nadzieje, ze odpowiedz nie bedzie zawierala slowa "skrobac". Tym bardziej, ze polowa pokoju jest juz troche pomalowana...

mateusz806
27-04-2012, 20:57
Zależy jakiego efektu końcowego oczekujesz. Jeśli ma to wyglądać dobrze, to trzeba wszystko namoczyć, zeskrobać. Potem można nawet szczotką drucianą pozbyć się luźnych ziaren tynku. Potem grunt, gładź gipsowa, farba gruntująca i dopiero malujesz.

Ten kawałek ściany, co pomalowałeś, to na zdjęciu wygląda jakby nadawał się do kapitalnego remontu. No chyba, że to nie jest główne pomieszczenie w domu/mieszkaniu.