PDA

Zobacz pełną wersję : Fuga Mapei



Trapp
23-05-2004, 05:45
Czy ktoś ma doświadczenia z fugą epoksydową Mapei
- u mnie są duże problemy z czyszczeniem - "łapie" wszystko
Kolor - 130

mik99
23-05-2004, 10:25
Czy ktoś ma doświadczenia z fugą epoksydową Mapei
- u mnie są duże problemy z czyszczeniem - "łapie" wszystko
Kolor - 130
Proponuję kontakt z Doradcą Technicznym Mapei, napewno coś zaradzi.

dobrzykowice
23-05-2004, 20:18
Czy ktoś ma doświadczenia z fugą epoksydową Mapei
- u mnie są duże problemy z czyszczeniem - "łapie" wszystko
Kolor - 130


A ją zaimpregnowałeś ?

Charlie
23-05-2004, 20:28
Ja nie zaimpregnowałem i mam problem z kolorem - kolor jest czarny bo się ubrudziła. Czy jest możliwość oczyszczenia nie mechaniczna ? :(

dobrzykowice
23-05-2004, 20:35
Ja nie zaimpregnowałem i mam problem z kolorem - kolor jest czarny bo się ubrudziła. Czy jest możliwość oczyszczenia nie mechaniczna ? :(


Jest spory wybór specjalistycznych środków czyszczących fugi, gresy, kamienie itd. Widziałem je m.in. W Castoramach - nie są najtańsze i jeszcze nie miałem okazji ich samodzielnie przetestować.

Trapp
24-05-2004, 05:17
Epoksydową jest trochę ciężko zaimpregnować......właściwie to bardzo ciężko..........tak naprawdę to jest to niemożliwe - wiedzą ci którzy widzieli taką fugę - wcale nie chłonie wody/czegokolwiek płynnego. Problem jest w przyczepianiu się wszystkiego do powierzchni fugi - nie jest ona gładka jak silikon.

Barti4
24-05-2004, 07:25
Tak fuga mapei jest (przepraszam za wyrazenie) zajebiscie mocna....
Jest tez dzieki temu bardzo trwala i nie brudzaca. Niestety cos za cos...wszystko trzeba natychmiast umys bo pozniej to juz chyba mogila....
Ja kawalki musialem odskrobac, to sie po kilku godzinach wchurzylem i meslem i mlostem wywalilem 4 plytki...potem dygalem robote od nowa :)

Trapp
24-05-2004, 07:34
Kłopot z tym że ona była czysta - po czasie wiadomo że trzeba ją wyczyścić - tylko że wszystki "kłaczki" w nią włażą - a nateriał fugi dalej zachowuje swój kolor.

Pzdr.
Trapp

Tommco
03-06-2004, 14:28
To jaką fugę byście polecili, jak nie Mapei? Właśnie o niej słyszałem, że jest zdecydowanie najlepsza...ale jeśli się łatwo brudzi i nie da zaimpregnować, to jaką wybrać?

mika31
05-12-2007, 08:21
Podbijam temat. Może coś po drodze się urodziło.
Czym myć czym impregnować fugi Mapei?

mika31
11-12-2007, 22:02
Znowu podbijam z nadzieją, że znajdzie się jakiś impregnat do mapei. :(

akwarysta
12-12-2007, 08:53
Mamy fugi mapei - nie wiem jak to się stało - ale kolor jaśminowy jest największym badziewiem jaki mamy w domu. Brudzi sie okropnie, przy schnięciu znikała pomiędzy płytkami - jakby jej nie było. Okropność. 4 inne kolory , w tym epoksydowa są w miarę ok, ale jaśmin - do tego w największej ilości- nadaje się do natychmiastowej wymiany.
Nie polecam mapei.
Chyba lepszy jest ceresit i mira.

mika31
12-12-2007, 08:58
Będę płakać :cry: . Ja mam białe fugi.

Trapp
12-12-2007, 09:23
Po trzech latach mogę jednak stwierdzić że epoksyd Mapei jest OK.
Pzdr.

mika31
12-12-2007, 09:27
Trapp i akwarysta a jakie kolory macie tych epoksydowych. Szczerze mówiąc nie wiem czy mam epoksydowe czy jakieś inne. Muszę na opakowanie zajrzeć.

