PDA

Zobacz pełną wersję : jaki sterownik nawadniania?



lilka.w
28-04-2012, 17:19
Stoję przed wyborem sterownika nawadniania.Chciałabym ,aby był trwały i łatwy w obsłudze.Będę bardzo wdzięczna za każdą poradę,ponieważ nie znam się na tym!Czy ktoś ma może sterownik Gardeny? nie chcę kupić czegoś tylko ze wzgledu na cenę.

SKula
28-04-2012, 20:05
Gardena to sprzęt wybitnie z pólek marketu - łatwo dostępny , zachwalany przez sprzedawców , ładnie wyglądający i to koniec
za to mało trwały i awaryjny
proponuję bardziej profesjonalne firmy : Hunter, Rain Bird, K-rain, Orbit
naprawdę jakość o wiele wyższa i ceny konkurencyjne
ja mam STEROWNIK XC-6i CORE (wewnętrzny ), firmy HUNTER

113786

i naprawdę polecam
koszt 250 - 350 zależy w jakiej firmie - ale to 6 sekcji , 4 sekcyjne są tańsze

lilka.w
01-05-2012, 10:50
Jasne,że lepsze są rzeczy markowe i drogie- przynajmniej tak powinno być,ale czasem trzeba się zadowolic dostatecznie dobrymi,które bywaja równiez prostsze w obsłudze.Mercedes jest drozszy od fiata,ale fiatem też się można doskonale przemieszczać:)Ja o takiego fiata pytam,gdyż finanse są nadwyrężone po budowie,a ogród trzeba zrobić ,choć może w wersji ekonomicznej ,a nie buisness class.

SKula
01-05-2012, 12:13
ale zgadzam się z Tobą
ja na zestaw Huntera obsługujący 5 sekcji - 200 m rur rozprowadzających
18 zraszaczy, sterownik, czujnik deszczu, skrzynkę na zawory , 5 zaworów
100 metrową linię kroplującą ..... i pełno wszelakich trójników i kształtek
niezbędnych do złożenia tego wszystkiego zapłaciłem ok 1500
Gardena , nie dość że droższa, to jeszcze dużo bardziej awaryjna i mniej trwała

SKula
01-05-2012, 12:14
przecież nie musisz kupować wszystkiego na jeden raz
można zacząć od skrzynki i pociągnąć jedną , dwie sekcje
a potem sukcesywnie system rozbudowywać

SKula
01-05-2012, 12:17
przede wszystkim musisz zacząć od pomiarów ciśnienia wody i wydajności źródła
bez tej wiedzy i pewności co do obliczeń system może w ogóle nie zafunkcjonować
a wtedy to już straty będą ....
wydajność i ciśnienie
a potem trzeba poprzeliczać wydajności poszczególnych zraszaczy
raz żeby miały siłę się wychylić z ziemi a dwa żeby były w stanie wykonać swoją pracę

kgolebiowski
04-05-2012, 20:46
Ja mam sterownik Huntera XC,kupiony w tamtym roku.Właśnie popsuł się,pomimo tego polecam ze względu na cenę,obsługę.

lilka.w
09-05-2012, 16:08
Ja mam sterownik Huntera XC,kupiony w tamtym roku.Właśnie popsuł się,pomimo tego polecam ze względu na cenę,obsługę.

Jak się popsuł,to chyba nie jest taki godny polecenia.Ja też się do niego przymierzam,ze względu na cenę:))
Czy jeśli sterownik będzie w skrzynce z pradem,to może być tzw.wewnętrzny,czy mimo wszystko zewnetrzny???

kgolebiowski
10-05-2012, 15:56
Jak sama nazwa wskazuje zewnętrzny jest na zewnątrz.Po co masz przepłacać i kupować urządzenie zwłaszcza w brzydkiej obudowie.Co do awarii sterownika to wszystko się psuje w obecnych czasach.Elektrozawory mam z Greenmill i uważam że są łatwiejsze w obsłudze i tańsze niż Hunter,czy Rain Bird.

lilka.w
29-05-2012, 22:25
A jak to jest z czujnikiem opadu?Mam już zainstalowany Hunter klick i właśnie leje a moje nawadnianie chodzi jak szalone! Czyu tak powinno być?Czy w przypadku,gdy deszcz zlał ziemię np. przed godziną ,czujnik też powinien rozłączyć system nawadniania?

SKula
30-05-2012, 08:31
czujnik jak sama nazwa wskazuje powinien po opadzie atmosferycznym czy tez podczas opadu nie dopuścić do włączenia się systemu.
jeśli tego nie robi - jest uszkodzony , albo nieprawidłowo podłączony do centralki

Mirek_Lewandowski
01-04-2014, 19:34
Gardena to sprzęt wybitnie z pólek marketu - łatwo dostępny , zachwalany przez sprzedawców , ładnie wyglądający i to koniec
za to mało trwały i awaryjny
proponuję bardziej profesjonalne firmy : Hunter, Rain Bird, K-rain, Orbit
naprawdę jakość o wiele wyższa i ceny konkurencyjne
ja mam STEROWNIK XC-6i CORE (wewnętrzny ), firmy HUNTER

113786

i naprawdę polecam
koszt 250 - 350 zależy w jakiej firmie - ale to 6 sekcji , 4 sekcyjne są tańsze

Takie dwa pracują u mnie z 10 lat... tylko baterie na zimę wyciągam, bo na dworze zainstalowane, żeby nie wylała jak zamarznie czy co...
Proste w obsłudze jak cep.