PDA

Zobacz pełną wersję : Meszek na ścianie



_piotr88_
29-04-2012, 10:19
Witam

Na małej powierzchni ściany działowej z suporeksu rośnie sobie biały, delikatny meszek. Nie rośnie na gładzi, a na tynku i podnosi gładź. Tynk i gładź są suche. Opryskiwałem juz to preparatem na pleśń, ale po kilku godzinach znowu się pojawiło. Zdarłem gładź w okolicy tego meszku, potraktowałem znowu preparatem na grzyba, zagruntowałem i dałem nową gładź - odrosło. Macie jakieś poomysły jak tego się pozbyć?

Pozdrawiam

Krzysztof Dobosz
30-04-2012, 23:31
Odpowiem ogólnie, bo nie znam szczegółów. Musisz usunąć przyczynę takiego stanu rzeczy.
Gdzieś, jakoś dochodzi wilgoć, w dodatku nie wiadomo jak jest z wentylacją, więc meszek ciągle będzie powstawał. Samo użycie preparatu nie na wiele się zda. Żeby pozbyć się grzyba na dobre trzeba odciąć mu zaopatrzenie ;)

tomasz-bolczyk
18-06-2013, 13:18
Musisz zniwelować przyczynę jego powstawania, pozbądź się wszystkiego, co mogłoby powodować wilgoć. Może pranie suszone w domu?
Różne są przyczyny. Warto wietrzyć mieszkanie/dom. Najlepiej pootwierać któregoś dnia wszystkie okna i porządnie wywietrzyć wszystko.
Możesz kupić sobie higrometr, w celu pomiaru wilgoci w mieszkaniu/domu.
Optymalny przedział to 40-60%. Jak jest więcej, to bardzo prawdopodobne, że gdzieś zagnieździ się powoli pleśń.

Zielony ogród
18-06-2013, 13:22
widziałam coś takiego - miałam to też na kilku-kilkunastu cm ścianki z ytonga w absolutnie suchym pomieszczeniu, to nie wygląda ani na grzyba, ani na pleśń. to jest zupełnie suche, śnieżnobiałe, wygląda raczej na jakaś reakcję chemiczną (wykwit), a nie na grzyba.