SNCF
12-12-2007, 09:36
...

akwarysta
12-12-2007, 10:31
Epoksydowe mam koloru - niebieski i biały ( w kabinie murowanej), jaśmin był po 3 krotnym uzupełnieniu braków ( ciągle nam przy wysychaniu robił się menisk wklęsły :cry: , a były robione identycznie w całym domu - i tylko zachowywały się tak w kolorze jaśminowym.)Zużyliśmy chyba 40 kg fugi - horror! Czekolada, magnolia, biały i niebieski były ok. Epoksydowe - poza smrodem przy fugowaniu są ok.
Oczywiście kupiliśmy impregnat HG.Ale one mają strukturę porowatą - w tych porach jaśminowych gromadzi się brud.Mycie jest z szorowaniem, a potem widać tylko zacieki jak przy fugowaniu. Beznadzieja. Jak tylko zrobimy kostke na zewnątrz - będzie wymiana fug.

SNCF
12-12-2007, 10:45
...

ponury63
12-12-2007, 10:56
Mamy fugi mapei - nie wiem jak to się stało - ale kolor jaśminowy jest największym badziewiem jaki mamy w domu. Brudzi sie okropnie, przy schnięciu znikała pomiędzy płytkami - jakby jej nie było.
najgorsze i tak są lawenda i wanilia :) [mamy lawendę, jaśmin i wanilię]
fugi brudzą się niemilosiernie, pomimo zaimpregnowania Hagesanem
>>> http://forum.muratordom.pl/post172341.htm#172341

tak sobie poczytalem te moje dwa stare podlinkowane posty i kombinuję, może imregnowanie trzeba co jakiś czas powtórzyć ?
oczyścić z pleśni i grzybów, dać wyschnąć i maznąć ponownie

do czyszczenia uzywam tego
>>> http://www.kreisel.com.pl/pol/produkt.php?produkt=70

KiZ
12-12-2007, 11:52
No to ciekawe - ja wyczytałem na tym forum, że fuga epoksydowa ma podstawową zaletę taką, że się nie brudzi :-? Jest droga i trudna w kładzeniu, ale nie wpija brudu. Zresztą to samo usłyszałem od sprzedawcy kafli i od fliziarza :-? Mam trochę tej fugi mapei połozonej (na ok 40m2). Musiała być jasna wiec wybrałem epoksyd żeby zachowała kolor. Niczym jej nie impregnowałem. Wygląda na gładką i równą. Posty powyżej mnie lekko szokują :o

ponury63
12-12-2007, 13:11
widzę, że reklamę słyszeliśmy tę samą ;)
mnie tez przekonał glazurnik, to on zresztą kładł, wiec robił tym, co uważał za najlepsze
ale potwierdzam to co pisze Akwarysta - są pory, a tez miałem nadzieję, że będzie równiutko

co do czystości to w sumie najmniejszy problem
po spsikaniu Kreiselem [ja mam wersję z nasadką do sprayu, super wygodne] i przetarciu gąbką jest OK
ale Hagesan kładłem m.in. po to, żeby zwyczajnie przejechać mopem i nie mieć zabawy z pucowaniem fug

bardziej mnie martwi zmiana koloru nad wanną, okresowa, ale to znaczy, ze HG nie impregnuje na 100%

ghost666
09-06-2008, 14:58
Witam,
też mam fugę f-my Mapei, z tym że na dworzu przy klinkierze. Wszystko było ładnie do momentu w którym po skończonej pracy glazurnik umył wszystko preparatem "Szop". Po kilku dniach na fugach pojawiły się białe plamy - jakby nalot jakiegoś minerału(?).

Teraz rodzi mi sie pytanie, a nawet dwa: Jak to usunąć? mechaniczne metody niezbyt działają - mycie, nawet pod ciśnieniem, szorowanie etc niewiele dało. Nie chce skrobać tego jakimś ostrymi narzędziami, więc szukam preparatu który to za mnie usunie w trakcie zwykłego mycia :).
Ponadto - może ktoś byłby w stanie powiedzieć mi co spowodowało wystąpienie tych "wykwitów"?

RenataS
11-01-2009, 13:56
wznawiam temat fugi mapei epoksydowej, czy ktos miał taki problem z fugą? :-? fuga epoksydowa położona jest na calej podłodze w łazience, na polowie podłogi fuga jest "normalna" tzn. twarda, a na drugiej połowie miękka, można "wbijać" baznokcie i wchodzą bez problemy, fuga położona jest już 3 tygodnie temu i nic nie twardnieje :cry:

EZS
11-01-2009, 14:33
a czy epoksydowa i silikonowa to to samo?
Ja mam jasną, różową silikonową. Nic ją nie brudzi, moczy się ciągle w wodzie bo to półka na mydło a przetarcie szmatką załatwia sprawę...

cieszynianka
11-01-2009, 16:16
Nie. to co innego.

Epoksydową się miesza przed położeniem z dwóch składników.
I źle się ją układa, nasi fachowcy od razu myli płytki gorącą wodą, bo potem już się jej z płytek usunąć nie da :-?

anko1958
16-02-2009, 20:05
wznawiam temat fugi mapei epoksydowej, czy ktos miał taki problem z fugą? :-? fuga epoksydowa położona jest na calej podłodze w łazience, na polowie podłogi fuga jest "normalna" tzn. twarda, a na drugiej połowie miękka, można "wbijać" baznokcie i wchodzą bez problemy, fuga położona jest już 3 tygodnie temu i nic nie twardnieje :cry:
Witam. Myślę, że masz część podłogi w łazience zafugowaną bez lub z małą ilścią utwardzacza. Stosunek fugi do utwardzacza 9:1. Wszystko jest opisane na opakowaniu.

Contelek
16-02-2009, 21:48
wznawiam temat fugi mapei epoksydowej, czy ktos miał taki problem z fugą? :-? fuga epoksydowa położona jest na calej podłodze w łazience, na polowie podłogi fuga jest "normalna" tzn. twarda, a na drugiej połowie miękka, można "wbijać" baznokcie i wchodzą bez problemy, fuga położona jest już 3 tygodnie temu i nic nie twardnieje :cry:

ja mam epoksydową na całym parterze , twarda że hej i ogólnie zadowolony z niej jestem :D , kurde jakbym o kobicie pisał :wink:

Contelek
16-02-2009, 21:51
a czy epoksydowa i silikonowa to to samo?
Ja mam jasną, różową silikonową. Nic ją nie brudzi, moczy się ciągle w wodzie bo to półka na mydło a przetarcie szmatką załatwia sprawę...

Ewa mi się wydaje że silikonowa "fuga" to po prostu sam silikon o konkretnej barwie , że chyba nie ma czegoś takiegoi jak fuga silikonowa

EZS
16-02-2009, 22:10
masz rację, to jest jednak epoksydowa.
Wtedy byłam w amoku, teraz już kupowałam na spokojnie...
Tamta różowa nadal jest różowa, choć przyznam - po roku jakby mniej. Ale nie była ani raz przyzwoicie wyczyszczona, więc chyba nie jest źle

RenataS
17-02-2009, 07:47
wznawiam temat fugi mapei epoksydowej, czy ktos miał taki problem z fugą? :-? fuga epoksydowa położona jest na calej podłodze w łazience, na polowie podłogi fuga jest "normalna" tzn. twarda, a na drugiej połowie miękka, można "wbijać" baznokcie i wchodzą bez problemy, fuga położona jest już 3 tygodnie temu i nic nie twardnieje :cry:
Witam. Myślę, że masz część podłogi w łazience zafugowaną bez lub z małą ilścią utwardzacza. Stosunek fugi do utwardzacza 9:1. Wszystko jest opisane na opakowaniu.

po złożeniu reklamacji, tak mi napisali, a ja ich zapytała m na podstawie czego to stwierdzili?

Zołza
17-02-2009, 09:12
w tym wątku opisałam moją walkę z fugą mapei jasmin

http://forum.muratordom.pl/info-dla-tych-co-maja-jasne-fugi,t122144.htm

dwa razy w roku tak walczę

pozdrawiam

gosia138
19-02-2009, 15:05
mam fuge Mapei - niebieska oraz czekoladowy braz- NIGDY WIECEJ. Masakra!!! Niebieskiej wogole nie da sie doczyscic, zrobila sie buro-szara i okropna. Nawet czyszczenie szczotka nie pomaga. Po roku lazienka wyglada jak do remontu.

czekoladowy braz natomiast zjasnial, wyblaknal...

na korytarzu juz fuga innej firmy i to w kremowym kolorze - wystarczy przetrzec szmatka i jest OK.

czmirek
19-02-2009, 20:06
mam fuge Mapei - niebieska oraz czekoladowy braz- NIGDY WIECEJ. Masakra!!! Niebieskiej wogole nie da sie doczyscic, zrobila sie buro-szara i okropna. Nawet czyszczenie szczotka nie pomaga. Po roku lazienka wyglada jak do remontu.

czekoladowy braz natomiast zjasnial, wyblaknal...

na korytarzu juz fuga innej firmy i to w kremowym kolorze - wystarczy przetrzec szmatka i jest OK.

stosuje fuge mapei i jestem zadowolony nie wiem w czym problem?
oczywiscie wolalbym fuge BTI ale jest niedostepna na majorce

Sp5es
22-02-2009, 10:18
Czy ktoś ma doświadczenia z fugą epoksydową Mapei
- u mnie są duże problemy z czyszczeniem - "łapie" wszystko
Kolor - 130


A ją zaimpregnowałeś ?

A po co impregnować fugę epoksydową ???
To nieporozumienie w założeniu

cassidy
28-05-2009, 13:29
mam fuge Mapei - niebieska oraz czekoladowy braz- NIGDY WIECEJ. Masakra!!! Niebieskiej wogole nie da sie doczyscic, zrobila sie buro-szara i okropna. Nawet czyszczenie szczotka nie pomaga. Po roku lazienka wyglada jak do remontu.

czekoladowy braz natomiast zjasnial, wyblaknal...

na korytarzu juz fuga innej firmy i to w kremowym kolorze - wystarczy przetrzec szmatka i jest OK.
jakiej ?

gosia138
02-06-2009, 15:40
mam fuge Mapei - niebieska oraz czekoladowy braz- NIGDY WIECEJ. Masakra!!! Niebieskiej wogole nie da sie doczyscic, zrobila sie buro-szara i okropna. Nawet czyszczenie szczotka nie pomaga. Po roku lazienka wyglada jak do remontu.

czekoladowy braz natomiast zjasnial, wyblaknal...

na korytarzu juz fuga innej firmy i to w kremowym kolorze - wystarczy przetrzec szmatka i jest OK.
jakiej ?

SOPRO

nowaki2
20-12-2009, 23:36
Czy ktoś jeszcze może wypowiedzieć się odnośnie jakości fugi epoksydowej SOPRO? :D
Zastanawiam się nad położeniem tej fugi w salonie i łazienkach. Ponieważ jest ona dość droga to może ktoś wypowie się odnośnie jej wydajności? Ile kg będę potrzebowała jej na ofugowanie ok. 100 m2 podłóg wyłożonych gresem czy terakotą? :roll:

JACUŚ
26-08-2012, 08:57
Witam.
Doradzcie mi prosze, jakiej firmy fuge epoksydowa zastosowac, do zafugowania schodow zewnetrznych, wykonanych z klinkieru?

edde
26-08-2012, 11:08
na zewnątrz epoksyd? nie wiem czy dobrze pamiętam, ale gdzies obiło mi się o uszy, że epoksyd jest za mało elastyczny na warunki zewnętrzne (i chyba na ogrzewanie podłogowe też)

kubawesol
23-11-2013, 22:03
A tak jakby co wyglada MAPEI kolor orzechŁ

226269

226273

ZygmuntRolicz
24-12-2013, 14:50
Fugę epoksydową musi kłaść fachowiec. Wtedy będzie gładka i bez przebarwień. Fugę epo przemywa się specjalnym płynem i gąbką, który ją wygładza. Na drugi dzień przemywa się nalot i gotowe. Samo fugowanie epo kosztuje min 20 zł m2. Jeżeli po 3 tyg fuga jest miękka tzn że nie została prawidłowo wymieszana z drugim składnikiem. Niestety już nie stwardnieje.